Život bez hranic (10) Žiješ jen jednou, tak si užívej

23. června 2013 v 12:37 | Pett |  Život bez hranic


Chloe se protáhla dopředu. Nemohla se dočkat, až si dá teplou sprchu a Katie vymyslí program na dnešní večer. Celou cestu na něm pracovala. Chloe zůstala jako přimražená. Před ní stál muž s nožem v ruce. Všimla si, že z čepele na zem ukápla červená tekutina. Muž udělal krok směrem k ní. Chloe chtěla křičet, ale v krku měla knedlík. Otočila se a spadla na zem. Na rameni ucítila něčí ruku. Prudce se otočila a za ní stál Michael. Muž jako hora s nožem v ruce se na ni usmíval.
,, Chloe si v pohodě?" Pomohl jí na nohy. ,,Tohle je Nick instruktor lyžování a tamta dívka za ním je Kasandra, ona učí na snowboardu." Chloe si oba prohlédla. Nick se na ni tupě usmíval. Zato Kasandra ji propichovala pohledem. Když zahlédla Chloin pohled, ucukla. Chloe si nemohla pomoct, ale připadalo jí, že ji už někde viděla. Krátké hnědé vlasy měla zastřižené do podkovy. Na sobě měla červené kalhoty a vytahané tričko. ,, Do pěti minut bude jídlo." Hlas měla nepříjemný. Svižným, ale ladným krokem odešla do kuchyně. Chloe se vydala do patra převléct.
V pokoji byla kromě Katie i Julie zrovna jí povídala nějaký vtip a Katie se strašně smála. ,, Chloe co je to s tebou?" Julie zatahala za tričko. ,, Nacpala ses do dveří a pak si zůstala na Nicka civět jako vyoraná myš!" Chloe ze sebe sundala bundu. ,, Víš, jak sem se ho lekla? Vždyť z toho nože mu kapala krev." Celá se otřásla. Katie se zasmála, už to nemohla vydržet. ,, Neboj to není krev." Teď se dusila smíchy. Chloe nechápala, co jí připadá tak vtipné. Julie po ní hodila polštář. ,, Měla ses vidět." Začala mírně. ,, Dívala ses na něho tak vystrašeně." Katie se na ni usmívala jako sluníčko. ,,Co tím chceš žíct Julie?" ,, No jenom, že až budeme chtít točit nějakej horor tak tě obsadíme do hlavní role." Vůbec nechápala o čem to mluví, ale Katie to nejspíš věděla. Válela se na posteli a chechtala se.
Chloe seběhla do jídelny za sebou slyšela kroky. Kluci k sobě přisunuli stoly a udělali z nich jeden velký. Luccy seděla na židli a hrála si s mobilem. Chloe na ramenu ucítila studenou ruku. Rychle ucukla. ,, Chloe promiň." Za ní stála Julie. ,, Běž si sednou a já ti donesu jídlo." Chloe otevřela pusu, aby něco řekla, ale zase ji zavřela. Poslušně se posadila vedle Luccy, která seděla v čele stolu. Vedle ní si sedla Katie. ,, Promiň." Tvář měla vážnou, ale v koutcích jí to škubalo.
Julie neslyšně vešla do kuchyně. Kasandra kapátkem něco kapala na jeden z talířku. Julie si odkašlala. Kasandra se lekla a kapátko rychle strčila do kapsy. ,, Co tady chceš?" ,, Jdu ti pomoct." Nabídla jí Julie s úsměvem. V hlavě jí stále vrtalo kapátko. Kasandra se usmála. Podala jí talířek s stříbrným proužkem do kterého něco nakapala a druhý s modrým pruhem. ,, Ten stříbrný je pro Luccy a modrý pro Chloe." Julii udivilo, že zná jejich jména. Cestou ke stolu si přičichla k oboum talířkům, nic neobvyklého necítila.
Když talířek položila na stůl sykla na Luccy. ,, Nejes to." Luccy ji nechápala. ,, Proč?" Julie počkala než Nick zašel za roh. ,, Kasandra ti tam něco nakapala." Katie se nahnula přes stůl, aby ochutnala. Chloe ji, ale rýpla do boku a tak se posadila. Luccy ani Katie jí nevěřili, tím si byla sto procentně jistá. To je blbost, proč by to Kasandra dělala? " Řekla Lucy. ,, Třeba je to zkouška."Dodala Katie. Nick a kluci donesli ostatní talířky na stůl. Julii něco napadlo. ,, Vyměň si se mnou talířek." Pobídla ji. Luccy si neochotně vyměnila talířek. Kasandra seděla o jednu židly vedle. Julie špagety rozrýpala.
,, Maš pravdu Luccy něco tomu chybí, nejspíš nějaké koření." Mluvila nahlas a to donutilo Kasandru podívat se. Najednou vypadala nesvá. ,, Kasandro co myslíš ty?" Nabídla jí talířek. Kasandra se začala vykrucovat. ,, No... promiň, ale... no to je přece neslušné, abych ti jedla z talířku." Julie mrkla na Luccy. ,, Nicku ochutnej." Nick udělal grimasu a odmítl. Julie talířek vrátila Luccy. Katie uznala, že na tom je něco divného.
Po jídle se dívky sešly navrchu v pokoji. ,, Katie večerní program je dneska na tobě." Varovala ji Julie. Katie se podívala na Chloe a ta jí pohled oplatila. ,, Co byste řekly na to, že bychom si vyrazily do města. Třeba na diskotéku?" Luccy se nápad zalíbil a ani Julie neměla nic proti. Jen Michaelovi se myšlenka disko moc nelíbila. Dívky měly převahu a navíc se k nim přidala i Kasandra.
Luccy pořádně prohrabala tašku s oblečením. Na postel vyházela všechno, co podle ní se na diskotéku hodí. Chloe se usadila na Juliinu postel. ,, Díky za to, že mi něco pučíš." Luccy se jen usmála a hodina jí něco. Chloe si šaty prohlédla, byly krásné. ,, Moc díky." Zamířila do pokoje se převléct. Julie si prohledla černou sukni co ležela na posteli. ,, Co si bereš na sebe?" Zeptala se Julie. Luccy se usmála. ,,To co leží na topení." Julie se zvědavě podívala. ,, Nezdá se ti to moc odvážně?" Luccy se podívala na bílou vestičku, sukni a síťované punčochy. ,, Možná trošku." Julie se usmála. ,, Takže by nevadilo, kdybych si půjčila tuhle černou sukni." Luccy jen přikývla. ,, Stejně nechápu, proč si na hory bereš sukni." Zeptala se Julie. Luccy se vítězoslavně usmála. ,, Musíš být připravená na všechno."
Chloe zírala ne těžké dveře na kterých byl přilepený barevný plakat. DiskotékaKdy? Každý večer Kde? Klub Black Kat Příjď taky! Luccy do ní žduchla. Nemohla se už dočkat. Na ulici se ozývala hudby. Chloe otevřela těžké dveře. Věci si odložili v šatně.
Klub není nijak velký, je asi takový jako jejich třída. Stěny jsou červené a podlaha šedá. Na podlaze jsou nepravidelně rozmístěny barevná světla. Naproti dveřím je DJ pult, vpravo od dveří bar s pár židlemi. V protějším rohu stojí gauč. U DJ pultu se předvádí partička tří kluků. U baru sedí muž. Kromě personálu tu skoro nikdo není. Na zdech a na stropě blikala barevná světýlka, která Chloe zaujaly.
Kolem Luccy se ochomýtal nějakej blonďák. Navzájem na sebe pokukovali a usmívali se. Julie mrkla na Luccy. ,, Zvu tě na Mochito.'' Luccy jen přikývla. U baru seděl Chris a Kasandra. Seděli vedle sebe, ale neprohodili ani slovo. Barman se na dívky mile usmál. ,, Co pak to bude dámy?'' ,, Dvakrát Mochito.'' Obědnala Julie, nemohla si nevšimnout, jak Luccy pozoruje blonďáka, který se snažil udělat dojem na partičku kluků.
,, Luccy prober se.'' Dloubla ji loktem do žeber. ,, Ten snad ani neví, že existuješ.'' Nabídla jí jednu ze sklenic. Luccy usrkla. ,, To se nedá říct o těch klucích u nás ve škole.'' Julie jen přikývla. Luccy patří mezi nejoblíbenější holky z celé školy a kluci se předhánějí o to, kdo jí donese oběd. Barman před dívky položil misku s oříšky. ,, Ale my jsme si je neobědnaly.'' Julie zatáhla barmana za rukáv. Ten se na ni mile usmál.
,, Pozornost podniku.'' Luccy se k ní naklonila a zašeptala jí do ucha. ,, Ten po tobě celou dobu jede. Nekoukej do země, ale na něho je to celkem frajer a oči z tebe nezpustil ani na minutu.'' Julie si všimla blonďatého kluka, který za nimi neklidně přešlapoval. Nejistě se na Luccy usmál. ,, Nechtěla by sis zatančit.'' Luccy přikývla a vyrazila na parket.
Katie zrovna zkoušela s Chloe nějaké taneční pohyby, když zakopla a spadla někomu do náruče. Ani se nemusela otáčet, aby člověka za ní poznala. Byla si stoprocentně jistá tím parfémem. ,, Pojď tančit.'' Ukázal směrem na parket, kde Katie zahlédla Luccy. Katie ani nestačila odpovědět a Michael ji táhl tančit. Katie rychle hmátla po Chloině ruce a táhla ji za sebou. Michael vybral kus parketu, kde bylo místo. Všichni tři vytvořili kruh. Katie hned poznala, že to Michaelovi moc nejde. Kývla na Chloe za obě začaly tančit nějakou sestavu.
,, Ty nejsi odsuď?'' Zeptal se blonďák Luccy. Ta jen souhlasně přikývla. ,, Ty taky ne, viď?'' ,, Jak jsi to poznala.'' Chtěl hned vědět. ,, No, když jsem byla s kamarádkou ve městě, neviděla jsem tady žádného člověka se světlými vlasy.'' Kluk se na mi usmál. ,, Já jsem Alex. A ty?'' ,, Luccy.''
,, Co tady v horách děláš Luccy? Rodinný výlet? Teda pokud nechceš, nemusíš odpovídat.'' Luccy se zamyslela. Co mu mám říct? Mám tu výcvik na ochránce lidí? ,, No jsem tu na lyžařském výcviku.'' ,, Tamta holka u baru. Ta hnědovláska to je učitelka.'' Luccy se ohlédla po Kasandře. ,, Ne to je instruktorka.'' ,, No a myslíš, že by tě zítra na chvíli pustila a my dva bychom si spolu mohli jít zalyžovat.'' Luccy se usmála, ten kluk se jí líbíl. ,, Ty jo tamty holky to, ale válej.'' Ukázal na Chloe a Katie. ,, Pojď se na ně mrknout.''
Julie do pusy strčila pár oříšku. Chris si obědnal další skleničku nějakého alkoholu. ,, Chrisi neměl bys pít.'' Varovala ho Julie rázně. ,, Si moje máma? Ne. Tak se nestarej.'' Barman před něho postavil další skleničku. Jak chceš. Pomyslela si Julie. Skleničku mu vytrhla z ruky a vypila. Chris na ni zůstal zírat a nevěděl, jestli má nadávat, že mu vypila jeho pití nebo se smát, když viděl jak se u toho šklebila. Nakonec se začal smát div nespadl z barové stoličky.
Julie po něm hodila výhružný pohled. Barman jí podal skleničku s čistou vodou. ,, Děkuju….'' Pravila Julie a zadívala se barmanovi do očí. Nemohla se zbavit chuti alkoholu v jejích ústech. ,, Jsem Mike. A tohle je moje brigáda.'' Podal Julii mentolku. ,, Julie.'' Mile se usmál. ,, Krásné jméno.'' Julie se začala červenat. ,, Tamty uprostřed jsou tvoje kamarádky?'' Ukázal na hlouček lidí. Julie se pozorně podívala a uprostřed stály Chloe a Katie. ,, Už to tak vypadá.'' ,, Pěkně to tu oživily.''
Chloe se soustředila na každý pohyb co dělala. Bylo to pro ni obzvlášť těžké, dlouho netančila a proto u toho dělala drobné chyby. Když sestava skončila Chloe se s úsměvem z dobře vykonané práce podívala na Katie, ta se na ni usmívala. Ani jedna si nevšímala hloučku lidí, který se kolem nich vytvořil. Všichni jim začali tleskat.
,, Nechcete nás to naučit?'' Křikl na ně někdo z davu. Katie mrkla na Chloe. Ta ale zavrtěla hlavou. ,, Já už nemůžu, jdu si sednou.'' Ukázala hlavou k baru. Katie se na ni usmála a začala zájemcům ukazovat kroky.
Chloe se posadila vedle Kasandry a Julie na místo, kde ještě před chvílí seděl Chris. Obědnala si ovocný džus. Julie jí poklepala s úsměvem na rameno. ,, Byly jste dobrý.'' Chloe jí usměv oplatila. ,, Proč nepomáháš Katie?'' Chloe zavrtěla hlavou. ,, Nemůžu popadnout dech.'' Vypila celou sklenici džusu naráz. Julie se na ni zakřenila. ,, Tak to bude chtít tvrdej trénink, aby ses dostala do formy.'' Vytáhla ji zpátky na taneční parket za Katie.
Alex se na Luccy usmál. ,, Můžu tě pozvat na skleničku.'' Luccy přikývla. Alex byl jinačí než kluci ze školy. Nesnažil se zapůsobit, jen byl milý a slušný. Luccy se posadila na židli vedle Alexe, který už objednal. ,, A co tady děláš ty?'' Zeptala se ho Luccy.'' ,, No jsem tu na takových menších prázdninách u tety. Ve škole nám vymalovali a tak máme týden prázdnin.'' Věnoval jí svůj pohled.
Do dveří vešla drobná dívka menší postavy se světlými vlasy. Chvíli se zahlížela po místnosti. V šeru toho noc neviděla, ale nakonec našla to, co hledala, nebo spíš toho, koho hledala. Svižnými kroky se vydala k baru. Postavila se za Alexe a dost hlasitě promluvila.
,, Nechceš mi představit svoji novou kamarádku?'' Alex se prudce otočil div nespadl ze židle. ,, Megan co tu děláš?'' Zděšeně se na ni podíval. Luccy si dívku prohlédla. Byla dost podobná Alexovi. Ten trochu znejistěl. ,, No Luccy tohle je moje sestra-dvojče Megan. Ségra, tohle je Luccy.'' Megan se na ni usmívala a podala ji ruku, když si jí potřásly z ničeho nic vyhrkla. ,, Seš strašně hezká.'' Luccy div nespadla brada, ale obě dívky se tomu spolu zasmály. Pak se začaly seznamovat.
Chloe se protáhla až k baru, kde si sedla vedle malé blondýnky. Přes rameno blondýnky se na ni usmála Luccy. ,, Megan tohle je moje kamarádka Chloe.'' Chloe se na ni unaveně usmála. Megan jí věnovala vřelí usměv a pořádně jí zatřásla rukou. ,, Ahoj já sem Megan.''
Julie se postavila vedle Michaela, který někoho očima hledal. ,, Julie nevíš kde je Katie?'' Julie se zašklebila a ukázala na pult DJ-e. Za ním teď stála i Katie a bavila se s DJ. Michael se podíval na hodinky. ,, Kolik je?'' Zeptala se Julie. ,, Za 10 minut dvanáct.''
Luccy se dost dobře bavila, když jí někdo zaklepal na rameno. Za ní stála Katie. ,, Je dost pozdě já, Julie a Michael už jdeme, nechcete taky? Podívala se na Chloe. Ta souhlasila. Luccy se podívala na Alexe a pak zpátky na Katie. Počkejte na mě v šatně.
Julie na sebe navlékla kabát. Z venku slyšela hádku. Vyšla ven na ulici, aby se podívala co se tam děje. Pod pouliční lampu stál Chris a Mike. Z ničeho nic na něho Chris skočil a začal ho mlátit pěstmi. Julie zaváhala, ale nakonec se k nim rozběhla.
Luccy na kousek papíru napsala svoje jméno a telefonní číslo. Ten kousek papíru mu podala a dodala. ,, Zavolej, kdybys měl chuť někam zajít.'' Seskočila šťastně se židličky a vydala se k šatně. Alex ji chytil za zápěstí. Když se k němu otočila jemně ji políbil na rty. ,,Tak čau.'' Usmál se na ni. Luccy se rychlým krokem vydala k šatně. Srdce jí bylo jako o závod.
V šatně nikdo nečekal, ale z venku slyšela Julie jak nadává. Vyběhla ven. Tam Michael držel Chrise a Julie stála před barmanem. Chris sebou škubal a nadával. Julie to už nevydržela. Prudce se otočila a Chrisovi vrazila facku. ,, Chováš se jako debil!'' Dodala k tomu. Mike se k ni naklonil a něco jí pošeptal pak zmizel v baru.
Kolem jedné na chatě Julie otevřela okno a koukala na prázdný svah. Luccy už dávno spala jako všichni ostatní. Julie chvíli dýchala studený vzduch, dokud jí nebyla zima. Zavřela okno a lehla si do postele. Na mobilu si procházela fotky. Ne jedné z nich byla v objetí mámy a táty. Tu fotku fotil Will těsně před odjezdem rodičů. Julie po tváři stekla slza. Julie ji rychle setřela, ale na tváři ji štípat nepřestala. Silně ji bodlo u srdce. Jen tak ležela na posteli, dokud neusnula.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama