Život bez hranic (5) Už ani minutu

18. června 2013 v 12:29

Katie se váhavě rozhlédla po místnosti, když uviděla Juliin zoufalý obličej. Chris s Julii šel blíž k Chloe. Zastavil se u topení vedle Luccy. Julie zahlédla Luccyn pohled. Pomoc. Zanaříkala Julie v duchu. Váhavě se podívala na žehličku na vlasy, která ležela na topení a pak na Luccy. Ta jen slabě kývla. Chloe pomalu položila láhev na zem. Julie Chrisovi dupla na nohu. Bolestivě zavyl a uvolnil sevření. Luccy toho využila a praštila ho žehličkou po hlavě. Chris spadl na všechny čtyři. Julie zvedla zbraň, která spadla k jejím nohám a namířila ji na Chrise. Ruce se jí klepali. Dokážu po něm vůbec vystřelit? Proč jsem sem vůbec jezdila? Chci jet domů, nechci tu zůstat, už ani minutu.
V tu chvíli začal Deny a Michael tleskat. Pan Anderson se zvedl z podlahy utřel si obličej do kapesníku. ,, Nečekal bych, že holka může mít takovou ránu.'' Přiznal Chris. ,, Já to nechápu.'' Ozvala se Katie. ,, Tohle byla část výcviku''. Chtěl jsem vidět vaše reakce na nebezpečí. Vůbec jsem nečekal, že se budete takhle bránit. Musím vás, ale pochválit. Jak jste dostaly Chrise bylo neuvěřitelné.'' Podíval se na Luccy a Julii. Chris si jen odfrknul. Bylo vidět, že rána do hlavy ho dostala.
,, Takže to všechno bylo nahrané?'' Zeptala se Chloe. Stále si držela odstup do ostatních. ,, Ano bylo to jen hra, při které jsem si o vás udělal obrázek. O Katie teď vím, že ji do ruky můžu dát cokoli třeba zbraň a poslat ji proti nepříteli. Když se člověk dokáže bránit tágem tak hodina týdně na střelnici by měla stačit. K tomu ještě hodina sebeobrany a mohla bys jít pracovat jako ninja.'' Zasmál se. Katie to potěšilo. ,, S těmi ninji to nemyslíte doopravdy? Že ne!?'' Odpovědi se, už nedočkala.
,, Chloe musím uznat, že sis na obranu své kamarádky vybrala zvláštní věc. Byla to slušná rána, dobře mířená. Jen se nesmíš bát. Svět je krutý a nikdo se s tebou nebude mazlit. Ale nemohu se dočkat, až uvidím, jestli to tak dobře jak s láhví od minerálky umíš taky se zbraní.'' Chloe se tvářila jako by slezla z horské dráhy. ,, Myslíte pistol?'' V hlase zněla nejistota. ,, Zajisté. Nemůžu po tobě chtít, aby ses bránila flaškou. Je to dost komické.''
,, Musím přiznat Luccy že od tebe bych nechtěl dostat. Už v hodinách tělocviku jsem si všimnul, že máte všechny velkou ránu. V sebeobraně budeš vynikat jako ve většině hodin ve škole. Dost mě zaujalo, že se dokážeš bránit i žehličkou na vlasy.'' Luccy si prohlédla žehličku. Nebyla si jistá tím, co učitel tvrdil. Prostě jsem jen bránila nejlepší kamarádku. ,, Gratuluji ti za vhodné využití toho, co se ti dostalo pod ruku. Výborná improvizace.'' Poplácal ji po zádech.
,, Ach Julie,'' Promluvil na dívku, které se ve chvíli kdy uslyšela své jméno, málem zastavilo srdce. Hrdlo se jí sevřelo. Křišťálové oči na něho upřeně hleděly. ,, máš odvahu dupnout na nohu někomu, kdo ti u hlavy drží zbraň! Něco takového jsem dlouho neviděl. Tolik odvahy bych neměl sám.'' Ani nevíte, jak se strašně mýlíte. ,, Tohle jsem od tebe nečekal.''
,, Já taky ne.'' Přiznal Chris. ,,Když o tom tak přemýšlím, nevím ani co bylo horší. Ta rána do hlavy, nebo holka co mi dupe po nohách a pak na mě míří pistolí?'' Prohlédl si Julii která k němu natahovala ruku se zbraní. ,, Štěstí, že není nabitá. V jednu chvíli jsem si myslel, že vážně vystřelíš.'' A schoval si ji do pouzdra na pásku.
Pan Anderson se podíval na hodinky. Nespokojeně zabručel. ,, Musím, už jít.'' ,, Nechcete s něčím pomoc?'' Nabídla se Luccy. Pan Anderson ji pohladil po vlasech. ,, Si moc hodná.'' ,, Tak vás alespoň vyprovodíme.'' Navrhla Katie. Souhlasil.
Venku před chatou. ,, Vrtulník tu bude každou chvílí.'' Katie se zamyslela. ,, To by chtělo využít situace.'' Hrábla pod nohy a ze sněhu uplácala kuličku. Bez váhání ji hodila po učiteli. ,, Na pana učitele Andersona!'' Zavelela. Prvně všichni koulovali učitele. Pak začal boj všichni proti všem. Michael zakopl a svalil se na Katie oba se kutáleli pár metrů dolů. Když se zastavili Katie se nemohla přestat smát. Nad hlavou uviděla vrtulník. Vznášel se nad chatou. K zemi spadl provazový žebřík. Učitel zamával žákům a vylezl do vrtulníku, který se jim během pár vteřin ztratil z dohledu.
,, A můžem si dělat, co chceme.'' Zajásala Katie. Michael se vydrápal na nohy. ,, Co bys chtěla dělat?'' ,, Postavit sněhuláka.'' Navrhla s nadšením. ,, To by šlo.'' Uznal Michael. Katie uválela kouli velikosti fotbalového balonu. Vážně si ji prohlédla a hodila ji po Michaelovi. Ten ji bez milosti svalil na zem. ,, Máš krásný oči.'' Zašeptala Katie, když jí došlo, že to řekla nahlas celá zrudla. ,, Kdepak,'' Bránil se Michael. ,, ty je máš krásný.'' Nakláněl se k ní blíž a blíž. Cítila jeho dech, voněl po mátě. On mě snad políbí!
,, Pojďte nám pomoct vy dvě hrdličky.'' Ozval se nad nimi Chrisův hlas. Michael se rychle postavil a pomohl Katie na nohy. ,, Ten sněhulák je už skoro hotovej.'' Doběhl k dívkám, které pracně koulely prostřední kuličku. ,, Mám hlavu.'' Zajásala Chloe. Z chaty vyběhla Luccy, mávala mrkví a kbelíkem s uhlím. Zakopla o něco a metr jela po břiše. Všichni se začali strašně smát. Luccy se zvedla a oprášila. Chloe zvedla ze země mrkev a zabodla ji do hlavy sněhuláka, tím udělala nos. Pak přidala dva uhlíky jako oči a vybrala malé uhlíky na pusu. Nakonec hlavu sněhuláka umístila na tělo. Katie a Michael mu připevnili dvě koule jako ruce a bylo hotovo. Všichni se postavili do řady. Chris s kapsy od bundy vytáhl cigaretu, strčil ji do pusu a hledal zapalovač. Julii něco napadlo. Bez zeptání vzala Chrisovi cigaretu s pusy a dala ji sněhulákovy. Chris nad tím jen zavrtěl hlavou. Venku, už začala být tma.
,, Dala bych si kakao.'' Přiznala Katie. ,, Já bych si taky dal.'' Souhlasil Michael. ,, Já bych si dala jen horkou sprchu.'' Ozvala se Chloe. Luccy s ní souhlasila. Michael se s Katie vydali do kuchyně. Chloe a Luccy se vydaly do sprch. Julie se šourala za nimi. Chris zatahal Julii za vlasy. ,, Nechceš to jít dohrát?'' Zamyslela se. ,, Sprcha může počkat.'' Vydali se navrch do Chrisova pokoje.
Julie se zastavila na prahu. Pokoj byl pro čtyři. V levo od dveří stála velká skříň. Mezi skříní a stěnou stála postel. Čelem o její bok byla opřená dvou patrová postel. Dole měl Chris roztahané věci. Od postele ke zdi byl asi metr místa. Chris tam měl vhozenou tašku. Na vedlejší zdi bylo okno, pod ním stůl přiražení jednou stranou ke zdi a tři židle. Jedna byla u postele místo žebříku a zbylé dvě zasunuté u stolu. Na stole měl poházené spousty papírů a karty. K vedlejší stěně byla přisunuta další postel a u její hlavy bylo topení. V pokoji byly dvě zásuvky. Jedna u topení a druhá u dvou patrové postel, v ní měl Chris zapojený mobil.
,, Pojď dál.'' Vyzval ji Chris. ,, Já nekoušu.'' Zašklebila se. ,, A to ti mám věřit?'' Odsunula židli od stolu a obkročmo si na ní sedla. ,, Jestli si dobře pamatuji, na tahu jsi ty.'' Souhlasně přikývl. Trefil se po středu. Julie zatleskala. ,, Sakra.'' Zabědoval. ,, Děje se něco?'' Pohotově se postavila. Chris byl k ní otočen zády, neviděla mu do tváře. ,, Jo. Slíbil jsem ti, že tě nechám vyhrát a zatím vedu na plný čáře.'' Julie se tomu musela zasmát. ,, To neva.'' Rozhlédla se po pokoji. ,, Nechceš zahrát karty?'' ,, Dobře.'' Sedly si na postel a začali hrát prší. Během dvou minut Chris prohrával. ,, Štěstí v lásce, neštěstí ve hře.'' Prohlásila Julie. Chris se uculil. Julie vstala a došla k oknu. ,, Nevěděla jsem, že je tu bazén.'' ,, Máš tu plavky?'' ,, Jo. Ven, ale nejdu. Vždyť bych zmrzla!'' Chris se jen usmál. ,, Ten bazén patří k sauně.'' Podíval se na mobil, který ležel na posteli. ,, Deny tam teďka byl. Tak co, nechceš jít taky?''
Julie se podívala do zrcadla. Boky se jí zdáli širší než doma. ,, Neprohlížej se stále v tom zrcadle.'' Chris ji chytil za zápěstí a dotáhl ji dovnitř sauny. Julie si lehla nahoru. Chris se posadil naproti ní. Julie věděla že ji pozoruje, ale nevnímala ho. Byla zabraná do svých myšlenek.
Co teď asi dělá William? Už je doma, nebo ho ještě nepustili z nemocnice?? Co asi udělá, až zjistí, že nejsem doma. Bude se moc zlobit? A co Antonio? Co mi asi řekne, až zjistí, že sem mu lhala? Nikdy jsem ani jednomu nelhala. Musím, ale přiznat, že s Chrisem je mi fajn. Nemusím si na nic hrát. Vůbec není tak špatnej. Je i celkem hezkej…
Ze snění ji probral Chris. Třást s ní. ,, Vždyť spíš!!'' ,, Promiň, zamyslela sem se. Jdu si dát sprchu a jdu si už lehnout.'' Nechala Chrise v sauně. Když vycházela, tak uslyšela: ,,Dobrou noc a hezké sny.'' Tobě taky………
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama