Na dně a ještě níž (5) - Poslední tanec

2. července 2013 v 15:42 | Luci |  Na dně a ještě níž

"Dnes ti to sluší, možná mi chybí ty copánky, co jsi nosívala." řekne Jack vesele. Nat se zvesela zazubí a dá mu pusu na tvář. "Už dávno nejsme malí. A od těch dob už se toho dost změnilo… Nemysli na minulost, ale na přítomnost, nebo zapomeneš žít." řekne a přivine se do náruče svého kluka Aleše, který ji Jackovi z objetí opatrně vykroutí. Jack je nechá tančit a vydá se hledat Mellisu. Měl bych se jí aspoň zkusit omluvit, když už nic jiného, zvažuje cestou. Najde ji ve vířivce plné kluků. Sklopí oči a raději se ani nenamáhá ji oslovovat. Je mu jasné, že on teď není ve středu jejích zájmů. Sedne si na pláži dál od všeho dění. Pozoruje Nat, jak se šťastně tulí k Alešovi. Ví, že je v bezpečí, Aleš ji ochrání a nenechá nikoho, aby jí ublížil.

"Smradi! Pojďte sem!" ozve se ode dveří spásný hlas. Jack s Natali byli v té tmavé kopce zavřeni již třetí den, bez jídla, bez pití… Jack vytáhl zoufale hladovou Natali na nohy a táhl ji ke dveřím. Doufal, že dostanou aspoň najíst. Nat se podlamovaly nohy, ale snažila se jít za svým bratrem. Hlady nebyla schopná přemýšlet. Před kopkou je čekal šéf, chlap, co je koupil od jejich rodičů. "Dám vám něco malého k snědku a pak hurá do práce!" zavelí a jde po chodbě pryč. "Malého?" zabručí Jack nespokojeně, když za ním Nat táhne. "Máš s tím nějaký problém?" sykne šéf a rázně se otočí. "Ano, to mám! Já i má sestra šilháme hlady! Potřebujeme se najíst pořádně!" zavrčí na něj Jack. Chlap se zasměje. "Jsi pěkně odvážný, to jo. Ale k ničemu ti to není. Jdeme!" zavelí a jde dál. Jen ještě přidá na tempu. Jack mu sotva stačí, Natali za ním klopýtá a vypadá to, že už to dlouho nevydrží.

"Jacku, pojď si zatančit." pobídne ho Ashley, která se z ničeho nic vynoří z davu lidí vedle něj. Jack se nenechá pobízet a vede ji na parket. Ashley je jeho jediná kamarádka. Skvěle si spolu rozumí ve všem, kromě jediného. Mellisy. "Je to skvělá párty." utrousí Ashley, když se k Jackovi přivine. "To jo, Jimm je na to expert. Mě by zajímalo, kde posbíral tolik holek." řekne Jack vesele a pozoruje svého kamaráda, kolem kterého se točí hned několik dívek. "Měl by ses na Mellisu vykašlat, než ti ublíží ještě víc. Úplně tě změnila." zabručí. Jack se usměje. "Ashley, zlato, to se ti jen zdá." řekne vesele. Ashley pokrčí rameny a raději změní téma. Ví, že tohle je Jackovi zbytečné říkat.


"Nejezte se. Máte asi pět minut. Pak vám začíná práce!" zavrčí šéf a ukáže na dva poloprázdné talíře. Sourozenci se na ně vrhnou. Jack se potřebuje pořádně najíst, je zraněný. Když ale vidí, jak je Natali hladová, posune k ní svůj talířek. "Co to děláš? Musíš se najíst!" odmítne Nat a posune k němu talířek zpátky. "Dej si, už nechci." zabručí. Chce jí pomoct, ale hlavně je odsud chce dostat. Nat sní spokojeně obě porce a přitulí se. Jack jen zavře oči a snaží se nemyslet na ten hrozný hlad, který ho sužuje. Aspoň vypije litrovou sklenici, která stojí vedle prázdného talíře. "Jdeme!" zavrčí šéf ode dveří a podupává nohou. V ruce drží zbraň a nevypadá zrovna mile…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Minnie Minnie | E-mail | Web | 15. července 2013 v 12:07 | Reagovat

:) Hezká kapitolka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama