Život bez hranic (20) Všechno záleží na jednom slůvku!

3. července 2013 v 12:49 | Pett |  Život bez hranic


Julie se otočila na druhý bok. Nechtělo se jí vstávat. Pod polštářem nahmatala mobil. Za pět osm. Každou chvílí přijdou holky… Vstala. Podlaha byla ledová a studila ji na chodidla. Ozval se zvonek.
" Běž tam segra!" Křičel na ni Will. No jo… Sešla schody. " Luccy!" Usmála se na svoji kamarádku. " Ty jsi ještě v pyžamu?!" Zamračila se na ni. " Já už se nemůžu dočkat těch šatu!" Vydala se nahoru do pokoje.
Julie cupitala za ní. " Kde je máš?" Usmívala se Luccy. " Jsou v ložnici." Otevřela dveře do bývalé ložnice rodičů. Na posteli ležely čtvery růžové šaty. " Ty jsou úžasné!" Prohlásila Luccy šťastně.
" Emma má rada všechno dokonalé." Řekla Julie a promnula si rozespale oči. Obě byly zaujaty šaty a neslyšely zvonek.
" Tak tohle na sebe nevezmu!" Prohlásila Katie od dveří. Julie se na ni Usmála. " Nesou tak špatný." Řekla Chloe a prohlédla si šaty.
" Nenosím růžovou a nenosím šaty!" varovala ji Katie. " Tak uděláš výjimku, protože tyhle šaty jsou úžasný!" Usmála se na ni Luccy.
" Měli bychom začít s přípravami." Pobídla je Chloe. " No a ty by ses měla převlíct z pyžama."
Později
Chloe si prohlédla svůj růžový lak na nehty. Opravdu to byl stejný odstín jako ty šaty. Výborně se trefila. " Hotovo!" Prohlásila Katie a prohlédla si své dílo. Chloe nakoukla do zrcadla. " Díky, jsou super!" Dívky si práci rozdělily. Katie vlasy, Luccy šaty, Chloe doplňky a Julie malování. Katie si prohlédla Luccy, která se jako modelka promenádovala v růžových šatech.
" Nezdržuj! Seš poslední." Zasmála se jí Julie. Luccy totiž zrovna zakopla o nějakou bednu co ležela na zemi. Jen na ni vyplázla jazyk. Posadila se před Katie a začala jí určovat, jak měl její účes vypadat. Chloe mezi tím vytáhla se svojí tašky nějaké šperky, co přinesla z domu.
Luccy si prohlédla svůj nový účes. " Není to přesně to, co jsem chtěla, ale líbí se mi to!" Usmála se na Katie, ta jí s potěšením usměv oplatila. " Ty šaty ti sluší!" prohlásila Luccy. Katie se prohlédla v zrcadlu. " Nejsou tak špatný, ale svůj názor nezměním." Prohlásila z úsměvem.
Julie vykoukla z okna. Na zahradě bylo plno lidí. " kluci jsou už dole. Běžte já se ještě půjdu podívat na Emmu." Luccy nesouhlasně zavrtěla hlavou. " Ještě fotku!" Udělala pár fotek Juliiným foťákem, co ležel na nočním stolku.
Julie zaklepala na dveře ložnice, kde byla Emma. Seděla obličejem k oknu a brečela. " Emmo je ti něco?" Posadila se vedle ní na postel. " Jsem šťastná! Chci ho, ale nevím jestli dokážu říct, Ano!" Zněla zoufale. Julie se postavila před ni. " Máma vždycky říkala, záleží jen na tvém srdci." Emma utřela slzy. " Antonio je tvůj bratr, určitě víš z čeho má největší strach,co je to?" Zeptala se.
Julie sklopila oči k zemi. " Víš Antonio měl vždycky největší strach z toho, že zůstane sám…." Řekla sotva slyšitelně. Emma ji bez dechu pozorovala. Klekla si k ní a obejmula ji. " Moc děkuju." Julie se na ni mírně usmála. Make-up měla rozteklí po celém obličeji. " Neměla bys být smutná, vždyť se dneska vdáváš! Spravím ti make-up. Můžu?" Emma se na ni usmála. " Zajisté."
Julie seběhla ke svým kamarádkám. " Kdes byla tak dlouho?" vyzvídala Katie. Julie nad tím mávla rukou. " To je jedno." Chloe se usmívala jako sluníčko. " Za chvíli to začne." Julie jí usměv oplatila.
" Musím ještě něco udělat." Odběhla pryč. Většinu lidí znala, ale pár jí bylo úplně neznámých. Kde je? Zaklela v duchu. " Hej! Julie!" Uslyšela za sebou. Prudce se otočila a zamotala se jí hlava.
Chris ji podepíral. " Jak ti je?" Mdle se usmála. " dobrý, jen se mi trošku zatočila hlava." Promnula si spánky. " Už je mi fajn." Usmála se, ale u srdce ji bodalo.
" Ach, Julie!" Ozvalo se za Dvojicí. Za dvojicí stála žena s velkým břichem. Julie ji poznala po hlase. " Této Nancy!" Teta si ji k sobě pevně přitiskla. " Měla bys na sebe dávat pozor!" Mile se na ni usmála. Teta si ji začala prohlížel. " Copak se ti stalo zlatíčko? Jsi celé pomlácená!" Julie se jí vyškubla. " No..spadla jsem ze schodu…" Řekla to první co ji napadlo. " Ze schodu?! Mohlo se ti něco stát! Měla bys být opatrnější!"
" Iane!" Křikla Nancy na svého malého synka. Ten zatáhnul za jeden z dlouhých ubrusu. Všechno co na něm leželo letělo na malého kluka. Julie se rozběhla. Byla, ale příliš pomalá.
Chris stál kousek od něho. Rychle vzal malého kluka do náruče. Julie i její teta k němu doběhli. " Ach, moc vám děkuju." Nancy si vzala svého dvouročního synka do náruče a začala ho objímat a pusinkovat. " Chrisi ty si hrdina!" Prohlásila Julie. " Této, tohle je můj spolužák Chris." Představila jí zachránce. " Ach, mockrát ti děkuji Chrisi. Já musím najít Koryho, měl ho hlídat." Julie si prohlédla svoji tetu.
" Já ti ho pohlídám." Nabídla jí. " To bys byla hodná." Malý Ian k ní natahoval baculaté ručičky. Podala jí ho a šla hledat svého přítele. K Chrisovi a Julii přicupitala Luccy. " Julie, Chrisi, už pojďte, všechno začíná." Začala je táhlou ke spoustě židliček.
Julii seděla vedle Chrise. Všichni svůj zrak upírali na nevěstu. Měla krásné bílé šaty. Těm máminým se nevyrovnají. Pomyslela si. Vesele na klíně pohoupávala malého bratránka. Ian se na ni usmíval a tleskal.
Po svatbě
Julie seděla na židli a krmila Iana. Koutkem oka zahlédla Katie a Michaela. Stáli u velkého stromu na konci zahrady. Luccy seděla na kraji bazénu a kopala nohama, které měla ve vodě. Ať hledala, jak hledala, nikde nemohla najít Chloe. Malý Ian plácnul lžičkou do talířku a kaše byla všude kolem. Julie ji měla na obličeji a nic neviděla.
" Nevrť se." Uslyšela nad sebou. Chris jí utřel obličej. " Moc díky." Usmála se na něho, ale on její usměv neopětoval. V hlavě měl Alex. Tak rychle jak ji našel ji i ztratil. " Chrisi nepohlídal bys na chviličku Iana?" Koukala na něho jako malé dítě. Chris přikývnul a bez řečí si ho vzal k sobě na klín.
Julie rychle zaběhla domů a vyčistila si šaty. Vzala nějaké ubrousky a vrátila se k Ianovi. Chris ji příjemně překvapil. Malý bratránek byl očištěný. Ian uměl mluvit, ale byl spíš tichý tip, teď však mlel jako mlýnek.
Julie se posadila na židli vedle. " Moc děkuju." Usmála se Chrise. Ten jek kývnul. Julie k Ianovi natáhla ruce, aby ho vzala k sobě.Ten však odmítal, u Chrise se mu líbila a ke své sestřence nechtěl. " To je dobrý." Řekl Chris. Malý kluk mu vůbec nevadil.
" Nevěděla jsem, že to tak umíš s dětmi." Přiznala Julie. Chris pokrčil rameny. " Mám mladšího brášku." Z jeho hlasu nedokázala nic vyčíst. Stále se tvářil ublíženě. " Drahoušku." Ke stolu přišla teta Nancy. Vřele se na Chrise i Julii usmála. " Moc děkuji, že jste mi ho pohlídali." Julie jí usměv oplatila. " To nic není. Vy, už jedete?" Teta přikývla. " Kory má nějakou obchodní schůzku, takže už musíme." Pohoupávala se synkem. " To je škoda." Lehce obejmula svoji tetu.
" To ano. Doufám, že přijedeš na prázdniny." Julie jen pokrčila rameny. "Už musím." Políbila ji na čelo. A vydala se k svému příteli, který na ni čekal. Společně Julii zamávali a zmizeli za rohem.
Julie se na Chrise usmála. " Nechceš se projít? Mohl bys my říct, co tě trápí. Třeba bych ti pomohla." Chris si ji prohlédnul. Sklopil hlavu. Julie přesto viděla, že se trošku usmál. " Dobře." Než došli před dům, ani jeden z nich nic neřekl. " Tak co tě trápí?" Zeptala se ho upřímně. Zrovna procházeli kliknou uličkou.
" Zamiloval jsem se do ní hned na první pohled…" Koukal do země. Julie se zamyslela. "…a teď je pryč. Přišel jsem o ni." Pokračoval. " Pleteš se Chrisi." Prohlásila Julie. " To ona přišla o tebe." Chris si ji nechápavě prohlédl. " Pokuď tě miluje, jako ty ji. Tak se tě nevzdá jen tak."
Chris koukal do země a pomalu šel dál. " Já…" Prudce se k sobě otočili a praštili se čely. " Dobrý?!" Zeptal se jí Chris. Julie udělala krok k němu. " Jo dobrý." Dívala se Chrisovi do očí a on se koukal do těch jejích. Oba se tomu zasmáli. Chris si opřel svoje čelo a její.
" Díky." Usmál se na ni. Julie se začala červenat. Je tak blízko.
" Si moje nejlepší kamarádka." To Julii bodlo u srdce.
" Julie!?" uslyšela za sebou Duke. Rychle od sebe Chrise odsunula. " Nemůžu tomu uvěřit! Ty si mi nevěrná s někým jako je on!" Zařval na ni. Julie založila ruce v bok. " Mezi mnou a Chrisem nic není, jsme jen kamarádi." Řekla jako by nic. Snažila se vypadat, že pro ni nic neznamená. " A to ti mám věřit po tom, co jsem taky viděl!?" Křičel na ni.
" Chováš se jako děvka!" Zařval na ni. Chris si vzpomněl jak tohle zařval na Alex. Mrzelo ho to. " Přestaň jí nadávat." Postavil se před Julii. " Mezi námi nic není." Duke zuřil. " Mezi vámi nic není, ale před chvíli jsi ji ocucával!" Vrhnul se na Chrise. Začali se prát.
Bezhlavě se vrhla mezi ně. Chris měl dobrý postřeh. Zatáhnul ji za ruku a ona spadla na zem. V tu chvíli dostal silnou ránu. Do očí se jí hrnuly slzy, ale zastavila je. " Dost!" zařvala. Oba se přestali mlátit a ustoupili do zadu. Julie si oba prohlédla. Postavila se. " Duke takhlenc to nejde! Já nejsem na vztah připravená." Duke sklopil tvář k zemi a hlasitě si odfrknul. " To se dalo od někoho jako ty čekat." Otočil se na patě a prchal od sud.
Julii si prohlédla Chrise. " Je mi to moc líto." Jemně se dotkla jeho tváře. Ucuknul. " Pojď k nám a já ti to ošetřím." Špitla smutně.
Chris seděl na židli. Julie se točila kolem něj. Lékárničku položila na stůl. " Trošku to zaštípá." Na roztržený ret mu položila vatu. Ani se nehnul, jen ji pozoroval. " Je mi to strašně líto…" Zašeptala směrem k němu. Chris jí chytil ruce a donutil ji podívat se mu do obličeje. " Nemáš se mi za co omlouvat. Nemohla jsi za to." Julie se mu vytrhla. " Nevíš co říkáš." Oči stočila k zemi.
Chris si všimnul křížku na jejím krku. " Ty ho stále máš?" Nevěřícně si ho prohlédl. Přikývla. " Ty snad ne?" Chris se zamyslel.
" Nikde ho nemůžu najít. Nejspíš jsem ho ztratil." Pustil ten její. Julie na to nic. " Promiň." Nechápavě si ho prohlídla. " Za co se mi omlouváš?" zavrtěla hlavou. " Měl bys už jít!" Pobídla ho. Chris se zvednul. " Tak ahoj zítra ve škole." Vyšel přes chodbu ven. Julie Zůstala stát na místě. Chtělo se jí brečet.
U Luccy
Luccy se posadila na postel. Necítila se vůbec unavená a to celý den stále něco řešila. Alex… I když se celý den usmívala uvnitř všechno cítila jinak. Při každé myšlence na něho ji bodalo u srdce. Lehce nabyl, lehce pozbyl. Velmi rychle se stali přáteli. V tom nočním klubu… Ten krásný polibek, co ji ulpěl v paměti. Alexi… Chtěla křičet na celé kolo.
U Chrise
Chris zalomcoval klíčkem v zámku. Dveře se otevřely a za nimi stála mladá žena. " Chrisi." Oslovila ho starostlivě. " Ty jsi se zase pral? Vždyť ti hrozí vyloučení ze školy!" Starala se. " Mami tohle je moje věc!" Zařval na ni. Do úzké chodby vběhnul malý kluk. " Chrisi! Budeš si semnou hrát?" zeptal se ho s rozzářenýma očima. " Dneska večer ne." Odsek malému bráškovi. " Chrisi! Omluv se mu!" Napomenula ho matka. Malý kluk vypadal, že se každou chvilkou rozbrečí. " Promiň, že jsem se vrátil domů!" Zabouchnul se v pokoji.
Plácnul sebou na postel. Kde mám ten proklatej mobil? Jednou rukou prohrábnul tašku z hor. Některé věci si už vytáhnul, ale většinu z nich nechal ležet v tašce, nebo na zemi. Alex co je s tebou? Kde jsi?
U Chloe
Dívka seděla schoulená pod oknem. Měla strach. Nenapadlo ji, že se všechno takhle zvrtne. Jessica je mrtvá a nějaký maniak jde po mě a Luccy. Co může být ještě horší? Na mobilu jí zapípala sms-ka. Rick. Chloe proč se mi už celý týden neozýváš?R. No jo. Je ještě něco horšího! Žárlivý přítel.
U Michaela a Katie
" Tak nevadí, když pro tebe ráno přijdu?" Ptal se Michael Katie, už po několikáté. Katie zavrtěla hlavou. " Vůbec ne." Řekla do telefonu. " Víš, já vím, jak si na tebe táta dává pozor." Oznámil ji Michael. Katie se posadila na rozkládací pohovku. " Neboj, ten bude ráno v práci." Řekla zamilovaně. Už se nemohla dočkat, až ho uvidí. Připadala si s ním jako nejšťastnější člověk na světě.
V telefonu uslyšela ženský hlas. " Lásko, už musím končit." Oznámil jí Michael. Katie se nechtělo. " Tak dobře…Miluju tě." Zašeptala láskyplně. " Já tě taky!" Prohlásil Michael. " Tak zítra." Zavěsil.
U Julie
Julie seděla u stolu. Will zrovna něco vařil. Antonio měl asi za hodinu odjíždět s Emmou na svatební cestu. " Nejsi vůbec náročná!" Prohlásil Will. Nevěnovala mu žádnou pozornost. Do kuchyně vešel Antonio.
" Julie co je s tebou?" Pohladil po vlasech. " Já miluju Chrise…" Špitla smutně. " Ale chodíš s Dukem." Doplnil ji Will. Dívka po něm hodila vražedný pohled. " Už ne!" Nevnímal ji a napil se z krabice mléka. " Co ti říká srdce?" zeptal se jí Antonio a posadil se na židli vedle ní. " Moje srdce říká Chris, ale jeho Alex…" Antonio ji obejmul.
" Čím se řídíš ty?" Zašklebil se na něho Will. Antonio mu úšklebek oplatil. " To je jasný. Ty jdeš za tím co ti říká hlava, ale já nad věcmi lásky nepřemýšlím a poslouchám srdce." Will se zašklebil jako by snědl bednu citronů. " Blbý srdce! Bez něho by bylo lidem líp!" Prohlásil. " Ty tvoje blbý poznámky si nech pro sebe." Varoval ho Antonio. " Julie se řídí svým srdce! Tak ji nech bejt!" Oba stáli proti sobě a vypadali, že se do sebe pustí.
" To by už stačilo!" Křikla Julie. " Nikdy z vás se mě neptal jestli se chci narodit! Tak mi teď neříkejte, jak mám žít!" Ze stolu vzala nůžky a zamknula se v koupelně. Brečela.
Asi po dvou hodinách
Schody zavrzal a Julie sešla dolů. Antonio už byl, už s Emmou pryč, ani se nerozloučili. Will zrovna psal hlášení. Will otevřel pusu, aby Julii něco řekl. Když ji uviděl zavřel ji. " Co sis to udělala?!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzka Zuzka | Web | 3. července 2013 v 13:01 | Reagovat

Pěkná a zajímavá povídka;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama