Život bez hranic (2) Zavěsila

3. června 2013 v 21:13 | Pett |  Život bez hranic

Julie s Dukem se procházeli parkem. Sluníčko dnes svítilo víc než kdy jindy. ,, Mámu a tátu jsem neviděla od té nehody a Antoni má stále častěji nějaké služební cesty. No ale já bych řekla, že je se svojí novou přítelkyní Emmou. Brácha ji poznal před rokem na dovolené na Kanárech. Všichni jsme si ji hned oblíbili, no a Tony se do ní zamiloval. Rodiče se rozhodly oslavit výročí tam, ale….'' Setřela slzy z tváří.
,, A tvoje rodina?'' Popotáhla. ,, No táta mámu opustil, když zjistil, že je těhotná. Mámin bratr žije v Rusku. Když jsem byl malej, jezdil jsem za ním pravidelně. Je nechutně bohatej a taky děsnej hamoun. Tátu ani jeho rodiče jsem nepoznal. Mámini rodiče zemřeli při letecké havárii. Od máminy smrti jsem měl jenom je.'' strčil do pusy žvýkačku a pokračoval.
,, V den kdy mámu zabily jsme se strašně pohádali. Zavřel jsem se ve svém pokoji a trucoval jsem. Slyšel jsem z dola křik. Když jsem došel do kuchyně, máma ležela v kaluži krve. Pět bodných ran do břicha. Možná kdybych….'' Brečel. Julii bodalo u srdce. ,,To bude dobrý'' Chlácholivě ho objala.
,, Dej tomu čas, to se urovná.'' Poradil ji Duke. ,, Co?'' Nechápavě se od něho odtáhla. ,, Myslím tvého bratra. Dej mu čas…'' ,, Myslíš že…'' Její telefon začal zvonit. Když ho vytáhla z kapsy, na obrazovce svítil obrázek její nejlepší kamarádky. Váhala. ,, Kdopak volá?'' Zeptal se zvědavě Duke. ,, Nikdo důležitý.'' A zavěsila. Telefon vypnula a schovala do kapsy.
Na druhé straně města Luccy vytočila po několikátá stejné číslo. A nic. Těžce se posadila na postel vedle svých kamarádek. ,, Stále to nebere. Vždyť slíbila že půjdeme bruslit.'' Nervozdně si točila své blonďaté vlasy. ,, Určitě musí udělat něco důležitého.'' Zamyslela se Chloe. Luccy se podívala na svoji kamarádku kterou znala už od školky. ,, Nebo jí bratr sebral telefon.'' Doplnila ji Katie s škodolibým úšklebkem. Chloe po ní vrhla výhružný pohled. ,,Třeba jí došla baterka.'' Snažila se povzbudit svoji kamarádku. Luccy nesouhlasně zavrtěla hlavou. ,, Mobil si nabíjí každý večer. Nevím proč, ale poslední dobou se mi vyhýbá.'' Luccy schovala obličej do dlaní, aby kamarádky neviděly slzy, které se draly z očí ven. ,,Potřebuješ se odreagovat.'' Navrhla Katie. ,, Jdeme bruslit bez ní.'' Doplnila Chloe.
V parku se posadila Julie na lavičku. Sledovala Duka který jim šel koupit zmrzlinu. Vítr jí cuchal zrzavé vlasy, které se jí od přírody jemně vlnily. Na sobě měla károvanou sukni, červené tričko s nápisem, I Like It´a nové baleríny. Julie si pořád prohlížela Duka.
Od rána je na něm něco jiného, ale co? Jeany a bílý tričko má ze včerejška. Není tak veselý, ale to stále není ono. Vlasy má trochu jinak učesaný, ale co je na něm tak zvláštní? Vstala a oprášila si sukni. Udělala krok dopředu do někoho vrazila. ,, Moc se omlouvám.'' Ten hlas znám! Otevřela oči.
,, Luccy?!'' Vedle ní na zemi seděla její spřízněná duše a spravovala si chrániče. Nad nimi stály Katie a Chloe. ,, Co tady děláte?'' ,, Dneska jsme měli jít bruslit. Nebo jsi zapomněla?'' Vykřikla Luccy. ,, Bruslení, já fakt zapomněla. Moc se omlouvám. Vypnul se mi telefon. To tys mi volala?'' Při těch lžích se jí motala hlava. ,, Ahoj holky.'' Duke si prohlídl své spolužačky od hlavy až k patě. ,, Tvoje skořicová.'' Nabídl Julii kornoutek.
,, Nebude vám vadit, když dnešek zrušíme.'' Zeptala se Julie provinile. ,, Nevadí.'' Mávl rukou jako by nic. ,, Hele, nechceš s námi něco podniknout.'' Navrhla Katie. ,,Sorry, ale jsem dost stydlivej a vy jste docela hezký holky. No uvidíme se ve škole.'' Vykoktal ze sebe. Nakonec holkám zamával a zmizel. ,, Tak co budeme dělat?'' Zeptala se netrpělivě Chloe. Dívky začali přemýšlet. ,,Hele minulý týden jste mi chtěli probrat šatník. Co to udělat dneska?'' Navrhla Julie. Oči kamarádek se rozzářily.
Juliina teta totiž bydlela ve Francii a často jí posílala nějaké oblečení, doplňky nebo boty. Jen málo kdy se stalo, že by se netrefila ve velikosti. Všechny zamířily k Julii domů.

Bylo asi kolem tří hodin, když holky seděli kolem časopisu. Po pokoji se válelo oblečení a potichu hrála muzika. ,, Čas na svačinu.'' Upozornila Julie. ,, Na co máte chuť?'' ,, Chipsy, křupky, želé, oříšky….'' Ze všech stran padaly návrhy. ,, Dobře.'' Souhlasila Julie. ,, Nechceš pomoc?'' Nabídla se Chloe. Jen zavrtěla hlavou a seběhla schody. Dívky debatovaly nad krásnými šaty. Náhle z dola uslyšeli křik. ,, To byla Julie!'' Všechny seběhly schody. Julie stála před oknem do zahrady. Celá se klepala. Luccy byla dole první. Když se podívala směrem co její kamarádka, zastavilo se jí srdce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Minnie Minnie | E-mail | Web | 6. června 2013 v 13:53 | Reagovat

Wow, jsem zvědavá, co se stalo! :) Musím říct, že je to o moc lepší než komix! :D

2 Pett Pett | E-mail | Web | 6. června 2013 v 15:52 | Reagovat

[1]: No díky :D Ale jsem ráda, že se ti to líbí :)

3 Minnie Minnie | E-mail | Web | 7. června 2013 v 14:22 | Reagovat

[2]: To víš, já jsem spíš na povídky, než na komixy :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama