Život bez hranic (9) V nemocnici

22. června 2013 v 12:34 | Pett |  Život bez hranic


Katie stála na palouku plném rozkvetlých květin. Tráva byla plná rosy a studila ji do chodidel. Všude kolem poletovali krásní motýli. Když natáhla ruku bez váhání se jí na ni usadili. Z dálky slyšela hučet potok. Škubla sebou. Sluníčko ji hřálo kůži. Z dálky slyšela mužský hlas, který volal její jméno. Vydala se za voláním. Nemohlo jí ujít, že krajina byla čím dál suší a tajemnější. Zpomalila krok. Začala být nejistá. Když došla k potůčku, kde cesta končila, nemohla uvěřit vlastním očím. Žádné květiny, tráva černá jakoby ji něco spálilo, slunce už nesvítilo, stromy uschlé a nikde ani živáčka. Otřásla se zimou. Katie sešla, až k vodě. Na hladině plavaly mrtvoly ryb. Uskočila o krok do zadu, až spadla na zem. Z vody se začaly natahovat chapadla, které se k ní začaly natahovat.
,, Né!!!'' Vykřikla Katie. Ležela na posteli v nemocničním pokoji. Chvíli jí trvalo, než si všechno dala do hromady. Za prosklenými dveřmi se objevil Michael. Na sobě měl zelené nemocniční pyžamo a usmíval se na ni. Zrovna vcházel dovnitř. ,, Jak ti je?'' Vyhrknul na ni. Katie se jen usmála, byla příliš vyvedená z míry. ,, Fajn, … je my fajn.'' ,, Můžu pro tebe něco udělat?'' Katie se zamyslela. ,, Jo mám strašnej hlad.'' Michael se znovu usmál. ,, Chvíli počkej, něco seženu.'' Odběhl.
Po chvíli se vrátil i se sestrou. Katie hádala, že jí je kolem 20. Štíhlá postava, tmavé oči a černé vlasy. Došla, až k posteli a přečetla si kartu s informacemi o pacientovi. ,, Slečna Katie Rogenová.'' Usmála se. Katie si všimnula dolíčku, které se jí na tváři udělaly. ,, Jak se cítíte?'' ,, Je my fajn.'' Oplatila jí usměv. ,, Nebolí vás něco?'' ,, Ne.'' ,, Řekněte mi něco o sobě, nebo o rodině.'' ,, Jmenuju se Katie. Mám dva sourozence. Starší sestru a mladšího bratra…'' Zarazila se. ,,…proč to chcete vědět?'' Sestra se jen usmála a do papíru si něco poznačila.,, Paměť je v pořádku.'' Kartu odložila. ,, I přes to co se vám stalo jste ve výborné formě. Váš anděl strážný se musel pořádně zapotit. Hned jsem zpátky.''
Katie se zamračila. Vůbec nechápalo o čem sestra mluvila, ale v celku ji to bylo jedno. Michael stál v rohu místnosti. Váhal jestli se může přiblížit. ,, Jsi strašně bledá.'' Vážně si ji prohlédl. ,, Je ti něco?'',, Jo!. Umírám, … hlady.'' Michael se usmál a posadil se na kraj postele. Pohladil ji po vlasech. ,, To bude dobrý.'' sklonil se k jejímu obličeji a zašeptal jí do ucha. V tu chvíli do pokoje vtrhla černovlasá sestra s táckem. Mile se na oba usmála.,, Doufám, že vás neruším. Doktor se na tebe přijde podívat, asi za 30 minut. Najez se, ve skřínce máš pyžamo, v protějších dveřích se můžeš umýt a přivléct.'' Vše názorně ukázala. Sestra po chvíli odešla. ,, Co se potom stalo v tý jeskyni? '' Zeptala se Katie s plnou pusou.
Michael se na ni usmál. ,, Získal jsem tam tu nejkrásnější holku pod slunce.'' Katie mu usměv oplatila. Pomalu si začala vzpomínat jak se jí Michael v jeskyni vyznal. Začala přemýšlet jestli neudělala chybu. Michael vždycky patřil k těm šoumenům ze třídy. Možná se změnil. ,, Našli nás kolem jedné a to jen díky tvojim lyžím. Ráno jsem mluvil s jedním záchranářem, kdyby je tam nenašly vzdali by to. Katie byla zabraná do svých myšlenek a jeho poslední větu neslyšela. Michael ji donutil, aby se mu podívala do očí. ,, Katie?'' Oslovil jí výrazně. ,, Hm?'' ,, Bojíš se vody?''
Julie se rozhlédla po jídelně. V rohu u velkého stolu seděl Chris, Chloe a Deny. Luccy seděla u malého stolku co nejdál od nich. Z rohu byl slyšet smích. Julie váhala. Nakonec si přisedla k Luccy. Ta se na ni, ani nepodívala. ,, Julie já-já, je mi strašně z toho co jsem ti včera řekla. Nevím, co to se mnou bylo. Chápu, odpustit mi je nemožný. Chovala jsem se jako, no jako kráva…'' Julie byla jako přimražená k židli. ,, Luccy to je dobrý, já ti odpouštím, ale podjednou podmínkou.'' Luccy nevěřila vlastním uším. ,, Slib my, že něco takového, už nikdy neřekneš.'' Luccy ji vděčně přes stůl objala. ,, Slibuju!'' Julie se jejímu objetí začala bránit. ,, Počkej.'' Odsunula ji. Vážně si prohlédla svůj kašmírový svetřík, protože byl celý umazaný od marmelády. ,, Nevíš, jestli jde marmeláda vyprat z kašmíru?'' Luccy pokrčila rameny. ,, Promiň, vynahradím ti to. Půjčím ti tu fialovou saténovou halenku.'' Julie koukala za Luccy, která šla na horu. Neudělala jsem chybu, že jí opouštím?
Katie zírala s otevřenou pusou. ,, Jaks na to přišel?'' ,, No. V jeskyní si usnula a zdála se ti nějaká noční můra. Strašně si křičela. A potom jsem šel v noci na záchod. To, už nás převezli do nemocnice. U tebe v pokoji byl pěknej křik. Křičelas: Pomoc! Voda. Prosím pomožte mi někdo!'' Katie se vzdorně narovnala. ,, No tak se bojím vody. A co?'' Michael ji obejmul. ,, Já mám taky strach.'' ,, A z čeho?''
,, Z krve.'' Katie se usmála. ,, Běž. Potřebuju sprchu.''
Katie seděla na posteli. Před chvíli od ní odešel doktor. Teď seděla sama v pokoji. Ten sen se mi, už někdy zdál. Otevřeným oknem dovnitř pronikal studený vzduch. ,, Měla bys to okno zavřít, nebo nám ještě nastydneš.'' Ozvalo se od dveří. Katie hned poznala Chloin hlas. Málem ji udusila, když ji radostně vítala. Dívky se radostně nahrnuli dovnitř, jen Chris zůstal stát ve dveřích. ,, Něco jsme ti přinesly.'' Podala jí pytlík oblíbených bonbonu, ovoce a tašku s věcmi. ,, Jak ti je?''
Michael si stoupnul kousek od Chrise. Chris se na něho ani nepodíval. ,, Měl ses o ni postarat, ne ji zmrzačit.'' Řekl Chris. ,, Buď zticha. Nejsi o nic lepší než ty holky a ony s tímhle teprve začaly, kdež to ty to děláš, už přes rok.'' Odsekl povýšeně. Chris měl co dělat, aby na něho neskočil, ale předenem si to nenechal líbit. ,, Michaeli ty seš tak blbej, že ses nechal zasypat lavinou. Měl jsi tam s tou jednou blbkou pitomou radši zůstat.'' Michael v tu chvíli na Chrise skočil a bezhlavě ho začal mlátit pěstí. ,, To odvoláš.'' Chris byl ochromen, v zápětí se začal bránit.
První je začala od sebe odtahovat Julie a Luccy. Chloe a Katie stály, asi metr od místa kde se kluci rvali. Vzduch byl nabitý napětím, ani jedna z nich se neodvážila přiblížit. ,, Chrisi přestaň.'' Naléhala Julie. Za tu krátkou dobu ho dost poznala. Kousek od nich, už běželi dva mladí doktoři, aby se od sebe odehnali.
Chris se prudce ohnal, aby dal Michaelovy ránu, jeho ránu však dostala nic netušící Julie, která stála za ním. Na zem spadla jako pytel brambor. Zorničky měla zvětšené, zmateně si šáhla k ústům kde jí tekl tenký pramínek krve. Zůstala na zemi jako opařená. Dva doktoři od sebe kluky odtáhly.'' Chris se doktorovi prudce vytrhnul, koutkem oka zachytil Juliin pohled. Vyděšený. To jsem ji praštil já?! Kleknul si k ní. Julie já jsem nechtěl.'' Z kapsy vytáhl kapesník a přitiskl jí ho ke rtu odkud jí tekla krev. Julie se probrala s zděšení. Chrisovu ruku odmítla. Hbitě se postavila na nohy a vyběhla z pokoje.
Katie se za ní chtěla vydat, cestu jí však zastoupil doktor. Když mu pohlédla do obličeje, aby ho požádala, aby ji pustil, strnula.
Julie seděla v nemocniční kavárně. ,, Můžu si přisednout?'' Nad její hlavou se ozval Chloin hlas. Přikývla. ,, Proč nejsi s Katie a Luccy?'' ,, No Katie potkala svého bývalého kluka a Luccy se chová strašně divně.'' ,, A co kluci? Už se nervou?'' ,, Michael je na pokoji a Chris tě šel hledat. Bolí to?'' Julie zavrtěla hlavou. ,, Jen jsem se lekla. Vůbec to nebolí.'' Ke stolu přistoupila tmavovláska s výrazně červenými rty. ,, Co vám mohu nabídnout? '' ,,Oříškové laté.'' Objednala si Julie. ,, Já si dám kapucino.'' Chloe se za servírkou nedůvěřivě dívala. ,, Nech toho.'' Napomenula ji Julie. ,, Něco mi na ní nehraje.'' Přiznala Chloe.
Katie se posadila na postel, nohy nechala volně vyset dolů. Váhavě pozorovala svého bývalého přítele Diega. Ten prohlížel její kartu a pokukoval po ní. Luccy skládala nějaké věci do skříně. ,, Katie. Nečekal bych, že tě ještě uvidím po tom, co jsi mě tak krutě odmítla.'' Mluvil dost nahlas. Katie se zamračila. ,, Diego já tě neodmítla. Já ti dala kopačky a v tom je dost velkej rozdíl.'' Jen nad tím mávl rukou. Je přesně tak arogantní jako když jsem s ním chodila. ,, Ty tvoje pohledy znám moc dobře. Co po mě chceš?'' Hlas měla ostrý jako pilku. Diego se k ní naklonil. ,, Skus hádat.'' ,, Ehm.'' Ozvalo se od dveří. Diego od ní odstoupil. Poslední co by teď chtěl byla další rvačka. Bohatě mu stačilo to k čemu se schyluje dole. ,, Ahoj Katie.'' Jeho hlas zněl sladce, až Katie přejel mráz po zádech. ,, Nenávidím ho.'' Schoulila se Michaelovy do náruče.
Chloe zaujala skleněná zeď, kterou bylo krásně vidět do nemocniční zahrady. Na to, že město bylo pod horami tu nebyl žádný sníh a venku bylo skoro 20 stupňů. Rozhlédla se po kavárně. Kousek od nich seděla stará paní v nemocničním pyžamu a na sobě měla župan, právě se chystala zaplatit. Jinak byla kavárna prázdná, u dveří zahlédla Chrise. Jemně Julii poklepala na ruku a ukázala hlavou ke Chrisovi. Ten si mezi tím přisedl k dívkám. ,, Neva když si přisednu?'' Chloe pozorovala Julii, která ho nevnímala. ,, Julie promiň nechtěl jsem tě udeřit.'' Chloe se rozhlédla po kavárně. Její oči zůstaly na servírce. ,, K zemi!'' Zakřičela Chloe a vrhla se pod stůl. Ozvala se střelba a výkřik.
Na druhé straně města zazvonil telefon. Zvedl ho starší tlustý muž v uniformě. ,, Halo?'' ,, Tady pětka. Vše začalo.'' ozval se mladý hlas. Starý muž se posadil do křesla. ,, Výborně zbavte se té krysy a těch ostatních. Jen dejte pozor, ať se neprozradíte. Mohlo by to ohrozit všechny naše plány.'' Sykl na něj starý muž a potom zavěsil. Rozhlédl se po velké kanceláři a zle se usmál.
Chris se zřítil na podlahu. Křečovitě si držel postřelené rameno, i přes bolest si vlezl pod vedlejší stůl. Chloe převrátila stůl a ten jí teď poskytoval ochranu před střelbou. Zalovila v kabelce a vytáhla zbraň, kterou dnes ráno dal Chris, každé z dívek. Trochu zvedla hlavu a začala střílet. Zbraň držela po prvé a ruce se jí strašně třásly. Julie se vzpamatovala a z tašky vytáhla zbraň. Servírka začala couvat k zadnímu vchodu, kterým utekla pryč. Dívka prchala místa činu zadními dveřmi. Celý tenhle areál dobře znala. Když proběhla kolem popelnic, vyhodila paruku. Věděla, že netrefila toho koho chtěla. Teď jen doufala, že ten koho střelila je mrtví. Prudce před ní zabrzdilo auto. Černé audi s tmavými skly. Dívka do něj naskočila. Řidič na ní zavrčel. ,, Tak co?'' ,, Jednoho jsem střelila. Nikdo mi neřekl, že i ty holky maj zbraně!'' ,, Nestěžuj si! Vědělas do čeho jdeš!''
Nastalo hromové ticho jen z chodby byl slyšet křik. Chloe hlasitě oddychovala. Julie se vrhla ke Chrisovi. Bezradně na něho hleděla, nevěděla co má dělat. Dovnitř trhla ochranka. ,, Ruce nahoru.'' Zakřičel jeden s policistu. Okolo Chrise a dívek se shromáždilo asi pět policistu co na ně mířili pistolemi. Dva další se vydali prohledat kuchyni. Za chvíli odtamtud vyvedli rudovlasou dívku. ,, Byla svázaná v kumbále.'' Kapitán policie ji posadil na řidly a začal na ni mile mluvit. ,, Co se tu stalo?'' Dívka byla dost vyděšená. Rozhlédla se po místnosti a váhavě začala mluvit.
,, Přišla tu dívka. Obědnala si minerálku a když jsem jí ji přinesla, vytáhla na mě zbraň a řekla, že jestli zakřičím, tak mě zabije.'' Obličej schovala do dlaní. ,, Nebyla to jedna z tamtěch dívek?'' Ukázal na Chloe a Julie. Dívka zavrtěla hlavou. Kapitán policie přišel ke Chrisovi, Chloe a Julii. ,, Odkud mátu ty zbraně?!'' Jeho postoj se změnil. Hlas měl nepříjemný. Ticho. Přeměřil si je od hlavy k patě. ,, Potřebuje doktora.'' Řekla Julie. Nepříjemně se na ni podíval. Chris něco lovil v kapse.
Policistovy podal kartu velkou asi jako občanka. Ten si ji prohlédl. Chloe viděla jak otevřel pusu. Hned kývl na policisty. ,, Okamžitě přiveďte doktora a postarejte se o ta děcka.'' Chrisovi vrátil kartičku a trochu se u toho usmál. Policista, který stál u dveří se na Chrise neochotně podíval.
Katie šla zrovna ze záchodu. Na chodbě panoval zmatek. Katie zastavila jednu sestru. ,, Co se tady děje?'' ,, Dole v kavárně se střílelo jeden člověk je prí zraněný.'' Katie se rychlím krokem vydala do pokoje, kde zrovna Luccy a Michael hrály karty. ,, Dole se střílelo a někdo je i zraněný.'' Vychrlila na ně. Michael položil karty. ,, Jdu se tam podívat.'' ,, My jdeme s tebou.'' Prohlásila Luccy. Když scházely schody Michael si všiml Chloe, která seděla na lavičce před čekárnou. ,, Chloe si v pořádku?'' Katie se posadila vedle ní. Chloe se na ni zmateně podívala na svoji starostlivou kamarádku. ,, Bylo to strašně rychlý.'' ,, Kde je Julie?'' Zeptala se Luccy. ,, Je uvnitř s Chrisem, ona ho střelila.''
Julie váhavě vstoupila do místnosti. Uprostřed stála velká kovová postel a na ní seděl Chris. Kolem něho se točil mladý doktor. ,, Pojďte dál slečno.'' Kývl směrem k ni. Julie přistoupila k Chrisovi. ,, Myslela jsem, že během zákroku sem nikdo nesmí.'' Mladík se na ni usmál. ,, Já vím, ale váš přítel tolik naléhal…'' ,, Přítel?'' Zašeptala a popadla ji zlost. ,, Tohle byla jediná možnost, abys mě vyslechla. Chytil ji za ruku. Julie se mu nevytrhla. Sledovala doktora jak si chystá věci.
Náhle mu zapípala sms-ka, když si ji přečetl vypadal dost naštvaně. ,, Omluvte mě.'' Usmál se na Julii a vyšel do vedlejšího pokoje. To je, ale úroveň zdravotnictví. Pomyslela si Julie. ,, Bolí tě to?'' Chris zavrtěl hlavou. ,, Umrtvil mi to.'' Julii přeběhl mráz po zádech. ,, Díky.'' Špitla.,, A za co?'' Julie se mu podívala do očí. ,, Kdybys mě tam dole nestrhnul pod ten stůl tak by zasáhla mě.'' Nastalo ticho.
Z vedlejší místnosti, kde doktor telefonoval bylo slyšet jak zuří. ,, Proč ses jich nezbavila?....mě to nezajímá…neodvádíš svou práci…to si piš…proč musím všechno dělat sám…ještě si to s tebou vyřídím.'' Julie a Chris na sebe udiveně koukali. ,, O čem se to, asi baví?'' Pomyslela Julie nahlas. Doktor vešel do místnosti. Telefon položil na stolek a rozhlédl se kolem. ,, Kde je ta sestra.'' Vyšel na chodbu. Sotva se dveře zabouchly Julie se vrhla ke stolku. ,, Co to děláš.'' Sykl na ni Chris. Najít zprávy Julii nedělalo žádný problém, protože stejný mobil měl i William. ,, Těch hlodavců jsem se nezbavila. Je to na tobě. Tvůj Miláček.'' Přečetla Julie nahlas. Telefon položila a vrátila se ke Chrisovi.
Katie nervózně pochodovala. Dveře se otevřely a z nich vyšel Diego. Mile se na ni usmál, ale ona poznala, že usměv je vynucený. ,, Co je s Chrisem?'' Diego dělal, že její otázku neslyšel a svižným tempem šel k sesterně. Katie se chtěla vydat za ním, ale Michael ji chytil za ruku a donutil posadit se. Bylo na něm poznat, že má obavy. Katie sledovala Diega, který se vracel do ordinace a za ním klusala sestra. Dveře se zabouchly a nastalo ticho. Za dvacet minut vyšel Diego ven, kývl hlavou směrem do ordinace.
,, Můžete dál.'' Chloe zvědavě nakoukla dovnitř. Sestra Chrisovi zavazovala rameno. Všichni se vrhli dovnitř a mlčky na sebe koukali. Sestra podala Chrisovi nějaké léky od bolesti a vysvětlila mu jak je používat. Když se otočila, Katie v ní poznala sestru z rána. Ta se na ni usmála. ,, Doktor řekl, že už dnes můžete opustit nemocnici, až se budete cítit dobře, stavte se v sesterně a vyřídíme nějaké papíry ohledně propuštění.''
Katie si sbalila poslední věci ze skříně. Ostatní na ni čekali u dveří. Po té co vyřídili propouštěcí papíry se vydali do horské chaty.
Před chatou se Chris zastavil. ,, To je divné.'' Vylovil z kapsy klíče. ,, A co?'' Zeptala se Luccy. ,, Deny říkal, že tu dneska nebude.'' Odemkl. Před ním se ve dveřích objevil mohutný muž v pleteném svetru a v ruce držel nůž.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama