Život bez hranic (11) Pomůžeme ti!

24. června 2013 v 12:38 | Pett |  Život bez hranic

Luccy vzbudilo bušení na dveře. Líně se rozhlédla po pokoji. Julie měla postel ustlanou a zrovna teď si česala vlasy. ,, Dále.'' Vyzvala osobu co netrpělivě bušila na dveře. Do dveří nakoukla Katie, stále ještě v pyžamu, ale zato s dobrou náladou se na dívky usmála. ,, Myslela jsem, že ještě spíte.'' Luccy se nevrle přetočila. ,, Spala bych, kdybys nepřišla.'' Hlavu si zakryla dekou.
Julie položila kartáč na stůl. Posadila se na postel k Luccy. Ruce strčila pod deku, kterou měla Luccy krásně zahřátou a začala ji lechtat. Luccy se začala bránit, nechtělo se jí vstávat a k tomu ještě měla Julie strašně studené ruce. Celá se oklepala a odstrčila ji se slovy. ,, Dej mi už pokoj, jsem unavená.'' Julie se na ni jen zašklebila. ,, Pojď do kuchyně a já ti udělám vajíčka, tak, jak je máš ráda.'' Zvedla se a společně s Katie vyrazila dolů.
U stolu, už seděla Chloe a četla si nějakou starou knihu, co našla v herně. ,, Taky mi uděláš vajíčka tak, jak je mám ráda?'' Popichovala ji Katie, když si ukusovala rohlík, co už měla připravený vedle hrnku s čajem. Julie se jen zašklebila a vydala se do kuchyně.
,, Čau.'' Pozdravil ji Michael s úsměvem. Zrovna si mazal rohlík marmeládou a moc mu to nešlo. ,, Nechceš pomoct?'' Zeptala se ho Julie jako malého kluka. Michael zavrtěl hlavou a olízl si prsty od marmelády. Z mikrovlnky vyndal hrnek, až po okraj plný kakaa. Sedl si vedle Katie a láskyplně se na ni usmál.
Julie si to namířila ke špajzce. Řádně si prohlédly její obsah a nakonec si vytáhla instantní nudlovou polévku. Vedle dřezu stála varná konvice. Julie do ní doplnila vodu a zapnula ji. ,, Dáš si taky?'' Zeptala se Luccy, která stála opřená o futra. Ta jen slabě přikývla. Ze skříně vyndala dva hrnky a podala je Julii.
Obě si nakonec přisedly k Michaelovi a Katie. ,, Kde je Chloe, Kasandra, Chris a Nick?'' Zeptala se Julie s plnou pusou rohlíku, který byl nasáknutý polévkou. ,, Chloe šla do koupelny, dokud tam ještě nikdo není.'' Začala Katie. ,, Chris ještě spí, protože ho nikdo'' Podívala se přitom na Michaela. ,, nechce jít probudit. Kasandře není dobře a tak ještě leží. No a Nicka jsme se snažili vzbudit, ale pokoj má zamčený a strašně chrápe, takže nás nejspíš neslyšel.'' U poslední věty se Katie smála.
Luccy nad ní jen zavrtěla hlavou a v klidu se pustila do snídaně. Julie si jejího pohledu všimla, ale snažila se vypadat,že ji to neznepokojilo. ,, Dojdu vzbudit Chrise a vy mi pak řeknete plán na dnešní den.'' Ukousla si kousek rohlíku a vydala se ke Chrisovi.
Když stála před jeho dveřmi, zhluboka se nadechla. Až do včerejší noci si myslela, že Chris je celkem dobrej kluk, ale teď si tím nebyla jistá. Natáhla ruku a v tu chvíli se dveře otevřely. Chris si ji prohlédl a pak sklopil oči. ,, Dobré ráno.'' Nejistě se na něho Julie usmála. ,, Ty někam jdeš?'' Na sobě měl stejné oblečení, jako když spolu byli na svahu. ,, Dobré.'' Kývl na ni. ,, Jdu na svah.''
Julie se zamračila. ,, Chvíli tu počkej.'' Vběhla do pokoje a asi po necelých třech minutách vyšla ven v lyžařském oblečení. ,, Mám tě přece hlídat.'' Chris nic nenamítal, dokonce se Julii zdálo, že se na ni usmál. ,, Měl by ses nasnídat.'' Prohlásila Julie, když šly kolem velké jídelny s krbem. ,, Už jsem snídal.'' odbyl ji rychle. ,, Jen jim řeknu, kam jdeme.'' Nic neodpovídá.
Julie vběhla do jídelny. ,, Kam jdeš?'' Luccy vrhla na ni naštvaný pohled. ,, Chris chce jít na svah a nemůžeme ho nechat jít samotného.'' Michael ji před očima zamával novinami. ,, Tohle by sis měla přečíst.'' Julie nad tím mávla rukou. ,, Přečtu si to pak, teď musím jít nebo mi vážně uteče.'' Zamávala jim a doběhla před chatu. Chris nikde, jen ve sněhu byla stopa snowboardu. Julie naštvaně kopla do rozpadající se lavičky, která stala před chatou a zašla zpátky do chaty.
Chris mezitím udiveně pozoroval růžovobílý padák, který pomalu padal směrem do lesa. Chris se vydal směrem, kde spadl. Na místě, kde podle něho učitel spadl, našel jen padák. Nevrle zavrtěl hlavou a vydal se dolů ze svahu. Skoro na konci svahu objevil něco divného. Až ke stromům se táhla divná stopa. Chris si protáhl záda a vydal se po ní. Stopa končila u velkého stromu na konci kopce v hromadě sněhu.
Chris si sundal snowboard a vydal se k ní. Z divné hromady čouhalo něco růžového. Rychle odházel sníh a pod ním našel ležet blonďatou dívku. Dívku opřel zády o strom a jemně ji poplácal přes tváře. Nereagovala. Šáhnul jí na krk a nahmatal pulz. Z nohou ji sundal zlomený snowboard. Naskočil si na svůj snowboard a vzal ji do náruče. Vydal se dolů a tam vlezl na lanovku. Celou dobu z ní nemohl spustit oči.
Najednou otevřela oči a vlídně se na něho podívala, než stačil něco říct, oči zase zavřela. Chris stále viděl její čokoládový pohled. Když vystoupil, rychle se vydal směrem k chatě.
Před chatou dívku položil na lavičku. Z nohou sundal snowboard a z kapsy vyndal klíče. Celou dobu po dívce na lavičce pokukoval. Po odemčení zalomcoval dveřmi, které nešly otevřít. Z druhé strany se ozval dívčí hlas. ,, Zaber pořádně.´´ Po chvilce lomcování se dveře otevřely a Julie se svalila na Chrise.
Uraženě se od něho odsunula a ruce založila v bok. Když se rozhlédla všimla si dívky, která ležela na lavičce. " Kdo je?" Chris jen pokrčil rameny. Dívku vzal do náruče a odnesl ji do tepla. Julie se vydala za ním. " Našel jsem ji na upatí kopce. Je promrzlá, ale bude v pořádku." Odnesl ji do volného pokoje a zakryl ji. Julie ho pozorovala z prahu místnosti. Chris se posadil na kraj postele a pozoroval ji.
Julie se vydala dolů, dostala chuť na něco dobrého. Pomalu sešla kuchyně. Hned jak překročila práh místnosti vykřikla. Chris vyběhl na chod a pak dolů do kuchyně. Za sebou slyšel něčí kroky. ,, Co se děje?" Vběhl do kuchyně a na zemi uviděl Denyho. Julie se nad ním skláněla.
Netrvalo to ani deset vteřin a Deny otevřel oči. Hned se Chytl za hlavu. Pokusil se vyškrábat do sedu, ale síly ho zradily a on spadl na Julie. " Co se ti stalo?" Zeptala se vlídně Julie. " Někdo mě praštil do hlavy."
Chris se zamračila a vyrazil zpátky k dívce. Na schodech stála ta blonďatá dívka. " Hej ty tak!" Zavolal na ni a dívky ztratila rovnováhu. Byl to zlomek vteřiny, když na Chrise neznáma dívka spadla a on ji chytil do náruče. ,, Si v pohodě?" V tváři měl vystrašený výraz. Dívka lehce přikývla. Jemně se usmál. " Jak se jmenuješ." ,, Já nevím špitla dívka a více se k němu přitulila. " Jak ti je? Celá se klepeš. Nechceš kakao?" " Ne díky." Dívka znovu ztratila vědomí. Chris z ní nemohl spustit oči. Po chvíli koukání ji odnesl zpátky do pokoje.
Zdola slyšel kroky. Po chodbě prošla Julie a tvářila se dost vystrašeně. " Děje se něco?" Vykoukl z Pokoje. " Já nevím nemůžu se dovolat ani Luccy ani Katie." Vydechla. " Jak je jí?" Kývla hlavou k dívce. Chris jen pokrčil rameny. Jeho pohled znova spočinul na blondýnce.
Bylo kolem šesté hodiny, když se Luccy vrátila. Julie stála před dveřmi a čekala na ni. " Měla jsem o tebe strach." Křikla na ni. " Proč mi nezvedáš mobil?" Luccy se na ni zamračila. " nemusím se ti zodpovídat" Odsunulas z cesty, ale Julie se nedala.
Chris ze zdola slyšel hádku, ale nevěnoval jí pozornost. Dívka znovu otevřela oči a zamrkala. U stolu svítila malá lampička. Chris ji svrchu pozoroval, nezmohl se ani na slovo. Dívka ke Chrisovi natáhla ruku a pohladila ho po tváři. Chris zůstal jako opařený, jen zalapal po dechu. Do pokoje vtrhla Julie. " Chrisi máš chvilku." Když spatřila dívku udělala krok zpátky. ,, To je jedno." Vyšla z pokoje a zavřela dveře.
Julie vešla do jídelny. Všichni ji pozorovali. " Ta holka se probrala. Chris by s ní měl zůstat dokud jí nebude dobře." Prohlásila. Katie se na ní škádlivě podívala. " Neboj on se ti vrátí." Julie na ni vrhla nechápaví, ale naštvaný pohled " Nechápu o čem to mluvíš."
" Holky máme poradu." Upozornil je Michael a podíval se na Deniho. " Dnes jsem volal se strýcem. Vrátí se, až v pátek a kvůli té diskotéce máte velký problém." " Proč?" Zeptala se nechápavě Julie. Chloe jí postrčila noviny. V nočním klubu Black Cat se dívka přiotrávila alkoholem. Policie našla v jedné ze sklenic jed!
Julie otevřela pusu. " Ta holka byla Alexova sestra." Dodala Luccy. Julie si vzpomněla na blonďáka který se kolem Luccy ochomýtal.
Ahoj." Řekla dívka roztomilým hláskem. Chris se mile usmál.
,, Ahoj. Jak se jmenuješ." Jeho hlas byl příjemný. Dívka chvíli nic neříkala. Pak, ale vyhrkla. " Já nevím." ,, To nevadí. Nemáš třeba hlad?" Zeptal se jí tím příjemným hlasem. " Trochu." ,, A co by sis dala?" " Nevím je mi to jedno. " Nejistě se na něj usmála. " Co knedlíky ve vajíčku. Dala by sis?" ,, Třeba je mi to jedno, jen tě nechci otravovat." Řekla a podívala se mu do očí. ,, Počkej taky, přinesu ti to.'' " Já chci jít s tebou!" Vyhrkla. ,, Dobře tak pojď:" Zvedl se s postele. Dívka jeho pohyby napodobila, ale zamotala se jí hlava. Chris ji chytil za paži a pomohl jí vzdát. " Díky." Vydala se ke dveřím.
Michael pokračoval. " Někdo se tam pokusil Chloe otrávit." " Jak to víš?" Zeptala se Luccy. " Chloe si včera objednala džus a ten byl otrávený." Julie se zamyslela. " Katie měla půjčenou bundu od Chloe. Vy myslíte, že po ní někdo jde?" všichni souhlasně kývli.
Chris dívku nespouštěl z očí. U schodu mu připadala dost nejistá. Chris ji vzal do náruče a snesl ji dolu. Pak pokračoval přes jídelnu do kuchyně. Když procházely jídelnou od velkého stolu na ně koukalo šest lidí. Chris je nevnímal a šel dál. Zastavil se, až v kuchyni. Opatrně ji postavil na zem a z jídelny si přinesl židli na sednutí. Chris se vydal k velkému hrnci co stál na sporáku a začal vařit. V jejich přítomnosti se hlasy z jídelny ztišily a byl slyšet jen šepot.
" Ale kdo?" Ze schodů se ozvaly kroky. Všichni ztichly a sledovali Chrise jak nese neznámou blondýnku do kuchyně.
Julii silně bodlo u srdce, ale nadávala to na sobě znát.
Po chvíli svůj výtvor vyndal na talíř. Nevypadalo to nějak extra dobře, ale 100% to bylo k jídlu. Chris dívku podpíral kolem ramen a vedl ji k velkému stolu do jídelny. V místnosti nastalo ticho. Všichni ji pozorovali. Nakonec se na ni Julie mile usmála. " Jak se jmenuješ?" Chris se na Julie nemile díval, div ji pohledem nezabil. ,, Já doopravdy nevím." Julie jí věnovala další usměv. Luccy se nevrle zvedla a odešla navrch do pokoje.
Vytočila Alexovo číslo a čekala. Po chvíli se ozvala hlasová schránka. " Ahoj Alexi taky Luccy. Zavolej mi prosím mám o tebe strach. Prosím. " U posledního slova polykala slzy. Nakonec zavěsila a vydala se pomalu dolu. Cítila se strašně i za něj.
Michael i Denis z ní nemohly spustit pohled. Katie si toho všimla a silně dloubla Michaela do žeber. Michael se na ni podíval a pak oči sklopil k zemi. Dívka se pomalu zvedla a Chris s ní. ,, Omluvte mě prosím, jsem unavená." Řekla dívka a pomalu odešla z místnosti. Chris ji následoval. Na schodech se potkali luccy. Ta se mračila.
Chris za ní šel, až do pokoje. ,, Seženu nějaký pyžamo."
" Nemusíš." Svlékla si svetr. " A v čem chceš spát?" Zeptal se jí.
,, Budu tu spát sama, tak mi triko bude stačit." Vrhla na něj letmí pohled. ,, Mohlo by se ti udělat zle, tak tu radši zůstanu s tebou."
Prohlásil Chris. ,, Jak myslíš, ale teď se prosím otoč." Chris se bez váhání otočil a zůstal zírat na zeď. Dívka se mezi tím vlezla v tričku do postele. Byla jí velká zima. " Počkej tu chvíli." Prohlásil Chris a odešel z pokoje.
Za chvíli někdo zaťukal na dveře. Dovnitř stoupila Julie. " Chris říkal, že potřebuješ pyžamo. " ,, Nemusela ses obtěžovat zvládla bych to i bez něj." Julie se zašklebila. " To si dovedu představit. Chris by tě jistě zahříval." ,, Tak dobře, ale musíš se otočit." Řekla a čekala. Julie se znovu zašklebila. ,, Já nejsem Chris. Já jsem taky holka." Dívka se pomalu a nejistě začala svlékat. Julie se vyděsila když uviděla spousty a škrábanců co měla dívka na sobě. " Co se ti stalo?" Vyhrkla bezmyšlenkovitě. ,, Já nevím." Řekla rychle a nasoukala se do pyžama. Julie už radši mlčela. Někdo zaťukal na dveře. " Chvilku." Zavolá Julie. Dívka jí byla vděčná. Dívka se nasoukala do pyžama.
Julie otevřela dveře se podívala na Chrise. ,, Můžu s tebou mluvit?" Chris se nejistě podíval na dívku a potom na Julii. Přikývl. Vyšel ven a zavřel dveře. Po chvíli vešel dovnitř. Dívka, už byla zachumlaná pod dekou. Za chvíli se vrátil. Vypadal dost naštvaně. Dívka se přikrčila v posteli. Chris se posadil postel. Snažil se zklidnit, ale moc se mu to nedařilo. Z ničeho nic hmátl po dívčině ruce a vyhrnul jí rukáv. " Ne. Nech toho." Chris ji nevlídně položil na záda. Znovu jí vyhrnul první rukáv a pak i druhý. Dívka se bránila, ale Chris byl silnější. Chris ji pustil a začal pochodovat po místnosti. Obličej měl rudý jako rak.
Julie která stála za dveřmi přemýšlela jestli neudělala chybu, že mu to řekla. Do očí se jí vlévaly slzy. Jak ona by si přála být s ním. Rychle slzy utřela do rukávu. U dveří se objevila Katie a Chloe. Obě nastražily ušily a poslouchaly společně s Julii.
" Kdo ti to udělal?" Stál u okna a křičel na dívku. Dívka neodpověděla. Chris se postavil nad ni a znova zařval. " Kdo ti to udělal!" Když si všimnul jejích slz znejistěl. Rukou si projel vlasy a posadil se na postel. Zlehka ji objal a čekal jestli se nechá obejmout. Dívka stále brečela. " Moc se omlouvám, nechtěl jsem tě vystrašit." Řekl Chris. Dívka se k němu otočila obličejem. Její oči byly plné slz. Chris jí je jemně otřel.
" Promiň" Omluvil se znova a oči sklopil dolů. Dívka se podíval na své ruce. Rychle se mu vytrhla a stáhla rukávy.
" Bojí to hodně?" Zeptal se jí vlídně. " Je to dobrý." Prohlásila.
" Lžeš." Špitl do místnosti své oči na ni upíral. " Proč mi lžeš?" Zeptal se klidně. " Je to lepší než pravda." Chris se podíval na své ruce. Jemně dívku obejmul. Dívka se o jeho hruď opřela zády. Slyšela jeho srdce. Lehce ji políbil do vlasu.
Po chvíli se k nim přidala i Luccy. Julie ji však neunesla a spadla na zem. Luccy se snažila udržet na nohou atak sebou stáhla Katie i Chloe. V tu chvíli se za dveřmi ozvala rána. Chris rychle došel ke dveřím a prudce je otevřel. K nohám se mu svalili všichni z chaty.
Všichni kromě Julie se smáli. Sklíčeně se na něj usmála. " Přeju ti to." Špitla.Katie se sedla na postel a nohy dala pod sebe. " Jseš drsná!" Zubila se na ni. " Nevěděla jsem, že Chris je takoví romantik." Dodala k tomu. Dívka se na Katie mdle usmála. " Já jsem Katie,tohle se Chloe, Luccy a Julie" představila jí obecenstvo. Ve dveřích se objevil Michael. Katie mu skočila kolem krku. " A tohle je můj Michael." Řekla pyšně. " Nebudeme vám kazit romantickou chvilku." Pravila Luccy s úsměvem. A začala všechny vyhánět.
Chris nakonec zavřel dveře a unaveně se skácel na dveře. Lehnul si dívce na nohu. " Au." Křikla dívka. Rychle se postavil. " Moc se omlouvám, nechtěl jsem." Omluvně se na ni díval. " Budíš ti odpuštěno." Pravila dívka a usmála se. Na zemi si roztáhl spacák a vlezl do něj.
" Jsem dost unavenej a co ty?" Zeptal se jí. " Já jsem spale přece skoro celý den." Řekla. " Hm." Ozvalo se ze spacáku. Dívka slyšela jen jak plynule oddychuje. Dívka vstala s postel. Prohlédla si kde přesně leží. Dívka vzala z postele polštář a dala mu ho pod hlavu.
Rychle se oblíkla a vydala se pomalu po schodech dolů. Opatrně vyklouzla ven a hledala svůj Snowboard. Našla ho lehce ale byl zlomený. Dívka našla náplast a Snowboard a slepilas. Nevypadal nic moc. Dívka se vydala do zpátky pokoje. Na stole mu nechala telefon a fotku. Pak se vydala dolů. Po chvíli se vydala na cestu. Několikrát spadla, ale vždy se postavila na nohy a jela dál. Najednou jí podjely nohy a Snowboard jí zmizel ve tmě. D9vka se nakonec vydala směrem do prava. Byla bezradná a unavená. Bolelo ji celé tělo.Všimla si malého převisu kousek od ní.
Julie vlezla do sprchy. Porada nedopadla moc dobře. Díky návštěvě se nedokázali na nic soustředit. Julie otočila kohoutkem a v tu chvíli zapomněla na všechny problémy. Jediné na co nemohla zapomenout byl Chris a ta blondýnka v jeho objetí. Pří té myšlence se jí podlomila kolena a ona spadla na zem. Chvíli jí trvalo něž se postavila na nohy. Hlavu sklonila a vlažnou vodu nechala stékat po svém těle. Už se ani nebránila slzám. Ruce položila na místo kde má srdce. Proč to tak strašně bolí. Proč každá myšlenka na něho tolik bodá? Ptala se sama sebe, ale odpověď žádná.
Strávila tam dost času, pak se zamotala do ručníku a šla do pokoje. Otevřela okno, posadila se na něj a pozorovala Měsíc, který zrovna byl v úplňku. V jeho svitu se zatřpytila další slza. Julie si potichounku začala pobrukovat nějakou smutnou písničku. Oběda tam asi 20 minut než na ni začala doléhat únava. Rychle se převlékla do pyžama a vlezla do postele. Jediné co si teď přála bylo, aby nikdy nejela na tenhle výcvik a, aby se nezamilovala do Chrise. Nakonec usnula únavou, ale ani spaní neměla klidné stále se budila. Zdálo se jí o Chrisovi a neznámé blonďaté dívce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama