Život bez hranic (14) Přítel nebo nepřítel?

27. června 2013 v 12:41 | Pett |  Život bez hranic
Julii bušilo srdce jako o závod. Docházel jí dech, ale ona stále běžela. Neměla výdrž, ale tady šlo o Luccy! Její nejlepší kamarádku!
Tady šlo o tu osobu, o kterou nechtěla za nic na světě ztratit! V tu chvíli ji bodlo u srdce. Vzpomněla si na Chrise. Při běhu ztratila rovnováhu, ale rychle se vrátila do svého tempa. Docházeli jí síly…
Chris se probudil a třepal se zimou. Mít v zimě jen svetr není moc dobrý nápad. Posadil se a rozhlédl po jeskyni. Alex nebyla nikde k vidění. Donutil své zmrzlé tělo vstát. Oheň, už dávno vyhořel a v jeskyni byla pěkná zima. Vyšel ven před jeskyni a začal hledat svou milovanou krásku.
Při běhu někdo zezadu Luccy zatáhl za vlasy a praštil s ní o zem. Vykřikla bolestí a telefon jí spad. Nad ní stál neznámý muž a mířil na ni pistolí. Zavřela oči, pak se všechno odehrálo rychle. Ozvala se střelba a někdo s ní třásl. Otevřela oči a čekala na smrt. "Luccy! Musíme odsud! A to rychle!" U jejích nohou ležel muž v kaluži krvi. Zachránil mi život! Ustrašeně se na něho podívala. " Prosím pojď!" Luccy se postavila. Alex ji rychle táhnul pryč.
Michael a dívky vběhli do kavárny. Michael hned přiskočil k jednomu číšníkovi. " Dobrý den. Nebyla tady, asi takhle vysoká blondýnka v růžové bundě. Nejspíš se přišla s jedním blonďatým klukem." Vše i ukázal. Dívky lapali po dechu, nebyly na nic takového zvyklé. " No jo byla taky, ale po chvíli utekla." Povídal klidně číšník.
" Kterým směrem běžela?" Pral se Michael. " Tudma." Ukázal číšník. Michael poděkoval a znova se dali do běhu.
Podle kroků došel, až na místo kde včera spadli. " Dobré ráno." Dívka se lekla a posadila na zem. "Ahoj." Řekla. " Bude ti zima. Vstávej ze země." Podal jí ruku. Alex ji přijala. Kdyže stála proti němu rozepnul jí bundu. Z náprsní kapsy si vyndal krabičku cigaret spolu se zapalovačem a s chutí si jednu zapálil. Dívka se k němu otočila zády a vydala se zpátky do jeskyně. Chris zůstal ještě chvíli, než dokouřil, venku.
Julie běžela vedle Michael. Na konci ulice stál hlouček lidí. Rychle se prodrali skrz ně. Na zemi ležel mrtvý muž. Dostal ránu kulkou do hlavy. Ze zatáčky vyjela sanitka a skrze lidi ze prospal mladý doktor a drobná sestřička. " Je mrtvý." Prohlásil. Lidé se začali pomalu rozcházet.
Šel za dívkou do jeskyně. " Alex kdo je to ta Lea?" Dívka se tvářila, jako že nic neví. " Jaká Lea? O čem to vůbec mluvíš?" Chrise to štvalo. " V noci jsi křičela její jméno." Zněl naštvaně. " O tom nic nevím." Prohlásila dívka. " Zas tak hloupej nejsem." Nehvozdně pochoduje po jeskyni. " Já neřekla, že jsi hlopej." Řekla Alex. " Ale děláš ze mě úplnýho blbce." " Nebudu tě přesvědčovat." Řekla tvrdě.
Julie se doktora pamatovala z nemocnice. To on ošetři Chrise. Doktor stál na rohu ulice. Pro něco se sehnul. Julie zahlédla Luccyin mobil. Rozhlédl se, jestli se nikdo nedívá a strčil ho do kapsy. " Hej!" Křikla na něho Julie a doběhla k němu. Pamatoval si ji. " Jak se má přítel?" Usmál se na ni. Julie se mračila. " Dej mi ten mobil!" Křikla na něho. " Jaký mobil?" Zeptal se nechápavě. " Luccyin mobil!" Za Julie se postavil Michael a kousek dál stály i Chloe a Katie. " Dej mi ten mobil!" Opakovala Julie. Neochotně jí podal mobil. Julie si ho prohlédla. " To je Luccyin!" Zněla zoufaleji než před tím. " Tudma." Ukázal Michael. Všichni se rozběhli za ním.
Luccy zakopla a spadla na zem. Už nemohla dál. Alex ji zatáhl do boční uličky. Zakryl jí pusu, aby nevydala ani hlásku. Kolem nich proběhli tři muži v černých oblecích se zbraněmi. Nevšimli si jich. Luccy se podíval Alexovi do očí. " Proč já?" Špitla nešťastně. " Neboj, nenechám je, aby ti ublížili." Pohladil ji po tváři.
Chris si na něco vzpomněl. "Ještě si mluvila o nějakým klukovi. " zastavil se kousek od Alex. A podíval se na ni. " Nemůžeš mě přece obvinovat, že mluvím ze spaní." Prohodila. " To nemůžu, ale chci vědět kdo je ten kluk." Prohlásil neústupně. " Každý chce něco, ale ne vždy se nám to splní."
Luccy k němu zvedla svoje oči plné slz. " Mám strach." Přitulila se k němu blíž. " Já taky." Přiznal Alex. " Musíme odsud." Zvedl se a Luccy pomohl na nohy. Celá se chvěla. Přitáhl si ji k sobě a políbil si na rty. " Ta ulice je slepá. Běž zpátky a já je zastavím." Poručil jí. Neváhala a rozběhla se pryč. Ani jednou se neotočila. Utíkala, co jí nohy stačila. Když zatáčela, do někoho narazila.
Chris dívku chytil za zápěstí a přitlačil ke zdi. " Kdo je ten…ten Jack!" Křikl na ni. Chris se nedokázal udržet vzteky. " Neřvi na mě." Odsekla mu Alex. " Kdo je ten Jack!" Opakoval tvrději. " Nech toho. Uklidni se." Bránila se Alex. Chrisovi se zvětšily zorničky a pustil ji.
Silný náraz ji srazil k zemi. Dostala strach. Oči tiskla k sobě. A čekala co bude. " Luccy!" Ten hlas znala, patřil Julie. Ta teď klečel na zemi u ní a pevně ji objímala. " Jsem u tebe, nikdo ti neublíží." Luccy ji vděčně objala. " Musíme odsud!" Brečela Luccy. Michael přikývl. Přivolal taxi. Cesta k lanovce trvala asi 2 minuty. K jejich štěstí zrovna teď jela lanovka, ve které mohli být sami.
Luccy se stále třásla, ale ne zimou. Byl to strach. Strach o sebe, ale i o Alexe. Vždyť on kvůli ní riskuje vlastní život. Nikdo nepromluvil. Všichni jen koukali do země. Z Juliiny kapsy od bundy se ozvalo zvonění. Julie vytáhla mobil. " To je můj!" Křikla Luccy. Julie jí ho bezpečí podala. " Alex!" Vydechla Luccy. " Dej to nahlas." Nakázal jí Michael. Poslechla.
Ze sluchátka se ozvalo skuhrání. " Alexi!" Vykřikla Luccy. V pozadí se někdo smál. Alex křičel bolestí. Luccy se schoulila do klubíčka na zem, zakryla si uši. Nedokázala jeho nářky poslouchat. Michael si vzal telefon. Z telefonu se ozval chladný hlas. " Máš čas do poledne, abys ho zachránit. Přesně ve dvanáct hodin ho zabiju." Pak se z telefonu ozval další srdce rvoucí výkřik. " Luccy ne… je to past." Ozval se Alexův hlas. Někdo na druhé straně zavěsil.
Chytil se pevně za hlavu, jako by měl migrénu. Prudce se otřásl. Nemilosrdně pohlédl na Alex. Za bundu si ji přitáhl blíž k sobě.
" Naposledy se tě ptám. Kdo je ten Jack!" Vyhrožoval dívce.
" Neřeš to." Prohlásila.
Všichni na sebe koukali s otevřenou pusou. " Musíme rychle na chatu." Prohlásil Michael. Dívky byly zaskočené, ale ze všech nejvíce Luccy. V hlavě jí stále zněl Alexův křik. Lanovka zastavila. Michael se podíval z okýnka. Byli asi 200 metrů od chaty. Lanovka se zatřásla, až Katie ztratila rovnováhu a spadla na zem. " Co se to děje?" Zeptala se Chloe a pevně se držela, aby nespadla. Michael chvíli koukal z okna. " To snad ne!" Ukázal na lano, které bylo nejspíš nařezané.
Will poslouchal zprávy z radia. "Ve městě bys zastřelen neznámý muž! Pachatel je zatím neznámý!" Will málem spadnul ze židle. " Steve! Rychle jsem pojď!" Ve dveřích se objevil Steve s kartáčkem v puse. " Ho he?" " Ve městě byl zastřelenej nějakej chlap!" " Ho thím hyslíš?" Will se zamračil. " Nejspíš po nich opravdu někdo jde!"
Chris jí vztekle vrazil pořádnou facku. V tu chvíli Před očima viděl Julie, když jí dal ránu pěstí. Ale x se ztrácela k zemi. Dívce začala z čela téct krev. Chris nevěděl, co má dělat, zůstal stát jako přibytý. " Alex je ti něco?" Zeptal se jí vyděšeně. Ticho. Chris si k ní rychle kleknul. " Je ti něco?" Opakoval zoufale.
Michael se rozhlédl po lanovce. Byli deset metru nad zemí a musí se co nejdřív dostat pryč! Lanovka může každou chvílí spadnout. Lanovka se přestala hýbat. " Chloe pojď sem!" Chytil ji kolem pasu a vyzdvihl ke stropu lanovky. " Otevři ty dvířka." Poručil jí. Julie a Katie to bezvládně sledovali. Luccy si stále tiskla ruce k uším. " To bude dobrý. " Uklidňovala ji, ale i sebe julie. Katie se nezmohla ani na slovo.
Alex ležel uprostřed místnosti. Nad ním se skláněl poměrně mladý kluk. Nebyl starší než on. Měl černé, rovné vlasy a modré oči. Dřepnul se k Alexovi. " Za zradu budeš trpět." Řekl chladně. Alex mu flusnul do obličeje. Černovlasý mladík se postavil a začal do něho vztekle kopat. " To by stačilo!" Křikl starší tlustý muž v uniformě. Sám přistoupil k Alexovi. " Svůj úkol si splnil na výbornou, tak si teď užij svoje poslední chvilky života." Pravil s úšklebkem.
Stále neodpovídala. Chris ji pohladil po tváři. Dívka ucukla. " Já jsem nechtěl." Obhajoval se Chris zoufaleji než předtím. Dívka se na něj podívala s očima plnýma slz. Pomalu začala vstávat. " Je ti něco?" Zeptal se vystrašeně. Dívka mu neodpovídala a vydala s ven z jeskyně. Chris ji chytil za ruku a tím ji zastavil. Alex nebyla ničeho schopná.
Chloe se snažila otevřít úniková dvířka, ale stále se jí nedařilo. Cvak. Ozvalo se a dvířka se z hlasitým vrzáním otevřela. Do kabinky se linul chladný vzduch. Chloe se vysoukala na střechu. Venku vál silný, studený vítr. Chloe dělalo problém se udržet na zledovatělé střeše staré lanovky. Přesto pomohla Luccy a Katie nahoru.
" Udělám ti stoličku a ty mě pak vytáhneš nahoru." Navrhla Julie. Michael přikývl. Sám už přemýšlel, jak by vylezl nahoru. S Juliinou pomocí se dostal nahoru. Rychle k ní natáhl ruku, protože lanovka se ve větru znova rozhoupala. Dívka se pevně chytila jeho ruky, ale lanovka začala padal. Z vrchu slyšela jak Michael křičí na holky, aby skočily a pokouší se ji dostat co nejdřív nahoru.
Will si oblékl bundu. " Kam jdeš?" Ozval se za ním Steve. " Ven potřebuju se nadýchat čerstvého horského vzduchu. Jdeš taky?" Steve se natáhl pro bundu. " Wille neboj se on i, je dost dobrá." Usmál se na něho Steve. Will přikývl. " Mám chuť se projet lanovkou. Co ty?"
Michael prudce škubnul za Juliinu ruku. Lanovka padala doku a oni taky. Julie ucítila dopad ta tvrdou zem. Stále cítila Michaelův stisk na své ruce. Slyšela Katie křičet, nerozuměla jí. Začala ji pohlcovat temnota. Bojovala, ale marně.
Julie slyšela hlasy. Nedokázala je rozeznat. Temnota byla pryč, ale ochromovala ji bolest. Někdo ji hladil po vlasech. Bylo to příjemné, až na ty studené kapky co dopadali na její tvář. Ztěžka otevřela oči. Před sebou viděla něčí obrys. Chvíli jí trvalo, než zaostřila. " Wille?" Mírně se usmála. Bratr ji objímal a brečel u toho. " To bode dobré." Chlácholil ji. " Strašně mě bolí levá ruka. Nemůžu s ní pohnout…" Nad ní se skláněli i ostatní. " Nebreč Wille." Natáhla k němu svoji pravou ruku a dotkla se jeho tváře. Znovu ji pohltila temnota.
" Moc se omlouvám, opravdu jsem nechtěl. Víš, už jednou jsem dívce ránu a přišel jsem o ni. Nechci, aby se to stalo znovu." Zoufale Prohlásil. Nechtěl ztratit i ji. " Co ti na to mám říct?" Zeptala se ho. Stála k němu zády a tak jí neviděl do tváře. " Jen jestli si v pořádku."
" Julie!" Křičel Will na svoji sestru, ale ta ho nevnímala. Sníh pod nimi byl nasáklý její krví. Luccy Julie pevně stáhla ránu. Přes slzy skoro nic neviděla. Michael k sobě pevně tiskl Katie. U Chloe seděl Steve a tišil ji. Z dálky byly slyšet skůtry horské služby.
Alex se k němu otočila. Celý obličej měla od krve. " To už posuď sám." Vytrhla se mu. Chris vyběhl přes jeskyni. Z kapsy vyndal cigarety. Ruce se mu klepali. Před očima měl dívku, které ublížil. Byl v koncích. Ztratil už ji a teď ještě Alex? Ne to nesmí! Obě za žádnou cenu.
Will chodil po čekárně před operačním sálem. Steve seděl na židli. Na chodbě vládlo ticho. Will si připadal jako tenkrát. Nechtěl přijít ještě i o sestru. Přišeluž o dost věcí, ale ona pro něho měla velký význam. Kdyby to šlo, hned by si s ní vyměnil život. Na smrt byla moc mladá. Dveře se otevřely a z nich vyšel doktor. " Jak je jí!" doktor se mírně usmál. " Bude v pořádku, jen potřebuje pořádně odpočívat." Prohlásil doktor. " Teď ji odvezou na pokoj a můžete k ní jít."
Luccy seděla v pokoji sama. Měla strach o Julie a o Alexe. Katie a Chloe zaťukali na dveře a vešli do pokoje. " Jak ti je?" Katie se vedle ni posadila a čekala na odpověď. " Zkus hádat. Je dvanáct pět!" S oči se jí valili slzy. Katie ji objala. Nebyla na sebe pyšná. Bolelo ji celé tělo, každý sval. Chloe na tom nebyla lépe. Pevně se přitiskla k Luccy a Katie.
Chris se vrátil do jeskyně a našel Alex na zemi, jak si drží za hlavu. Z kapsy vyndal kapesník a pokoušel se ji ošetřit. Rozhodl se na ni přestat myslet. Teď tu byl jen on a Alex. " Nech toho. Bude to tak lepší, ale kdyby se mi, ale cokoli stálo, zachraň Leu." Řekla. " Ta Lea je nějaká tvoje kamarádka?" Zeptal se jí klidně.
Chloe ležela ve své posteli a Katie vedle ní. Doktor řekl, že musí hodně odpočívat a poslal je na pokoj. Katie ležela k ní zády, nejspíš spala. Chloe se schoulila do klubíčka a silně tiskla víčka k sobě. Ani ve snu by mě nenapadlo, že se všechno takhle zvrtne.
Alex pomalu vstala a držela se na hlavu. Mířila si to ven z jeskyně. Chris šel vedle ní, aby ji v případě nutnosti chytal. Jakmile došla před jeskyni skácela se do sněhu. Chris si kleknul vedle ní. Rychle ji vzal do náruče a odnesl ji zpátky do jeskyně. " Pusť." Řekla dívka. " Přestaň, jsem silnější." Varoval ji.
Chris se stratil někde v horách, Luccyn přítel Alex je mrtvý a jeho hodná sestra ležela ve vedlejším pokoji. Michael vypadá jako by ho někdo zmlátil. Katie a Luccy byly pomlácené, ale naštěstí nemají nic zlomeného. Julie leží vedle v pokoji a ani pořádně nevím co s ní je. A já. A já? A já jsem jen hromádka neštěstí. Pomalu ji začala přemáhat únava, až nad ni zvítězila.
Luccy se probrala. Slyšela Willa a tělocvikáře, jak si o něčem tiše povídají. Nehnula se, jen poslouchala. " Je to tu moc nebezpečné. Hned jak se Julie probudí, pojedeme na chatu a zítra ráno odjíždíme. Dáme jim čas se sbalit." Povídal učitel. " A co Chris?" Zeptal se Will, který byl o všem dobře informovaný. Tělocvikář zavrtěl hlavou.
" Nevím…" " Pusť. Prosím." Žadonila dívka. Neodpovídal. V jeskyni dívku položil a začal rozdělávat oheň. Alex mezi tím znovu vstala a vyšla ven. Chris vzal její bundu a šel za ní. Zabalil ji do bundy a odnesl ji dovnitř. " Chrisi pusť!" Chris se posadil s dívku a donutil si sedět.
" Steve co se vlastně stalo Annabelle?" Will byl klidný. Zato Stevovy se ruce třásly. " Ona vždy lidem pomáhala a v té bance se jí to stalo osudným." Začal povídat. " Byl jsem zrovna doma, když u mého domu zaklepala police a oznámila mi, že moje snoubenka je mrtvá. Nemohl jsem tomu uvěřit. Ještě ten večer u mých dveří zazvonila těhotná žena. Byla to Annabellina kamarádka. Řekla mi, co přesně se tam stalo."
" Pusť. Slyšíš pusť mě." Škubala sebou. Chrisův obličej se zkřivil bolestí a uvolnil své sevření. Ale x vyšla ven. Chris zůstal sedět. Měl své vlastní problémy.
" A co se tam stalo?" Zeptal se Will. " Bankovní přepadení. Ten lupič si ji nechal jako rukojmou a potom ji zastřelil." Steve schoval obličej do dlaní. " Přišel jsem o oba…" Will si ho nechápavě prohlédl. "Jak o oba dva?" Steve chvíli mlčel. " Čekali jsme spolu miminko."
Asi po patnácti minutách Chris vyšel ven a sedl si vedle Alex. Těžce oddychoval. Alex se posadila. Obličej otočila od něj. " Je ti líp?" V hlase mu zněla bolest. " Hmm." Zamrčela. Chris sklonil hlavu k zemi. " Tak dobře. Budeme hrát bobříka mlčení." Prohlásil.
Julie cítila velkou bolest. Celé tělo měla jako v ohni. Víčka měla příliš těžké a otevřít je jí dalo velkou práci. Cítila nemocniční pach. Nad sebou měla bílou zeď, vedle postele stála kapačka s krví. Přemýšlela, co se stalo. Před očima jí ve vteřině proběhly útržky toho, co se ráno stalo v lanovce. Vyděšeně se posadila. Málem vykřikla bolestí. Luccy spala na posteli vedle ní. Nechtěla ji vzbudit.
" Můžeš mluvit. Budu poslouchat." Řekla dívka. " Nechceš radši mluvit ty?" Zeptal se. " Nemám ti co říct." Oznámila mu dívka. Chris lehce přikývl. V hlavě se mu honila spousta myšlenek. " Jak chceš." Vstal a odešel do jeskyně.
Pomalu spustila nohy na zem, když se na ně postavila, síly ji zradily a ona spadla na zem. Proletěla jí velká bolest. Luccy se na vedlejší posteli zavrtěla, ale nevzbudila se. Julie se vyškrábala na nohy. Chvíli lapala po dechu, jako by doběhla velký závod. Nohy ji opět zradily, tentokrát ji někdo zezadu chytil. " Julie, ty si, už vzhůru!" Ozval se za Will. " Musíš odpočívat, jako holky." Ukázal na Luccy. Julie si nechala pomoct zpátky do postele. " A co je s Michaelem?" Hlas měla slabý, ale odhodlaný. Will se usmál. " Neboj se o něho, nic mu není, má jen pár modřin." Díky bohu…
Chris se posadil k ohni. Nedokázal se soustředit. Rána ho bolela a krvácela stále, ale teď dvakrát tolik. Navíc si vzpomněl na své kamarády, co si teď užívají v chatě. Teď však přemýšlel nad Alex. Jeho původní lásce nabyla vůbec podobná, ale miloval ji stejně nebo vlastně o dost víc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama