Život bez hranic (11) Velká láska?!

25. června 2013 v 12:39 | Pett |  Život bez hranic


Julie se podívala na hodinky, bylo 7:30 a Katie je přišla vzbudit. Po rytmickém klepání vešla do pokoje. "Vstávat holky." Stoupla si doprostřed pokoje a rozhlédly se kolem. Na volné posteli byla naházená spousta oblečení. U dveří se válely boty. Na skříni byly přilby a stůl byl zaházen různými papíry. Katie se jen usmála. U nich v pokoji to vypadalo taky tak. Julie bez váhání vstala zato s Luccy to nebylo tak lehké. Julie ze stolu vzala jeden sešit a postavila se ke dveřím. Luccy zatím Katie poručila, aby dala oblečení, co si chtěla vzít na topení. Ta ji poslechla a teď seděla nad ní a něco jí povídala.
Julie se vydala do jídelny. Z kuchyně slyšela Denyho jak připravuje jídlo. Michael seděl na židli a na kytaru, kterou už včera večer vzal Denymu, zkoušel hrát nějakou písničku. Julie se posadila naproti němu a pozorovala ho. Ze stolu si vzala tužku a začala jí něco škrkat do sešitu.
Chloe zaťukala na dveře a vešla do pokoje. Luccy si zrovna stáhla vlasy do culíku a všechny tři se vydaly dolů. Už se schodů slyšely někoho hrát. Líbivá melodie. Potichu se vydaly do jídelny. Když překročily práh, naskytl se jim pohled na Julii, která hrála. Plně se soustředila na hraní, že si jích ani nevšimla. Dívky se posadily k Michaelovi, který si prohlížel sešit v pevné vazbě. Julie dohrála a kytaru položila kousek dál.
" Nevěděla jsem, že umíš hrát." Vyhrkla místo pozdravu Chloe. Katie ji nevnímala, koukala do sešitu stejně jako Michael a Luccy ji hleděla přes rameno. Julie zavrtěla hlavou. " Neumím hrát. Akordy mi nic neříkají a tuhle písničku mě naučila kamarádka na táboře." Protáhla se. Najednou Luccy vyskočila na nohy a Michaelovi z rukou vytrhla sešit. " Kdys to kreslila!" Před očima jí mávala s obrázkem.
Julie se pozorně podívala. Na obrázku, který kreslila nejspíš v pondělí nebo v úterý, byla Luccy když spala. Jemně se usmívala a objímala deku. " Tobě se to nelíbí?" zeptal se Michael. " Mě tu připadáš celkem roztomilá." Luccy se posadila. Chloe ji vytrhla sešit z ruky. Začala jím listovat. V sešitu byli všichni. Luccy, Katie, Chloe, Michael, Chris, Deny i pan učitel Anderson. " Vůbec jsem si nevšimla, že bys někdy malovala." Vydechla Chloe a pozorovala svůj obrázek. Julie jen pokrčila rameny. " A co porada? Řeklo se, že to dořešíme ráno!" Upozornila je Julie.
Michael Chloe naznačil, aby mu podala notebook, co ležel na zemi. Dívky a Deny, který přinesl snídani ho pozorovali. Notebook pak otočil, aby na něho všichni viděli. " Včera večer jsem trošku pátral po Kasandře a Nickovi. Však z informací co jsem dostal od agentury jsem nic nenašel. Ale pak jsem našel tohle. Manželé Vick a Diana Rottenovi." Ukázal fotku na, které byl byli , Kasandra´ a , Nick´. Všichni na sebe udiveně koukali. " To, ale není všechno. Manželé Rottenovi měli před 5 lety nehodu. Podle policejní zprávy to nikdo nepřežil. Však jejich těla nikdy nedorazily do pitevny a navíc se ztratila většina dokumentu o nich. " Zakončil svůj proslov.
Luccy se vzpamatovala první. " A jakou spojitost to má s Chloe?" Michael se usmál. " Naši , instruktoři´tu byli v ten den co na mě a Katie spadla ta lavina. V ten den dostali ve městě pokutu za špatné parkování." Katie zavrtěla hlavou. " Já to nechápu! Proč Kasandra kapala něco Luccy do jídla, když se chtěla zbavit Chloe? A proč vlastně tak najednou zmizeli? Myslíte, že to Kasandra nalila ten jed do toho džusu? " Julii se z toho točila hlava. Michael se jí snažil vysvětlit to, co věděl.
Julie si mezi tím půjčila jeho notebook. Na liště byla otevřená složka. Klikla na ni. Před očima měla fotky z té přestřelky v nemocniční kavárně. Pomalu si je prohlížela. Jedna z fotek ji velice zaujala. Chvíli pozorovala koš v rohu fotky. Po pár sekundách otevřela pusu. Dostala nápad.
Michael ji nakoukl přes rameno. " Na tohle nemáme čas." Chtěl notebook vypnout, ale Julie vytrhla vyš z ruky. Michael jí chtěl nadávat. Julie byla se svým dílem hotová. Na obrazovce byly dva obrázky na jednom byla falešné barmanka a na druhém Kasandra, kterou Julie trochu upravila přes internet. Na této fotce měla Kasandra krátké, tmavé vlasy a výrazně namalovanou pusu.
" To je ta barmanka." Vypískla Chloe. Michael si oba obrázky pořádně prohlédnul. Oba byli úplně stejné. Michael nakonec zavřel notebook. Rozhlédl se po místnosti. " Měli bychom se nasnídat." Kývnul k tácku s koláčky a konvici plné kakaa. Nikdo neřekl ani slovo. Deny se houpal na židli a upadnul. V tu chvíli všichni propukly ve smích. Deny postavil židli a znova se posadil. " Na tom není nic vtipného." Napomenul je. Nakonec se tomu se všemi zasmál.
Když se Chris probudil, cítil pod hlavou něco měkkého. Pořádně se podíval a uviděl polštář. Mile se usmála a postavil. Když se však podíval na postel usměv ho přešel. Řádně se rozhlédl po místnosti. Na stole leže nějaký mobil a fotka. Chris se vydal na chodbu. Zdola slyšel smích. Ulevilo se mu a měl radost, že jeho přátelé se s tou dívkou tak dobře spřátelili. Ale mezi jeho přáteli nebyla. " Neviděli jste tu blondýnku?" Všichni se na sebe podívali. " My mysleli, že je s tebou." Řekla Katie.
Chris se rozhlédl po místnosti. " Možná, že je nahoře." Vyběhl schody do pokoje. Pořádně prohledal pokoj i koupelnu, ale ona nikde. Prošel celé vrchní patro a potom i dolní patro, ale nikde nic. Vrátil se do pokoje. Na stole ležela fotka a mobil, který mu nebyl povědový. Fotku si chvíli prohlížel. Byla na ní jeho blondýnka. Fotku i mobil vzal dolů za ostatními.
" Čí je ten mobil?" Položil ho na stůl. Všichni jen vrtěli hlavou.
" Není třeba té dívky?" zeptala se Luccy. Chris si mobil prohlédl. Růžovo-bílí kryt naznačoval, že mobil musel být nějaké dívky. Zezadu bylo nalepené srdíčko. Po krátkém zkoumání se Chrisovi podařilo mobil zapnout. Na tapetě měla obrázek západu slunce. Chris se chvíli hrabal v menu, až narazil na zprávy. Poslední zpráva ani nebyla předčtená a číslo neznámé. Chris ji otevřel. "Vim kdo jsi. Uz nemusis utikat. Stejne mi neuteces. Zavolej mi a muzeme si domluvit schuzku." Četl Chris nahlas.
Všichni mu věnovali pozornost. " Je v nebezpečí." Špitl Chris.
" Měli bychom jí pomoct." Prohlásila Katie. Michael ji rychle posadil zpátky. " Nic o ní nevíme a může být dost nebezpečná." Řekl rychle.
" Sice je roztomilá, ale neměli bychom nic podnikat! Vždyť někdo se snaží zbavit Chloe a my ani nevíme kdo. Je to prostě dost nebezpečné." Všichni kromě Chrise s tím souhlasili. Chris se oblékl a vydal se ven.
Chloe si půjčila Michaelův notebook a zrovna si prohlížela nějaké fotky na internetu, když narazila na fotku blonďaté dívky. Tu jsem už někde viděla. " Katie nepřipadá ti povědomá?" Katie jí nakoukla přes rameno. Chvíli zírala na obrazovku. " Hele není to ta holka, co ji Chris našel?" Chloe přikývla. " Vypadá to tak. Není tam o ní něco?" Zeptala se Katie. Obě se pustili ho hledání, ale nic nenašly. Chloe pro jistotu fotku uložila na plochu.
Od chaty směrem dolů ke konci kopce se táhla stopa od snowboardu. Chris se po ní vydal. Na hodně místech bylo vidět, že osoba spadla. Po pár minutách se cesty dělily. Stopa po snowboardu byla méně zřetelná, ale kroky co vedly do prava byly i po noci plné sněžení zřetelné. Chris přemýšlel kudy se má vydat. Cesta snowboardu vypadala jako by na něm jel někdo zkušený, nepadal a jel rovně. Nakonec si vybral cestu kroků.
Katie si s Michaelem vlezla do sauny. Teď už chápala, proč si měla vzít ty plavky. Byla to romantická chvilka. Michael se ke Katie naklonil a jemně ji políbil. Dveře se prudce otevřely a dovnitř vletěl Deny. " V kuchyni. Strašná pohroma!" Katie a Michael se na sebe podívali a rychle se vydali do kuchyně. Celá kuchyň byla zatopená. Na sporáku stál hrnec, z kterého se strašně kouřilo. U okna stála Julie. Hlavu měla vystrčenou z okna div nevypadla. Chloe stála u dveří a smála. " Chlapy by fakt neměli pouštět do kuchyně." Prohlásila Chloe. Michael nad tím zakroutil hlavou. Deny zastavil kohoutek, který při spěchu nechal zapnutý. " Měl bys to uklidit." Řekl mu Michael a koukl na Katie. Ta přikývla a spolu se vydali zpátky do sauny. Chloe si sedla do pohodlného křesla a pokračovala ve čtení. Julie se na Denyho usmála a zamávala hadrou. Rozuměl jí beze slov.
Katie si dala studenou sprchu. Michael, už byl dávno hotoví. Katie se těšila za Chloe. Včera našla užasnou hru a společně s Chloe si ji chtěla zahrát. Rychle se osušila a převlékla. Michael zahlédla v jídelně jak se s Denym přetahuje o smeták.
Deny se jen tak nedal. Zrovna se snažil předstírat, že je drak a Michael udatný princ. Julie stála na stole a všemu se smála, měla představovat princeznu ve věži. Michael měl dobrý trénink a proto Denyho položil na zem jako nic. Julie si přehodil přes rameno a zatočil se s ní. " Dost mě se motá hlava." Smála se Julie. Michael ji položil na zem. Když se mu podívala do očí začala se znovu smát. " to vás nenapadá nic lepšího než hrát si na tohle." Michael se pokrčil ramena. " Tobě se to snad nelíbilo?" " Klasika je klasika." Přiznala se smíchem.
Chris uslyšel výkřik. Rychle se vydal za křikem. Zastavil těsně před hlubokou propastí, do které málem spadnul. Nikde nikdo i křik ustál. Chris si všimnul pohybu v propasti. Kousek pod ním se drží na římse pod převisem blonďatá dívka. " Hej ty tam, nechceš pomoct?" Zavolal dolů. Dívce ujela jedna ruka, druhou se stále držela. Chris si z krku rychle sundal silnou vlněnou šálu od babičky a hodil ji dívce dolů. " Rychle se chytni!" Volá panicky Chris.
Julie zůstala s Michaelem sama. Deny šel dělat oběd. " Hej Julie tobě se fakt Chris líbí?" Zeptal jí Michael. " Jaks na to přišel?" Koukala na něho udiveně. " Zas tak hloupej nejsem." Naznačil jí. Julie se dívala do země. " Nejsem pro něj ta pravá." Špitla smutně. " On má tu blondýnku." Snažila se potlačit slzy. Michael ji pevně obejmul. Její slzy dopadaly na jeho šedé tričko. Styděla se za ně, ale taky je nedokázala zastavit. " Od chvíle co se tu objevila se mnou Chris ani nepromluvil. Víš už se mi líbil před tím. Seděli jsme spolu v matice a angličtině a já mu vždycky dával úkoly na opsání, když je zapomněl. No a při písemkách jsem ho nechávala opisovat,aby nepropadl…." Michael ji pohladil po vlasech. " Julie ty máš na lepší!"
Dívka se jednou rukou natáhla po šále. Ve chvíli kdy se jí chytila, podjela jí druhá ruku. Chris ji bezbranně sledoval. Vypadala jako že se už dlouho neudrží. Chytila se i druhou rukou a pokusila se jít kolmo proti zdi. Moc se jí na zmrzlé půdě nedařilo. Tak se pokusila udělat salto nahoru. Když už měla nohy nahoře chtěl jí Chris pomoc. Pustil šálu, ale to neměl dělat, dívka se jí stále držela. Byla vyčerpaná a síly jí nestačili. Padala dolů a Chrise stáhla sebou.
Chris se po dívce natáhnul a pevně ji objal. Otočil se zády k zemi. " Chrisi ne!" Křikla dívka. Pak Chrise ochromil bolestivý dopad na zem. Kolem něj všechno zčernalo.
Julie zrovna utírala stoly v jídelně. Deny vytíral zem. Znovu a znovu jí smetákem vrážel no nohou. Julie se posadila na jeden ze stolu. " To už by stačilo." Řekla vážně, ale začala se smát. Kousek od sebe uslyšela zvonit telefon. " Někdo jí volá!" ukázala prstem. Deny měl odvahu. Zvednul telefon. " Jsi v pořádku? Kde jsi?" Ozvalo se hned z telefonu. " Ehm, haló, kdo volá?" Zeptal se Deny. " Kdo jste?" Ozve se z telefonu. " Asi jste si spletla číslo slečno." Zavěsil. Julie na něho koukala. " Kdo to byl?" Deny pokrčil rameny. Se smetákem začal nebezpečně šermovat.
Dívka Chrise odtáhla do jeskyně, kterou našla při prozkoumávání terénu. Založila oheň a dala mu svoji bundu, aby se zahřál. Každá vteřina dívce připadala jako hodina. Stále kontrolovala Chrisův stav.
Chris se začal probírat. Hlava ho bolela jako po láhvi alkoholu, ale překonal to a otevřel oči. Nikde nikdo. Ztěžka se posadil. Na sobě měl přehozenou růžovo-bílou bundu. Kde je? Rozhlédl se po okolí. A kde to vůbec jsem? Kousek od něj plápolal oheň. Byl ve větší jeskyni a ta holka nikde. Co se jí stalo? Proč mě tu nechala? Kam mohla jít?
Chvíli jen tak seděl a přemýšlel o tom, co se stalo. Bunda, co měl na sobě, byla těžká a mokrá. Nechal ji ležet a šel se ohřát k ohni.
Najednou si připadal sám a opuštěný. Ne jako po boku té dívky. Když byl u ní, cítil se šťastný. V celé jeskyni nikdo jen chlad, co se sem dral zvenčí. Chris se rozhodl prozkoumat terén.
Venku začalo sněžit. Vál chladný vítr. K jeskyni vedla cesta, po které ho nejspíš táhla, často u toho spadla. Vítr byl stále silnější a silnější. Radši se vrátil do jeskyně, kde bylo tepleji. Byla mu zima a nemohl přestat myslet na tu dívku. Po chvíli se rozhlédl po jeskyni, byla velká a on ji ještě neprozkoumal. Vstal od ohně a šel pomalu dál. Vzadu jeskyně, kde nebylo moc vidět, o něco zakopnul. Když se pořádně podíval, o co vlastně zakopnul, leknul se.
Rychle dívku vzal do náruče a odnesl ji k ohni. Byla celá promrzlá a přerývaně dýchala. Chris ji zamotal do svojí bundy, kterou měl pěkně zahřátou. Sednul si k ohni a vzal ji do náruče. Vzpomněl si na sen, co se mu zdál. Ta dívka ho v něm líbala. Měl o ni strach. Byla bledá a studená. Chris byl slabý a oči se mu klížily. Však strach o dívku byl větší.
Dívka měla na hlavě ránu, z které jí tekla krev. Chris jí opatrně hladil po vlasech. Měl o ni velký strach. Nikdy neuměl první pomoc, a proto nevěděl, jak jí pomoct. Takový strach ještě nikdy nezažil a ani v duchu by ho nenapadlo, že ho zažije kvůli holce.
Měl bych vymyslet, jak jí budu říkat, než si vzpomene, jak se jmenuje. Teda pokuď se vůbec probere… Pomyslel si smutně. Chvíli pozoroval její obličej. Co třeba Alex? Zní to hezky a k ní se to i hodí. Pohladil ji po tváři. Dívka po chvíli hlazení otevřela oči. Chris byl rád, že je živá. Dívka na něj upínala své oči. " Ahoj krásko." Pravil vlídně.
" Ty žiješ." Zvolala šťastně a pevně se k němu přitiskla. " Jsem rád, že ti nic není, ale nemusíš mě umačkat." Usmál se na ni.
Pustila ho. Byla červená jako rajče. Dívka se vyškrábala na nohy, otočila se k němu zády a pozorovala oheň. Chris si stoupnul těsně za ni a pevně ji objal okolo pasu. Dívka se k němu otočila a upřímně se mu podívala do očí. Chris ji pevně obejmul. Naklonil se k jejímu uchu a zašeptal. " Ani nevíš jak moc jsem rád, že jsi v pořádku." Zůstal nakloněný k jejímu uchu. " a ty jsi nedovedeš představil, jak moc ráda jsem já, že jsi v ok."
" Jak ti je?" Postavil se vzpřímeně a hleděl jí do očí.
" Nikdy mi nebylo líp." Usmála se na něj. " To je dobře." Řekl s úsměvem. Chris se posadil zpátky k ohni. Díval se do ohně. " Víš, zdál se mi divní sen." Začal povídat. Dívka si sedla kousek od něj. " Zdálo se mi, že jsi mě políbila." Podíval se na dívku a čekal jak zareaguje. Dívka začala červenat, ale nic na to neřekla. " Divný, že?" Zasmál se.
" Když myslíš." Pokrčila ramena. Chris jí věnoval usměv. Dívka se začala dívat do ohně.
Dívka měla nepřítomný pohled což Chrise trochu děsilo. Za chvíli zavrtěla hlavou a probrala se. " Není ti nic?" Zeptal se jí neklidně. Dívka mu věnovala pohled. " Já asi jsem si na něco vzpomněla." Chris se zamyslel. " A na co sis vzpomněla?" Zeptal se klidně. " Byla jsem v nějakém letadle a tam…" Nedokončila větu, z očí jí tekly slzy. " To bude dobrý." Obejmul ji Chris. " Já nevím co se to se mnou děle. Moc mě to mrzí." Brečela do Chrisova ramena. " To bude dobrý." Chlácholil ji. " Tak co se ti stalo?" " Byla jsem v tom letadle a povídala jsem si z nějakou blízkou osobou a potom tak přišla jiná holka a rozbila mi skleněnou sklenku s alkoholem a potom mi nějaký chlápek šil tu ránu na čele, ale moc mu to nešlo."
" To dobrý. Jsi semnou a já nedovolím nikomu, aby ti ublížil." Hladil ji po vlasech. " Zdálo se mi dneska více věcí. Seděla si vedle mě a něcos mi povídala, ale já si pořádně nepamatuju co." " A bylo to alespoň hezké?" Zeptala. " Bylo to krásné." Usmál se na ni. " Co se jsem ti tak krásného říkala?" Usmála se. " Já vlastně ani nevím." Přiznal. " Možná, že je to i dobře." " Proč?" Zeptal se. " Někdo mi kdysi řekl, že když člověku v bezvědomí něco povídáš slyšíte. " " A cos mi povídala?" " Lepší nevědět." Zasmála se.
Julie seděla u okna a koukala ven. V rukách si hrála s telefonem. Nedovolala se mu. Luccy s Katie a Chloe hrály šipky. Deny jim počítal skóre. Michael se posadil vedle ní a podal jí čaj. " Mám o něho strach." Přiznala. " Neboj informovali jsme horskou službu, oni je najdou, ale teď nemůže vím udělat." Julie se mu podívala do očí a přikývla. Byla mu za všechno co pro ni teď dělal vděčná.
" Nic mi nechceš říct." " Řeknu ti cokoli, jen ne toto. Je to trapné." Lehla si na zem. " Bude ti zima." " Už je řekla." " Víš co? Já si to nechám na pozdějc."" Přemýšlel jsem o tom jak ti budu říkat." Čekal na její reakci. " Líbí se ti jméno Alex?" Čekal. " To je moje jméno! Jak si na to přišel?" Vyhrkla. " Hodí se k tobě." Nepřítomně na něj pohlédla. " Co je to s tebou?" Zeptal se jí. " Nic jen jsem se nad něčím zamyslela." Řekla rychle. " Jsem unavená a co ty?" Mohutně zívla. " Já taky." Obličejem se otočila k ohni a zavřela oči. Chris si lehnul kousek od a po chvíli usnul.

V noci Chrise probudil Alexin křik. Zprudka otevřel oči a posadil se. " Leo! Leu né mě! Proč Jack? Proč zrovna on? Leo bran se!" Rychle ji probudil. Otevřela oči. Chris měl o ni strach. " Co se děje? Proč mě budíš? " " Strašně jsi křičela ze spaní." " Moc mě to mrzí. Snad už se to nebude opakovat. Víš co, Já raději nepůjdu spát, aby ses mohl v klidu vyspat." Chris se zasmál. " Měl jsem o tebe strach." Nic neodpověděla a pomalu se začala zvedat. Chrisovi oči se klížily, až znova usnul.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama