Život bez hranic (4) Horská chata

17. června 2013 v 11:57 | Pett |  Život bez hranic


Ruce, které držely Julii, byly chladné. Zoufale se snažila vyprostit z pevného sevření. Táhl ji do obýváku. Na chodbě se zastavili. Julie využila situace. Dupla útočníkovy na nohu. Bolestně zavyl a strašně nadával. Zůstala stát jako přimražená. Někdo rozsvítil světlo. Naproti ní stál její bratr Antonio, u vypínače stála Emma. ,,Co to tu nacvičuješ!'' Zavřískala Julie. ,,To nebyl nejlepší nápad.'' Přiznal Antonio. ,, Chtěl jsem tě jen překvapit.'' Juliiny oči žhnuly. Zamrazilo ho v zádech. ,, Tak strašně si mi chyběl.'' Objala ho.
Julie s Emmou seděli u večeře. Antonio se nabídl a obsluhoval je. ,, Proč si vůbec dneska byla ve škole?'' Zeptal se když jí nandával na talíř. ,, No…'' Co mu mám říct? ,, Zítra máme jet na hory a tak byla porada..'' ,,Will nic o horách neříkal.'' do hovoru se přidala Emma. ,,Nejspíš na to zapomněl.'' dodala pohotově. Julie přikývla. ,, Nepotřebuješ něco napsat nebo potvrdit?'' Zeptal se pohotově. ,, Jo musím mít podepsaný tenhle papír.'' Ze zadní kapsy od kalhot vytáhla zmuchlaný kus papíru. Antonio si ho vzal a přečetl. Z linky vzal propisku a podepsal papír. Julie v duchu jásala. ,, Máš už sbalené věci?'' Julie se zarazila. Do prkna, vždyť ani nevím kde mám lyže!
Bylo za půl hodiny deset, když Julie dobalila poslední věci. Kufr těžce zapnula. Byla připravená jet. První dolů snesla kufr, pak tašku s botami a nakonec snowboard a lyže. Chvíli se svými věcmi čekala u auta. Za chvíli ven vyběhl bratr. Otevřel kufr auta a pomohl jí naskládat tašky dovnitř. Emma mezitím zamkla dům a vyrazili.
Na parkovišti stál Michael. Okamžitě Julii pomohl s věcmi. Antonio dal sestře ještě nějaké peníze. Michael a Julie pozorovali auto, které mizelo v zatáčce. ,, Máš hodný rodiče.'' Podotkl Michael. Julie propukla v smích. ,, To byl bratr a jeho přítelkyně.'' Utřela slzu. Nevěřícně si ji prohlédl. ,, Děláš si ze mě srandu?'' Zeptal se rázně. ,, Ne, to je opravdu brácha.'' Posadila se na svůj kufr. ,, Vyhodili mě tu a jeli nakupovat. Chtěli tu se mnou počkat, ale vymluvila jsem jim to.'' Z kapsy vytáhla telefon. Deset hodin přesně. Za zády uslyšela Chrisuv hlas. ,, Tys přišla?'' Jeho arogantní hlas se jí vůbec nezamlouval. ,, Neboj holky by si to nenechaly ujít.'' Pravila mile, ale v duchu zuřila. Telefon v její ruce začal zvonit. ,,Haló?'' Na druhé straně se ozvala Chloe. ,, Julie jsi na tom parkovišti, kde máme sraz?'' ,,Jo. Kde si?'' ,, V autobuse. Mámin přítel Don si musel nutně pučit auto a já musím busem. Je tu strašná kolona, dřív jak do čtvrt se tam nedostanu a Katie si doma zapomněla lyže takže se musela vracet, před chvílí mi volala že se opozdí.'' ,, A co Luccy? Ta ti nevolala?'' ,, Ne ona tam ještě není? Vždyť její táta nikdy nejezdí pozdě. Zlobí se pan Anderson moc?'' Julie se zasmála. ,, Ten tu ještě není.'' ,, Tak dobře budu spěchat.'' Zavěsila.
Julie se rozhlédla po silnici. Ze zatáčky se vyřítilo černé auto. Prudce zabrzdilo kousek od nich. Z auta vystoupila Luccy celá zelená. Vždycky tvrdila, že její táta jezdí strašně, ale nikdo jí nevěřil. ,, Luccy.'' Přivítala ji Julie. ,, Sorry za zpoždění, ale ve městě se stala bouračka.'' Objala kamarádku. Její táta z kufru vytahal kufry. ,, Tady máš ještě nějaké peníze.'' Strčil jí je do kapsy, dal jí pusu na čelo, sedl si do auta a odjel. ,, Má pěkně na spěch.'' Podotkla Julie. ,, Jo nestíhá to na schůzku.'' Vzdychla Luccy. Na parkoviště přijela dodávka, ze které vylezl pan Anderson. ,, Kde jsou Katie a Chloe?'' ,, Katie něco zapomněla a Chloe jede autobusem.'' Učitel se zamyslel. ,, To bychom mohli počkat.''
Sotva dořekl Michael ukázal na konec ulice. Chloe táhla kufr a mávala. ,, Kluci běžte jí pomoct.'' Michael se jí rozběhl naproti. Chris si něco brblal, ale šel jí pomoct. ,, Vidím, že rekord v počtu kufrů drží Luccy.'' Zasmál se tělocvikář. ,, Co tam taháš? Postel.'' Posmívala se jí Julie. Luccy na ni vyplázla jazyk. ,, Tady mám hygienické potřeby, tady lyžáky, tady boty, v tom největším oblečení, tady lyže a v tomhle batůžku peněženku, doklady a další věci.'' ,, Cestuješ na lehko.'' Dodala ironicky Julie. Luccy jí chtěla něco říct, ale Chloe jí skočila kolem krku. ,, Ahoj, já se tak strašně těším.'' Dívky souhlasně přikývly.
,, Hele Katie.'' Ukázala Chloe. Auto zaparkovalo kousek od dívek. Katie z auta vytáhla dva kufry, lyže a snowboard. Vesele zamávala kamarádkám. Michael jí šel pomoct. ,, Nezapomnělas něco. Nechceš ještě peníze.'' Vyptávala se jí její matka. ,, Ne a ne.'' Odsekla. ,, Ahoj.'' Dala jí pusu na tvář a zamířila za kamarádkami.
,, Jsem rád, že jste tu všichni.'' Podíval se na hodinky. ,, Je nejvyšší čas vyrazit na cestu. Dejte si věci dozadu.'' Během pěti minut vyrazila dodávka na cestu.
,, Už jste někdy letěli vrtulníkem holky?'' Zeptal se Pan Anderson, když parkoval. ,, Ne.'' Odpověděli jednohlasně. ,, Bude se vám to líbit.'' Ukázal na vrtulník vedle kterého zaparkoval. ,, Budete ho často používat.'' Otevřel dveře a začal vytahovat kufry. Všechny je odnosily do letadla a vzlétli.
Letěli asi tři a půl hodily. Hráli šarády a dobře se bavili. Pan Anderson vylezl z pilotní kabiny. ,, Za pět minut tam budeme.'' ,, Nikdy by mě nenapadlo, že poletíme letadlem.'' Přiznala Katie. Z jejího hlasu bylo poznat, že se jí to zamlouvá. ,, Oblečte si bundy a na ně tohle.'' Ukázal na batoh, který měl každý pod sebou. Poslechli. ,, Co je to za batohy?'' Zeptala se Chloe. ,, To jsou padáky. Teď mě poslouchejte. Nesmíte se toho bát, nic to není, jen zatáhnete za modrou šňůru.'' Názorně poklepal Katie na pravé rameno. ,, A jak poznáme, že je čas, abychom za ni zatáhli?'' Zeptala se Luccy. ,, Kluci vám to řeknou, už v tom mají praxi.'' Otevřel dveře. ,, Já tam neskočím.'' Protestovala Katie, ale pan Anderson do ní lehce strčil. Michael bez váhání vyskočil za ní a Chloe ho nechtěně následovala. Julie se podívala ven, všude samý sníh, najednou ztratila rovnováhu chytila se Luccy a obě už letěly dolů. Viděla, jak za nimi skáče Chris.
Michael chytil Katie a Chloe za ruce. Ve vzduchu vytvořili kruh. Za chvíli se k nim přidali i ostatní. Chris si poklepal na pravé rameno a pustil se. Všichni se postupně pustili a otevřeli padák. První na zemi byl Chris. Oklepal se od sněhu a pomohl Luccy která se nemohla vzpamatovat ze skoku. Michael přistál kousek od stromu, na kterém se houpala Chloe. ,, Pomoc.'' Škemrala. ,, Rozepni si tu přezku.'' Nakázal jí. Ve snaze se osvobodit to udělala. Ihned letěla k zemi. Nebýt Michaela ležela by na zemi, ale on ji šikovně chytil do náruče. ,, Chloe, Michaeli.'' Za nimi se objevila Julie. Michael dívku položil na zem. ,, Támhle je chata.'' Ukázal dívkám a společně se tam vydali. U dveří, už stál Chris a Luccy. ,, Kde je Katie?'' Zeptala se Chloe. Všichni jen krčili ramena. ,, Já chci dolů!'' Ozvalo se ze střechy. ,, Skoč já tě chytím.'' Pobídl jí Michael. Zavrtěla hlavou. ,, Tak tam budeš muset zůstat.'' Usmál se zlomyslně. ,, Nemůžeme najít žebřík.'' To se Katie nelíbilo. Zhluboka se nadechla, zavřela oči a skočila. Oba se svalili do sněhu.
V tu chvíli z chaty vyšel tělocvikář. ,, Zvládli jste to na jedničku.'' Pochválil je. ,, Pojďte se dovnitř ohřát a vybalit si. Věci máte pod schody. Kluci vás tu rádi provedou.'' Zašel dovnitř.
Bylo kolem čtyř hodin. Všichni seděli kolem velkého stolu v jídelně. ,, Tohle je můj synovec Deny.'' Představil dívkám, černovlasého kluka s rošťáckým úsměvem. Chloe hádala, že bude mít nejspíš 17 let a trefila se. ,, Deny tu bude pro vás. Když budete potřebovat poradit tak běžte za ním. Je tu taky jako kuchař.'' Poslal ho do kuchyně, odkud Deny přinesl každému jídlo. Chloe se bez váhání pustila do jídla, vždyť od snídaně měla jen 3bitku. Musela uznat, že vařit umí. Mezitím, co všichni jedli učitel sděloval další informace. ,, Na tabuli visí rozpis dne.'' Ukázal směrem k dvěma prknům, na kterých byly přibyty nějaké papíry. ,, Vaši instruktoři dorazí ve středu odpoledne. Do té doby můžete na svah podle libosti, jen to někomu řekněte a nejlépe choďte jezdit alespoň ve dvou. Já tu budu jen do večera, do sedmi pak musím odjed, ale ve středu se vrátím. Do té doby žádné diskotéky a podobně.'' Varoval je. ,, Ve vedlejší místnosti máte kulečník, šipky, piano a nějaké stolní hry. Vše můžete používat podle libosti, jen to nesmíte rozbít. To by bylo asi všechno.'' Zamyslel se. ,, Jdu si odpočinout uvidíme se u druhé večeře.''
,, Tohle má být večeře? Spíš opožděnej oběd.'' Zabrblala Katie. ,, Můžem si zahrát kulečník.'' Pobídl Michael dívky, když uklízel ze stolu. ,, Tak jo.'' Souhlasila Katie. Chloe přikývla. ,, Zahrajeme si taky.'' Luccy dloubla Julii do ruky. ,, A co?'' Probrala se z myšlenek. ,, Kulečník nebo šipky.'' ,, Tak jo.'' Podívala se na Chrise. Tvářil se jako by snědl citron. ,, Chrisi?'' Zeptala se Julie opatrně. ,, Hm.'' ,, Nechceš si semnou a Luccy zahrát šipky?''
Překvapilo ho to. Julie už ve vrtulníku poznala, že Chris a Michael se spolu nebaví. Za celou cestu spolu ani nepromluvili. Teď když se Michael ptal na hru několikrát, si všechny projel očima. Všechny kromě Chrise . Už několikrát Julie čekala, že Chris na Michaela skočí a začnou se rvát. Chris si vždy jen zapálil cigaretu a dělal, že nic neslyšel.
,, Díky, ale teď ne. Musím dodělat hlášení.'' Zamířil ke Schodům. ,, A nechceš pomoct?'' Nabídla se. Zastavil se na schodech. ,, Ne, ale díky za nabídku.'' Usmál se na ni. ,, No tak pojď.'' Naléhala Luccy. Vedle se Michael a Katie šermovali s tágem. Chloe vesele povzbuzovala kamarádku. Julie si sedla na gauč. Luccy a Chloe hrály šipky. Michael a Katie hráli kulečník, Katie prohrávala. Julie to chvíli pozorovala. Nakonec se zvedla a šla navrch.
Zaťukala u Chrise na dveře. ,, Kdo je?'' Pravil nevrle. ,, To sem já Julie...nechci tě otravovat…'' ,, Pojď dál.'' Otevřel jí dveře. ,, Doufala jsem, že přijdeš.'' Na posteli měl tašku. Rychle ji sundal, aby si Julie měla kam sednout. Na skříni měl magnetickou tabuli a na ní nakreslený šišatý terč. Pod ním se válela spousta magnetů. ,, Nechceš si zaházet?'' Hodil magnet na tabuli. Trefil se jen kousek od středu. ,, Já to, ale neumím.'' ,, To nevadí tak házej a já budu dělat, že jsem ještě horší než ty.'' Hodil další magnet naschvál mimo tabuli. ,, Pravej džentlmen.'' Uznala Julie pobaveně. ,, To by šlo.'' Hodila magnet a trefila se asi pět centimetru od terče. ,, Počkej. Házíš jak holka.'' Zamračil se Chris. ,, To je asi tím že já jsem holka.'' ,, Myslíš, že holka nemůže házet jako kluk?'' Chytil ji za ruku, namířili, střelili. Trefili se na terč. Chris zavýskal. ,, Neříkalas, že to neumíš?''
Mezitím dole. Michael několikrát porazil Katie. Ta se, ale nevzdávala. Luccy a Chloe hráli dámu. Luccy zrovna vyhrála. ,, S tebou se nedá nic hrát.'' Zašklebila se Chloe. Hrábla do kapsy pro mobil, nebyl tam. ,, Jdu si navrch pro mobil. Ty mezitím vyber hru, ve které bych mohla vyhrát.'' Odhopsala z místnosti. Luccy vytáhla Ubongo, začala ho chystat, když se z vrchu ozval zoufalý křik. Chloin křik. Luccy a Katie běžely jako o život. Čekali, že Chloe uviděla dalšího pavouka.
Chloe stála v koutě, neměla kam utéct. Před ní stál Deny s nožem v ruce. Křik jí uvízl v krku, nebyla schopná ze sebe vydat ani hlásku. Do pokoje vtrhly. Katie a Luccy. Uprostřed pokoje stál Deny a ohrožoval Chloe nožem. Katie si uvědomila, že v ruce drží tágo. Pořádně se rozpřáhla a praštila Denyho. Ležel na zemi. Nůž spadl ke dveřím. Do pokoje vešel pan Anderson.
,, Co se to tu děje?''
Nechápavě si prohlédl Katie která byla připravená Deniho praštit znovu. ,, O- -o-on mě chtěl zabít.'' Vykoktala ze sebe Chloe. Do pokoje vešel Michael. ,, To je pěkná hloupost.'' Nevěřil pan Anderson. Michael zvedl nůž z podlahy. Luccy ani nestačila vykřiknout. Jen viděla, jak její učitel padá mrtvý k zemi. Rána, kterou mu dal, ho zasáhla přímo do srdce. Ležel uprostřed kaluže krve. Michael udělal krok ke Katie. ,, Polož to tágo.'' Vyzval ji. Luccy se po tváři valili slzy. Katie se rozpřáhla a praštila Michaela. Ten, ale tágo chytil a začal se s ní o něj přetahoval. Víš, že nemáš šanci, tak to polož, ať si neublížíš! Řekl Michael. Katie tágo pomalu pokládala na zem. Chloe chytila láhev plnou vody, která ležela na zemi a bez milosti Michaela praštila. Nečekal to. Vrazil do skříně a posadil se na zem. Když se podíval na vrch, stála nad ním Chloe s vítězným úsměvem.
Do pokoje vešla Julie a hned za ní Chris. Držel ji kolem krku a u jejího spánku držel zbraň. ,, Položte to, nebo vystřelím.''

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama