Život bez hranic (12) V poutech osudu

26. června 2013 v 12:40 | Pett |  Život bez hranic


Julie pod nohama necítila pevnou zem. Zprudka otevřela oči. Padala k zemi. Otevřela pusu a chtěla vykřiknout, ale z úst jí nevyšla ani hláska. Byla příliš slabá, nedokázala pohnout ani prstem. Před sebou viděla modré nebe. Čekala až dopadne na zem. Přes očima viděla Williama.
Dopadla do vody. Studené vody. Ztěžka zalapala po dechu. Trvalo jí než se vzpamatovala. Rychle začala kopat nohama, aby se dostala nad hladinu. Podařilo se jí. Před sebou uviděla Chrise. Natahoval k ní svou ruku a ona k němu. Ve chvíli kdy se jí dotkl se probrala.
Rychle se posadila a ztěžka oddychovala. Celá byla mokrá od potu. Rozhlédla se do místnosti, nebyla ve svém pokoji, ale v herně. Nejspíš jsem tu včera usnula, když jsem si četl. Napadlo ji. Sedla si do tureckého sedu a zády se opřela o opěradlo. Nedokázala si vybavit co se jí zdálo. Všimla si knihy co ležela otevřená na zemi. Natáhla se pro ni a podívala se, kde ji dočetla.
V duchy si přečetla prvních pár řádku. Zbytečná láska. Karel Kryl. Jak kvítek, který vadne, jak světlo lampy za dne, jak pousmání chladné jsi zbytečná, jak prach, jenž na stůl sedne, jak dálky nedohledné, jak odmocnina z jedné jsi zbytečná. To jí stačilo. Opravdu si tak připadala.
Zvedla se gauče a došla ke dveřím. Přes klíčovou dírkou viděla světlo. Klekla si na kolena a podívala se co vedle děje. Uprostřed místnosti stála židle a na ní seděl Michael. Kolem něho pochodovali dvě postavy. Julie typovala, že podle postavy to jsou muži. Jeden z nich měl stejné tenisky jako Will. Uvědomila si Julie. Když se zastavil poznala, že se moc nepletla. Byl to Will!
Julie prudce otevřela dveře a vběhla do místnosti. Neuvažovala. " Williame co tu děláš?" Zeptala se vyděšeně. Will se na ni naštvaně podíval. " Na tohle bych se měl spíš ptát já tebe!" Julie ho pevně obejmula, věděla, že tohle ho sklizní. Will ji po chvíli odsunul. " Máma měla pravdu, když říkala, že s tebou budou velké problémy." Řekl mile, ale sotva to dořekl začal se mračit. " Proč jsi mi to neřekla? Přijel jsem domů a měl jsem o tebe strach. Doma ani u Luccy si nebyla." Julie zavrtěla hlavou. " Tos uhodla! Nedovolil bys mi to." Will přikývl. " Promluvíme si o tom, až doma."
Teď konečně se podívala na druhého muže, co stál kousek od ní. " Pane učiteli." Nejistě se usmála. Ten však nevypadal moc nadšeně.
" Ahoj Julie. Michaeli," Vážně na něho pohlédl. " ten bar dořešíme později." Julii došlo o co jde.
" Pane učiteli nesmíte z toho obviňovat Michaela, on je v tom nevinně. Hned od začátku se mu to nelíbilo, ale já jsem ho k tomu přemluvila." Učitel se podíval na Will a ten jen přikývl. Dost dobře věděl jak dokáže být jeho sestra přesvědčivá a proto o tom nepochyboval. Učitel si pořádně prohlédl oba své žáky. " Dobře. Michaeli, ale nevyvázneš s toho jen tak, měls hlídat i Chrise. Julie i ty dostaneš nějaký trest, aby to bylo spravedlivé." Dívka přikývla.
" Wille nechceš tady s námi zůstat?" Zeptal se ho učitel. Will bez váhání kývnul. Julie hned poznala, že ti dva k sobě mají blízko.
" Běžte." Pobídnul je učitel. Když vyšli z jídelny Michael promluvil.
" Proč si mu lhala?" Julie se na něho udiveně podívala, ale pak se usmála. " Nechtěla jsem tě v tom nechávat samotného. Jsi můj kamarád a záleží mi na tobě, jako třeba na Luccy, Chloe nebo třeba i Chrisovi."
Michael pozval Julie k sobě na pokoj. Byl to pokoj pro dva. Jedna z postelí byla rozestlaná a na druhé ležel otevřený kufr s věcmi. Většinu věcí měl naházené v kufru. Na stole měl nějaké sušenky a dva balíčku chipsu. " Dáš si." Zamával jedním z balíčku.
" Ne díky." Posadila se na postel. " Trápíš se kvůli němu?" Zeptal se jí Michael opatrně. Julie na něho upřela své křišťálové oči. I když byla smutná, byla velmi hezká. " Nejde se odmilovat ze dne na ten." Špitla. Michael se napil z flašky coly se stála u postele a posadil se vedle ní na postel.
William si prohlédl učitele od hlavy k patě. " Steve z tebe se stal učitel?" Zeptal se s posměšným šklebkem. " No jo ze mě je učitel tělocviku a z tebe policista." Vrátil mu to. " Stále děláš pro agenturu?" Zeptal se ho Will vážně. Steve přikývl. " Ještě dnes nechápu proč si tenkrát přestal." Přiznal Steve. Will se myšlenkama vrátil do minulosti.
V době kdy Will studoval na střední
Will se Stevem seděli v nemocnici před operačním salám. Na chodbě vládlo hromové ticho napětí. Jen hodiny tiše tikaly. Will netrpělivě vstal a začal přecházet sem a tam. Tři hodiny. Podíval se na dveře co vedly do operačního sálu, byl bez mocný a nemohl nic dělat. Dveře se otevřely a z nich vyšel doktor. " Co je s ní!" Ptal se rychle Will. Doktor se zatvářil smutně. " Je mi líto, ale nepřežila to." Oznámil. Williamovi se podlomili kolena. Právě přišel o svou velkou lásku a dobrou kamarádku.
" Jseš naštvaná na tu bloncku?" Zeptal se Michael. Julie zavrtěla hlavou. " Já ji to přeju. Když s ním nemůžu být šťastná já, tak ať alespoň ona šťastná." Michael se zamyslel. " Nechceš jí třeba naznačit co pro tebe Chris znamená? Třeba by ti ho nechala." Julie byla chvíli zticha. " Víš, když člověk někoho opravdu miluje, přeje si aby byl šťastný. A to i pod podmínkou, že to bude s někým jiným. A já chci, aby byl Chris šťastný." Michael otevřel pusu, aby něco řekl, ale nakonec ji zavřel a mlčel.
Steve se podíval za doktorem a kleknul si k Willovi. " To bude dobrý." Řekl tiše. " Ne. To nebude dobrý!" Křičel Will. " Judit měla pravdu! Kdybych ji nepřemlouval, aby tady zůstala mohla teď žít! Ona neměla umřít!" Vztekal se. " Na tuhle práci doplatila celá její rodina! První jí zabili otce, pak i matku a teď je mrtvá i ona!" Steve se ho snažil uklidnit. " No tak Will." Will rychle vstal. " Nechci, aby moje rodina dopadla taky tak! Končím!" Rázným krokem se vydal pryč.
Julie se na Michaela podívala. " Michale?" Čekala. " Hm?" " Co to bylo za stránku na které jsi hledal ty informace o našich instruktorech?" Michael se na ni nechápavě podíval. " Proč to chceš vědět?" Julie těžce polkla. " Víš, chtěla bych co je tam o mích rodičích……" Michael si ji prohlédl. " Můžeme se na to podívat, ale nic ti neslibuju." Julie s nadějí v očích přikývla.
Will zavrtěl hlavou, aby tu strašnou minulost dostal pryč.
" Odešel jsem kvůli Judit. Miloval jsem ji a on mě. Chtěla, abychom spolu odešli , ale já ji přemlouval ať zůstaneme a ona na to doplatila životem. Nic takového si nezasloužila." Řekl chladně. Steve se tvářil klidně. " Tys sem přijel kvůli sestře. Chceš ji chránit. Wille nezapomínej, že je to velká holka." Will zakroutil hlavou. " Nechci, aby se jí cokoli stalo. Od té doby co jsme přišli o rodiče se do sebe dost uzavřela a je zranitelná, víc než kdy jindy."
Julie si prohlédla fotku svých rodičů. Oba vypadali šťastní. Michael nechápavě zavrtěl hlavou. " Někdo tady smazal část dokumentu! Poslední informace tu je když nastoupili na tu loď nic víc." Julie byla víc zmatená než před tím. " Co to znamená?" Michael jen pokrčil rameny. " Mohli by být živí?" Zeptala se s nadělí v hlase. Michael se zamyslel a přikývl. " Podle toho co se tu píše, pracovali tvoji rodiče pro stejnou agenturu co teď pracuješ ty." Julie na něho s otevřenou pusou koukala.
Katie probudilo zvonění telefonu. Líně otevřela jedno oko a pak i druhé. Chloe byla toky vzhůru. Stála u postele a rozhlédla se. " To je můj." Naznačila jí. Já přece mobil ztratila… Vzpomněla si. To, už je opravdu pátek? Zítra odjíždíme. Nějak moc rychle to tu uteklo. Jak pak to mezi námi bude vypadat, až se vrátíme domů?
" Chloe? Těšíš se domů?" Podívala se na kamarádku, která dotelefonovala. Chloe se zamyslela. " Jen trochu. Netěším se do školy." Usmála se. " To já taky…" Přiznala Katie a začala se zvedat z postele. " Myslíš, že je Michael, už vzhůru?" Chloe jen pokrčila ramena a začala se soukat z pyžama. " Zajímá mě jak skončí ten film, co jsme si včera rozkoukali." Chloe už byla převlečená. " Převlíknu se a jdeme to zjistit." Oznámila své kamarádce.
Will se posadil na židli. " Máš pravdu. Je to její volba…" Řekl nervózně. " Neboj agentura si, už dává větší pozor na svoje agenty. Už to není jako za naší doby." Podal mu hrne s kávou a sednul si naproti němu. " Pche, a tak mi řekni kde jsou moji rodiče? " Steve znejistil. " Víš, když zmizeli hledal jsem nějaké informace, ale všechny informace jsou zamčené a přístup k nim nemá, snažil jsem se zjistit víc…" Will do zarazil. " Oni jsou naživu?!" Willovy zorničky se rychle rozšířily, ale hned na to stáhly do původní podoby. " Nemůžu to říct na 100%, ale nejspíš jedou v nějakém tajném vládním projektu a takhle vás chtějí chránit."
Katie položila ucho na dveře. Z vnitřku slyšela hlasy proto bez váhání otevřela dveře. Na postili seděla Julie a Michael. Julie Michael objímala a po tváři jí tekly slzy. Oba se od sebe rychle odsunuli a koukali na Chloe a Katie. " Julie co ti?" Přikročila k ní Katie. Stála krok před ní. Julie zavrtěla hlavou a utírala si slzy. " To nic." Katie z jejího hlasu poznala, že brečí štěstím.
Do jídelny vešel Deny. Před chvílí se vzbudil a byl čas začal dělat na snídani. " Jé, ahoj strejdo." Will se něj chvíli koukal. " Wille tohle je syn mojí starší sestry Deny." Ukázal. " Ahoj. Já jsem Will, bratr Julie." Pozdravil. Deny jen přikývl a pokračoval v plnění svých povinnosti. Mezi tím si Will na něco vzpomněl. " Co ta tvoje přítelkyně Annabelle? Na střední jste byli pěkná dvojka." Steve ztěžka polkl.
" Je mrtvá…" Will se podíval do stolu. " To je mi líto. Neměl jsem se tě na ni ptát. Promiň." Steve se zhluboka nadechl. " Ona byla v nesprávná čas na nesprávném místě."
Julie z kapsy vytáhla telefon, který zvonil. " Kdo to je?" Zajímala se Katie. " Duke! Co může teďka chtít? Vždyť má být ve škole." Vyšla na chodbu a přijala hovor. " Hálo? Duke?" Z druhé strany se ozvalo kašlání. " Ahoj Julie. Jak se máš?" Zněl vesele. " Dobře a co ty? Ty nejsi ve škole nebo máte volnou hodinu? Co je to tam za hluk?" Nastala chvilka ticha. " Jsem před školou v sanitce." Julie se zděsila. " Je ti něco?"
Katie stála za dveřmi a poslouchala Julii. " Ona ti to řekne, pokud bude chtít." Oznámila jí Chloe. Katie na ni vyplázla jazyk. Michael ji chytil za pas a políbil na tvář. Pomalu ji táhl k posteli, kde se Chloe dívala na film. Nechala se. Sedla si vedle své lásky a přitulila se k němu. Vedle něho si připadala v bezpečí, i v té jeskyni.
" Ne jsem v pohodě. První hodinu máme chemii no a Tessarik nám chtěl ukázat nějaký pokus. Nějak se mu to nepovedlo a vyhořela celá učebna…ale nikomu se nic vážného nestalo." Julie se málem zastavilo srdce. " No vzpomínáš jak jsme chtěli podpálit učebnu? Tak náš chemikář nás předběhl!" Začal se smát a hlasitě u toho sípal. " To není vtipné! Mohlo se ti něco stát!" Okřikla ho Julie. Duke se přestal smát. " Promiň. Já už musím končit, můžu ti dneska ještě zavolat?" Zeptal se Duke. " Jo můžeš. Tak ahoj." Zavěsila.
Julie se posadila vedle Michaela. " Děje se něco?" První si toho, že není něco v pořádku všimnul Michael. " Volal mi Duke." Katie se zašklebila. " Tessarik jim ukazoval nějaký pokus a vyhořela celá učebna. Naštěstí nikdo nemá vážné zranění." Vydechla. Všichni na sebe udiveně koukali. " To ne drsný!" Prohlásila Katie. " Mám hlad." Řekla Chloe. Všichni u tu chvíli propukli v smích.
Will sledoval Denyho, který chystal na stůl. Schody začaly vrzal. Ve dveřích se první objevila Julie a Chloe, za nimi šla Katie s Michael. Všichni se zubili od ucha k uchu. " Ahoj Wille!" Pozdravila ho Chloe. Will už dávno Juliiným kamarádkám nakázal, aby mu říkali jménem. Po chvíli přišla i Luccy, rozespale se na všechny usmála. Katie se jen usmála, nebyla schopná slova. " Michael tohle je můj bratr." Prohlásila pyšně Julie. " Čau, já jsem Michael. Spolužák." Will přikývl a oba si potřásli rukou. Chloe se sedla vedle Willa. Katie si seděla vedle Michaela. Julie si posadila na druhou stranu vedle Michael a Luccy naproti ní. První si vzala Julie a pak se do jídla pustili i ostatní.
" Co taky vlastně děláš?" Zeptala se zvědavě Katie. Will zapřemýšlel. " No původně jsem přijel odvézt Julie domů, ale teď…"
" Teď je tu jako návštěva." Dokončil za něho větu učitel, který přišel z kuchyně. " Jé pane učiteli, kdy jste přijel?" Zajímala se Chloe s plnou pusou. " V noci. Na nástěnce vám visí rozpis dne." Upozornil je. Julie se rychle šla podávat na dřevené desky, na kterých vysel papír. S úsměvem se zpátky posadila ke stolu " Co je tam?" Zajímala se Katie. " VOLNO!!!" Zazubila se Julie.
To se Katie líbilo. " To znamená, že se můžeme podívat na ten mobil." Usmála se na Michael a on na ni. " Na jakej mobil?" Podívala se na ni Julie. " No v té jeskyni jsem ztratila mobil a Michael mi slíbil, že mi koupí novej." Pan učitel se všechny své žáky pořádně prohlédl. Za těch pár dní se z nich stala výborná parta. Budou z nich skvělí agenti! " Michaeli než půjdete, stav se za mnou." " Takže můžeme?" Učitel přikývl. " Za to co se stalo v té nemocnici nebo v tom klubu nemůžete. Tak se alespoň užijte zbytek zájezdu a nezapomeňte si sebou vzít zbraně. Pro jistotu." Společně s Williamem se vydal nahoru.
Po snídani všichni pomohli Denymu z úklidem a vydali se do města. Při cestě se Katie začala vyptávat. " Michaele proč chtěl pan Anderson, aby ses u něho zastavil před tím než půjdeme?" Michael z kapsy vytáhl peněženku a z ní kreditní kartu. " Prý si máte vybrat nějaký suvenýr na památku." Schoval ji zpátky do kapsy.
Katie se rozhlédla po malém náměstí. Přes noc sněžilo, zato teď svítilo slunko. Na náměstí bylo celkem dost prázdno. Luccy se protáhla. Před očima se jí zatmělo. Někdo jí zakrýval oči teplýma rukama. " Julie to, už není vtipné!" Okřikla osobu za sebou. Když se otočila usmíval se na Alex. " No, já nejsem Julie." Prohlásil se smíchem. " Alexi!" Objala ho kolem krku. Katie rychle něco pošeptala Chloe. " Nechtěla by sis zajít do kavárny na čaj? Potřeboval bych ti něco říct." Mluvil vážně. Luccy se podívala na kamarády. " Jen běž." Řekla Julie. Chloe i Katie souhlasně přikývli. "Tak, jo!" Usmála se. Společně se spolu vydali do blízké kavárny, kdy byli, už minule.
Michael se zastavil před prodejnou mobilů. Katie vešla první. Za pultem stál prodavač a usmíval se jako sluníčko. " Mohu vám nějak pomoci?" Hned se nabídl. Katie s Michael se spolu s prodavačem pustili do výběru nového mobilu. Chloe a Julie stáli u regálu a prohlíželi si zboží.
Luccy se posadila naproti Alexovi. " Tak spusť." Usmála se na něho. Nahnul se blíž k ní a mluvil potichu. " Vím kdo jsi. Vím, že pracuješ pro tu tvoji agenturu." Luccy nedávala svoje znepokojení znát. " Nechápu o čem to mluvíš." Prohlásila. " Přestaň si hrát na hloupou. Chci ti pomoct. Vlastně jsem se tě měl zbavit v tom baru." Luccy dostala strach. " Ale nedokážu to. Zamiloval jsem se do tebe. Musíš odsud zmizet. Jdou po tobě a tvojí kamarádce Chloe." Luccy se rychle zvedla, z opěradla si vzala bundu a utekla pryč. Rychle vytáhlá mobil a vytočila Juliino číslo. Slyšela jak za ní běží.
Julie z kapsy vytáhla mobil a vyšla ven. " Copak Luccy?" Z druhé strany se ozval brek. " Julie! Pomoc chce mě zabít!" Křičela Luccy do telefonu. " Luccy, kde?" Z telefonu uslyšela Luccyn křik a střelbu.
" Luccy?! Luccy!!!!"

Julie vběhla do prodejny. Michael zrovna platil. " Luccy se něco stalo!" Křikla. Michael dal Katie kartu ať zaplatí sama a vytáhl Julii ven. " Co se děje?" Julie byla zoufalá. " Říkala, že ji chce zabít! Pak strašně křičela a nakonec se ozvala střelba!" Michael víc neváhal. Běžel směrem ke kavárně. Katie zrovna vyšla z obchodu. Společně s Chloe, která na ni čekala se vydali za Julie a Michaelem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama