Život bez hranic (8) Lavina

21. června 2013 v 12:33 | Pett |  Život bez hranic


Michael byl opřený zády o zeď jeskyně. Hlava ho bolela jako nikdy jindy. Katie nervovně pochodovala od jedné zdi k druhé. Po chvíli pochodování si klekla k Michaelovi. ,, Jak ti je? Je ti aspoň trošku líp?'' Tvář měl bledou. Chvíli Katie připadalo, že je upír, pod očima měl kruhy. ,, Už je to dobrý.'' Hlas mě slabý. Neohrabaně se postavil na nohy. Katie v jedné z kapes bundy našla mobil. Žádný signál. Přešla k druhé straně jeskyně, stále žádný signál. Světýlkem si posvítila do zadní části jeskyně. Pomalými a nejistými krůčky se vydala kupředu. ,, Katie nikam nechoď!'' Varoval ji Michael. Pozdě Katie se mu ztratila z očí a s ní i světlo.
,, Musíme je jít hledat!'' Naléhala Chloe. ,, To není nejlepší nápad.'' Chris zněl neústupně. ,, Chloe má pravdu, měli bychom je jít hledat.'' Přidala se Luccy, vždy byla zvyklá dostat vše co chtěla. Teď stála vedle Chloe a Chrise propichovala pohledem. ,, Není to nejlepší nápad.'' Opakoval Chris o něco tvrdším tónem. Luccy pohled byl neústupný. ,, Holky mě se to taky nezdá jako nejlepší nápad.'' Přidala se Julie. ,, Aha takže to co říká tvůj miláček Christopher je to co budem dělat!?'' Obořila se na ni Luccy.
,, Luccy co je to s tebou? Já jen říkám, že nejsme připravený a toulání po horách a navíc je hledá horská služba…'' Hlas se jí zlomil. Luccy ji zaskočila. Miláček? Jak můžeš jen něco takového říct? Vždyť ani nevím jestli se mi líbí…,, Myslíš, že nevidíme jak se k němu chováš? Samé Chrisi toto Chrisi tamto. Proč nepřiznáš, že spolu chodíte?!'' Luccy pokračovala, byla plná energie. ,, Jak něco takového vůbec můžeš říct? Mezi mnou a Chrisem nic není, jsme jen kamarádi!'' Slzy měla na krajíčku. Otočila se k nim zády a utekla.
Chloe a Chris napjatě koukaly na Luccy. Čekali, že jí dojde jako hovadinu řekla a půjde se omluvit, ona si jen opravila vlasy a na oba hodila výhružný pohled. ,, Luccy? Tos nemyslela vážně?'' Zeptala se Chloe. ,, Myslela!'' Hlas měla jako pilku. Chloe s údivem otevřela pusu. ,, Tos opravdu přehnala.'' Zakroutila hlavou. ,, Du za ní.'' ztěžka polkly. V pokoji zůstal jen Chris a Luccy. ,, Jen pro tvoji informaci Luccy. Julie je moje kamarádka a holku, už mám. Teďka půjdu na vrch jí utišit když to její nejlepší kamarádka neudělá.'' Luccy zůstala v pokoji sama.
,, Katie?'' V jeskyni bylo ticho. Jen někde v dáli byla slyšet voda jak padá na zem. ,, Michaele tady jsem!'' Ozvala se Katie. Hlas měla plný čistého zoufalství ,, Prosím pomoc my!'' Pevně se držela římsy. Pod sebou slyšela téct vodu. Všude byla tma. Světýlko ji spadlo, když se chytila skalního převisu. Ani neslyšela jestli dopadlo na zem. ,, Katie?'' Ozvalo se kousek nad ní. ,, Michaele tady jsem! Prosím vytáhni mě!'' Naléhala. Ruce měla zmrzlé a sotva se držela. Ucítila jak ji chytil za ruku a tahal nahoru. Snažila se vydrápat nahoru, ale síly jí docházely. Noha jí uklouzla a ona padala dolů.
Luccy si oblékla lyžařskou bundu. Na schodech stál Chris. ,, Kam jdeš?'' Dopnula si bundu, až ke krku. ,, Ven hledat Katie.'' Odsekla mu. Chris zasténal. Říkal jsem, že nemám zájem vodit nějakou holčičku za ruku. ,, Počkej tady dojdu si pro bundu.'' Na její tváři se objevil vítězoslavný úsměv. Když vycházel s pokoje upírala na něj Julie oči. ,, Kam jdeš?'' ,, Nemůžu jí nechat toulat se po horách samotnou…'' Ani nestihl dokončit větu. ,, Jdeme s vámi.'' Prohlásila Chloe. Hlas se jí chvěl, ale byla rozhodnutá jít tak ven a hledat svoji nejlepší kamarádku. Julie jen přikývla.
Katie padala dolů. Chtělo se jí křičet, ale byla moc zaskočená. Někdo ji pevně chytil za zápěstí, až to bolelo. Chtěla vykřiknout, ale v krku měla sucho. ,, Katie drž se!'' Michaele co se to tu děje? Pevně chytila jeho druhou ruku co k ní natahoval. Michael pevně zabral a Katie vytáhl ven. Ležel na zádech a Katie na něm. Oba chvíli ztěžka oddychovali. Katie se posadila. ,,Víš jaký jsem měl strach?'' Nedokázala odpovědět. ,, Katie, co kdyby se ti něco stalo? Mel jsem strach, že o tebe přijdu…'' Zarazil se. ,, Není ti nic?'' Katie byla stále dost vyděšená. ,, Nic my není.'' Dostala ze sebe. ,, Díky.'' Nic neviděla. ,, Ó můj bože! Ztratila jsem mobil! Musel my spadnout s tím světlem!'' ,, Katie nic si z toho nedělej, jestli se dostaneme odsud tak ti koupím novej.'' Nabídl ji Michael.
Luccy, Chris, Chloe a Julie stáli na začátku sjezdovky. Chris netrpělivě přešlapoval z nohy na nohu. V dálce se objevil Deny. ,, Máte všechny mobil?'' zeptal se po několikáté. ,, Dej, už s tím pokoj.'' Odsekla Luccy. Chloe se ji přeměřila od hlavy, až k patě. Vůbec ji nepoznávám. To snad, ani není ona! Vždyť ve městě byla ještě v pohodě…Chrisuv hlas ji probral. ,, Rozdělíme se. Luccy ty půjdeš s Denym a já půjdu z Chloe a Julii.'' ,, To se dalo čekat,'' Zašklebila se Luccy. ,, že vy dva půjdete spolu.'' Chris se k ní otočil zády. Dělal, že ji neslyšel a snaž se zůstat v klidu. Všechno v něm vřelo.
,, Luccy nech toho!'' Obořila se na ni Chloe. Julie stála kousek od nich. Z kapsy vytáhla mobil. 10 nepřijatých hovorů a 5 sms-ek. 1. Ahoj Julie, prý jsi na nějaký soutěži. Jak ti je? Napiš jak na tom jste! Duke. 2. Ahoj, žiješ vůbec? Pokuď se my do 24 hodin neozveš nahlásím na policie, že tě pohřešuju =Duke. 3. Ahoj Julie, Proč se pořád neozýváš? Ty se semnou nebavíš? Duke. 4. Ahoj Julie, jak je a kdy se vrátíš? Duke. 5.Sesra co je s tebou? Co nejdřív my zavolej, nebo si mě nepřej, až přijedu domů. PS. Pustí mě nejspíš ve čtvrtek. W.
,, Katie řekni mi něco o tvojí rodině.'' Michael seděl na zemi a Katie vedle něj. ,, A co by tě zajímalo? Mám starší sestru Amy 17 a mladšího bratra Toma 5 let.'' ,,Já mám taky bráchu. Je mu 6 a půl.'' ,, A jak se jmenuje?'' ,, Nigel strašně divokej kluk.'' ,, Tom taky. Zrovna před tím než jsem odjela rozbil máminu nejoblíbenější vázu. Tu co dostalo od babičky jako svatební dárek…'' Dodala smutně. ,, A co tvoje sestra?'' ,, Amy ta má za měsíc 18 let, s mámou a tátou se často hádá. Teď má nějakýho přítele a hled jak jí bude 18 se k němu chce přestěhovat.'' ,, Jaký se s ní hádáš?'' ,, Kdepak mi dvě si skvěle rozumíme. A co tvoje rodina?'' Michael přemýšlel ,, Táta je teď nemocnej tak hodně mámě pomáhám. Chodí do práce a na brigády, aby nás uživila.'' ,, Co je tvému tátovy?'' Zeptala se nenuceně. ,, Má rakovinu.''
Julie vytočila bratrovo číslo. Po dvou pípáních telefon někdo zvedl. ,, Haló tady Will.'' Ozvalo se ze sluchátka. ,, To jsem já Julie.'' ,, Segra, jak ti je?'' ,, Dobrý, co ty? Kdy tě pustí?'' ,, No psal jsem ti to, už v sms-ce nejspíš ve čtvrtek. Nemůžu se dočkat. Ta nemocniční strava je strašná. Julie děje se něco? Vždyť si úplně zticha?'' ,, Jsem v pohodě Wille, jen jsem se dneska pohádala s Luccy.'' Přiznala po pravdě. ,,To je my líto. A co škola?'' ,,Škola? No jo no dobrý. Co by mělo být? Nic novýho.'' Znervóznila. ,, Doufá, že jsi doma nic neudělala. Ne je to tak krásně uklizeno. Wille já, už musím končit večer ti zavolám.'' Zavěsila. Chvíli váhala, ale nakonec začala psát sms-ku. Ahoj Duke, promiň, že jsem nenapsala, ale je tu moc práce a málo volného času. V pondělí jdu, už normálně do školy. Julie. Odeslala.
,, To je my líto.'' Přiznala Katie popravdě. ,, Víš pro agenturu pracuju jen, abych vydělal nějaké peníze a táta mohl jít na operaci.'' Katie si dokázala představit jak se asi teď tváří. ,, Agentura nám za tohle platí?'' ,, Jo. Mělo to být překvapení a já se proklnul…'' ,, To neva holkám to zatím neřeknu.'' Jemně se pousmála. Jsem zasypaná v jeskyni s nejhezčím klukem ze třídy. Co víc si můžu přát? ,,Katie musím ti říct, že ji krásná.'' ,, Co?'' Zeptala se nevěřícně. ,, Chceš, abych to zopakoval? Dobře jseš strašně krásná. Když jsem tě poprvé uviděl tak ses mi líbila. Ale zezačátku se my nelíbilo tvoje chování, ale to bylo jen do doby než jsem tě opravdu poznal. Katie musím se tě na něco zeptat. Katie nechtěla bys se mnou chodit?'' Katie to vyrazilo dech. Nebyla schopná ze sebe dostat kloudnou odpověď. Ruce se jí potily v klku měla velký knedlík. Obvykle neměla problémy s mluvením, ale teď nedokázala nic říct.
,, Seš v pohodě Julie?'' Zeptala se Chloe. Chris si od ní držel odstup a zatím s ní nepromluvil. ,, Jo. Jen nechápu co to do ní vjelo.'' Posadila se po sněhu. ,, Já taky ne.'' Přiznala Chloe. ,, Choval se jako by jsme byly nepřátelé né nejlepší kamarádky.'' Hlas měla klidný a vyrovnaný. ,, První jsem myslela, že to říká jen ze srandy no, ale pak my došlo, že to myslí vážně. Dost mě to šokovalo.'' Chloe si sedla vedle ní. ,, Nechápu co to s ní je.'' Chloe zavrtěla hlavou. ,, Netrap se s tím máme toho, až nad hlavu…'' ,,Mám strach o Katie a Michaela.'' Z dálky uslyšela Luccy jak na ně křičí. Běžela směrem k nim a něco držela v ruce.
,, Našla jsem to na severní straně svahu tam kde se strhla ta lavina.'' Oznamovala Chrisovi. Ten teď zkoumal nálož. ,, Proč nevybuchla?'' Zeptala se Julie. Chris jen pokrčil rameny. Luccy ji vytrhla Chrisovi z rukou a začala zkoumat. ,, Luccy vrať mi ji.'' Pobídl ji Chris. Neposlouchala. Dát si hrála s náloži. ,, Přestaň Luccy!'' Okřikla ji Chloe. Luccy se zarazila v očích měla strach. ,, Ono to začalo odpočítávat!''
,, Michaeli myslíš to vážně?'' Hlas se jí chvěl. Byla tak ráda, že je tu taková tma a on nevidí jak je červená. ,, Je to divný, že jo?'' Rukou si projel vlasy. ,, Měl jsem být zticha. Chápu, že nemáš zájem…'' ,, To ne! Já jen…no..'' Co to se mnou je? Vždyť se my plní nejtajnější sny! ,, Mám tě ráda jen mě to dost zaskočilo.Víš něco takového bych nečekala ani ve snu.'' ,, To znamená souhlas?'' Katie se zamyslela. ,, Jo to znamená souhlas.'' Srdce jí bylo jako o závod.
Chris opatrně nálož položil do sněhu. Na minutníku bylo 30 sekund a čas se rychle zkracoval. Chris hlasitě klel. 20 vteřin. Podařilo se mu dostat dovnitř. V náložce byly smotané spousty drátů. 12 vteřin. Chris váhal. Luccy, Chloe a deny se dali na ustup. Julie stála vedle Chrise. ,, Chrisi!'' Nevnímal. ,, Chrisi!'' 6 vteřin. Chris z kapsy vytáhl nůž a přestřihl červený drát. Čas se zmenšil o polovinu. 2 vteřiny. Chris přestřihl modrý drát. Luccy, Chloe a Deny byli, už pěkně daleko, když uslyšeli ránu.
Katie se zády opřela o Michaele. Byla jí pěkná zima, celá se třásla. Michael ji obejmul kolem ramen.ruce i nohy ho zebaly. Podle hodinek bylo něco po osmé. Přitiskl se blíž k Katie. Chtělo se mu spát. Oči se mu klížily, až se úplně zavřeny.
Julii po zádech přeběhl mráz. Náložka bouchla jako nafukovací balónek. Teď nastalo ticho. Chris se posadil do sněhu a s úlevou vydechl. První se objevila Chloe. Skočila Julie kolem krku a objímala ji. Za ní byly Deny a Luccy. Deny pomohl chrtovy na nohy. Luccy stála pár metrů od nich. ,, Už si nikdy nebudu hrát na pyrotechnika.'' Prohlásil Chris. Všichni se vydaly na chatu. Luccy šla pár kroků za nimi.
Chloe se vydala do sprchy. Deny si pustil nějaký film. Luccy se převlékla a šla spát. Chris se zavřel ve svém pokoji. Julie si dala sprchu a šla si lehnout. Stále se jí nedařilo usnout. Dlouho se převalovala na posteli. Něco dobrého by my možná pomohlo usnout. Vydala se do kuchyně. Když vyšla z pokoje dveře naproti se otevřely. Na chodbě byla tma, nevěděla kde má hledat vypínač. Uvnitř zahlédla siluetu člověka. Přešla chodbu, aby člověka naproti lépe viděla. Těsně před nosem se dveře zavřely. Na ramenu ucítila chladnou ruku. Prudce se otočila. ,, Chrisi! Lekla jsem se.'' Chris měl kamennou tvář. ,, Co tady děláš?'' ,, No nemohla jsem usnout….'' ,, Máš strach o Katie nebo o Michaela?'' Jeho otázka ji zarazila. ,, O oba.'' Vyhrkla bezmyšlenkovitě. ,, Čí je ten pokoj?'' Ukázala na dveře u kterých stála. ,, To je pokoj Andersona. Chceš se podívat dovnitř?'' ,, Radši ne…'' Chris otevřel dveře a Julii vtáhl dovnitř.
Naproti vchodu stál věšák s huňatým kabátem. Pokoj byl úzký. Naproti vchodu bylo velké okno. V pravo stála poste s nočním stolkem. V levo stůl a skříň. Na nočním stolu stál obrázek. Na obrázku byl učitel a mladá dívka. ,, Kdo to je?'' Zeptala se Julie ,, To je jeho bývalá přítelkyně.'' ,, Rozešli se?'' ,, Zastřelili ji při bankovní loupeži, asi před měsícem.'' ,, Chudák.'' ,, Nemáš na něco chuť?'' Přikývla.

Dole Chris udělal kakao se šlehačkou. Bez řečí seděli naproti sobě. Z chodby se ozval telefon. Chris ho zvednu. Julie stála kousek od něj a vyčkávala. Mračil se, něco si tiše bručel. Po chvíli zavěsil. Julie dychtivě čekala. ,, Právě vola horská služba. Našli je. Teď je převezli do nemocnice.'' Julii se podlomily kolena, vděčně se Chrisovi vrhla kolem krku a po tváři jí tekly slzy. Oni je našli!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama