Na dně a ještě níž (10) - Sedm samurajů

27. července 2013 v 21:15 | Luci |  Na dně a ještě níž

"O co ti jde? Si myslíš jakej seš frajer?" sykne na něj Mellisa zamračeně. "Jsi ožralá, budeme se bavit až za střízliva!" zavrčí Jack a vystrčí ji ze dveří. Oslepí ho nečekaná bolest hlavy. Už tedy nevidí, co se okolo něj všechno děje… A možná to je dobře.

"Ty Jacku, ty to dostaneš za úkol. Máš na to dva dny, pokud to nesplníš, tvá sestřička krutě zaplatí za tvou neschopnost." Prohlásí šéf se smíchem a ostraha pevně chytne Natali do sevření a táhne ji pryč z místnosti. Jack chce běžet za ní, ale jiný muž ho drží a nepouští. Šéf mu tak v klidu sdělí nezbytné informace ke zdárnému splnění mise a dá mu potřebné věci. Mezi nimi je i zbraň. Jack má nutkání namířit ji na nenáviděného chlapa, ale odolá. Před očima má zoufalý pohled své sestřičky a tak se chtě nechtě vydá ven z budovy. Vrhne na ni poslední zoufalý pohled. Zvládnu to sestřičko, nikomu nedovolím, aby ti ublížil, slíbí si a pomalu se trmácí k nádraží.

Pomalu otevře oči a rukou si prohrábne vlasy. O chvíli později zjistí, že v nich má zaschlou krev. Tiše zakleje a zvedne se. Na sobě má jen trenky, zbytek je bůh ví kde. To by mě zajímalo, co se tu vlastně dělo, pomyslí si, když překročí Jimma, jednoho ze svých kamarádů. Spí mu totiž přede dveřmi od pokoje. Když projde dům zjistí, že tu je spousta spáčů. A bohužel taky spousta škod. Pár vysklených oken, několik zničených předmětů a pár kusů nábytku je taky nenávratně zničeno. Mellisa spí v objetí nějakého kluka pod gaučem. Ani jeden z nich na sobě nemá moc oblečení. Jack je ale nechá a se sáčkem ledu na hlavě vyjde před dům. Překročí pár ožralů a sedne si k moři. Jeho pozornost přitáhne přijíždějící auto. Zmateně ho pozoruje. Nechápe, kdo by to mohl být. Teď lituje, že se ještě neoblékl. Když vystoupí neznámý muž, ještě víc lituje, že z pod polštáře v ložnici nevzal svou zbraň.


Ach jo, jak ho mám zabít? Přemýšlí Jack při pohledu z okýnka vlaku. Řítí se rychlostí 100km/h směrem ke své oběti. Zavře oči a nechá se unášet do minulosti, ke krásným vzpomínkám na své přátele. On a jeho přátele tvořili nerozlučnou partu. Sedm samurajů si říkali. Vlastně ze začátku se nenáviděli, ale on je dal dohromady a vytvořil z nich přátele. Dokonce se mu podařilo usmířit Matta a Mika, dvojčata, která byla snad od narození na kordy. Ale teď? Už půl roku o nich neslyšel. Možná se samurajové rozpadli, možná chodí hrát fotbal bez něj.. Stýská se mu po nich, zvlášť teď… S krásnými vzpomínkami čas uteče jako voda a už je zpátky ve svém rodném městě, ve městě, kde žijí jeho přátele i jeho rodina. Vystoupí a známou cestou se ubírá k domu Camerona Estelwooda… Na ulici pokukuje po lidech spěchajících do obchodů, do parku nebo domů. Hlavně po dětech v jeho věku, pátrá po svých kamarádech. Marně. Nevidí je. Ale až příliš rychle dojde ke svému cíli. Hlasitě polkne a bez zvonění otevře vchodové dveře.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Katee Katee | Web | 5. října 2013 v 14:46 | Reagovat

To je napínavé! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama