Život bez hranic (22) Přátelé? Chci něco víc! - 2.část

6. července 2013 v 12:57 | Pett |  Život bez hranic


Alex se posadila a rukama objala kolena. " Říkal jsem ti, že bych měl být zticha, nebo plácnu nějakou blbost." Zašeptal směrem k podlaze. Vlastně už je pozdě…už jsem jí ublížil slovem… " Vůbec nevím, o čem mluvíš." Prohlásila Alex. " Nemusíš lhát. Vždycky něco plácnu." Vždycky plácnu něco, ani nevím co, a nikdo se semnou potom nechce bavit…
" Já nelžu… Ale když si to myslíš." Postavila se. Ubližuju jí…a stále… " Promiň, nechtěl jsem tě urazit." Postavil se před ni. Usmála se na něj. " Nechtěla by ses jít podíval do města?" Usmál se na ni. " A ty bys mě vzal sebou?" zeptala se. " Až ti Lexi donese věci, bude s tebe někdo úplně jiný." Do obýváku vešel Anderson. " Bylo by pro tebe dobře, kdybys chodila s nejnovějšími agenty na výcvik." Prohlásil s rozvahou. " A co Deny bude tam taky?" Zeptala se. " Deny má sice výcvik za sebou, ale musí být všude s tebou. Je tvůj strážce." Řekl.
Alex se na Denyho podívala. Deny se nejistě usmál. " No jo to díky tobě." Alex se na něho usmála. " Díky." Řekl tlumeně. CRRRR!!!
" To bude Lexi. Jdu ji otevřít." Řekl Anderson a odešel. Alex rychle Denyho objala. " Ty mi vůbec děkovat nemusíš. Nebýt tebe, už bych tu ani nebyla." Deny Alex pustil. Ve dveřích se objevila štíhlá a vysoká blondýnka. Rovné vlasy jí sahaly k lopatkám a v nich měla černou čelenku s mašlí. Na sobě měla jeany a růžové tričko, na kterém měla černou vestičku. Ladný krokem došla, až k Alex. Anderson šel za ní a táhnul velký kufr. " Mám tvůj baťoh kočko." Usmála se na ni. " No jo Lexi myslí na všechno." Popichoval ji Deny. " To víš, že jo frajere." Obejmula ho.
" No jo." Deyn udělal krok dozadu. Podíval se na Alex. " Alex tohle je moje sestřenka Lexi." Lexi si dívku prohlédla pohledem dravé kočky. Alex se na ni usmála. " Těší mě. Já jsem Alex" Usmívala se.
" Tak co frajerko jdeme na to?" Zeptala se jí. " Jasně." Řekla a nejistě se usmála. Lexi jí naznačila, aby se posadila na gauč. Uposlechla a zvědavě ji pozorovala.
Lexi otevřela kufr. Byl plný oblečení, malování a paruk. " Tak co s tebou?" Zamyslela se. " Chtělo by to…černé vlasy, výrazné líčení a nějaký volný hadry." Rozhodla. Chvíli se hrabala v kufru, než našla vše co hledala. Deny a Steve pozorovali, co se bude dít.
Lexi se začala prohlížet černou paruku. " To je ono!" Prohlásila radostně. Vzala nějaké gumičky a sponky a začala jí upravovat vlasy. Když je vyčesala do vhodného drdolu nasadila jí paruku na hlavu. Chvíli ji ještě upravovala, než by s výsledkem spokojena. " Výrazné líčení…" Posadila se před ni. Z tašky vytáhla paletu barev a dala se do práce. Černé stíny, hodně řasenky, výraznou růž a křiklavý lesk. Nakonec si prohlédla její oblečení. " Myslím, že tady mám něco, co by ti padlo." Z kufru vyndala jeany, šedou halenku a černou mikinu.
Alex teď na ni koukala. Lexi k ní natáhla ruku s oblečením.
" Vyzkoušej si to." Pobídla ji. Lexi se usmála na Denyho a jeho strýce. " Tak co Steve, jak jde učení?" zašklebila se. " Tvoje práce je lepší, já vím…" Přikývnul. Lexi se usmála. " A co tvoji noví agenti?" Zeptala se zaujatě. " Zítra ti je ukážu. Potřebujou taky pár rad ohledně líčení. Jsou to samé holky…" Řekl Steve.
" Samý holky!? Jů!!!!!" Jásala Lexi. " To se, už moc těším!" roztáhla se na gauči. " Sluší ti to." Usmála se na Alex. Alex na ni překvapeně koukala. " Je to velká změna." Prohlásil Deny s úsměvem.
" K lepšímu, nebo k horšímu?" Zeptala se zvědavě. " K lepšímu, ale podle toho jak se to vezme frajerko." Odpověděla místo Denyho Lexi.
" Tady máš baťoh." Podala jí ho s úsměvem. " Děkuji moc, nevím, co bych bez něho dělala."
" Můžu s tebou mluvit zlato?" Podívala se Steva. Bez řečí přikývnul a vyšel ven. Lexy cupitala za ním. " Ty jo…. To je fakt velká změna." Věnoval Alex usměv. " Tak povyrazíme do města?" Pobídnul ji. Přikývla. "Můžu prosím ještě než vyrazíme zkusit zavolat domů?" Zeptala se ho a podívala na něj. " Jo klidně." Řekl. " Nevíš, kde jsem nechala mobil." Zeptala se. " Máš ho v pokoji." Alex se tam vydala. Deny šel za Lexi a strýcem.
Lexi seděla obkročmo na židli. " Deny dej si velkej pozor!" Varovala svého bratrance. " Ti chlapi v hotelu po ní šli a ten batoh…" Nadechla se, byla odhodlaná. " Jdou po ni jako kočka po myši!" Podívala se na Steve a ten přikývnul. " O všem se přesvědčíme na výcviku…" Prohlásil Steve. " Mít tolik zbrani a granátu… nejspíš ji brzy najdou. Nebude to zas tak lehké…buď ve střehu…."
Když Alex vstoupila do místnosti Lexi se na ni podívala jako kočka na myš. Deny se mírně usmál. " Vyrazíme?" Alex se na něho usmála. " Můžeme." Deny pohlédl na Lexi a strejdu. " Tak ahoj." Vyvedl Alex ven. Stále nad něčím přemýšlel.
" Nad čím přemýšlíš?" Zeptala se Alex. " Nad těma chlapama, co po tobě jdou…" Podíval se na ni. " To není zrovna dobré téma na přemýšlení." Prohlásila Alex. " No jo,ale podle Lexi jsou příliš nebezpeční. Nezdá se, ale v boji je nejlepší." Přidal do kroku. " Ona je snad zná?" Zeptala se Alex. Deny zavrtěl hlavou. " To ne, ale málem ji dostali."
" Nemá se kvůli mně vystavovat nebezpečí. Dělám vám tu jen problémy." Řekla smutně. " Lexi nebezpečí miluje. Patří mezi nejlepší agenty. Je prostě jednička." Usmál se na ni. " Co si o ni myslíš?"
"Já ani nevím. Neznám ji dost dlouho na to, abych si o ní něco mohla myslet. Ale vypadá to, že je v pohodě." Prohodí zamyšleně. Pohodově? Kdepak! Je akční, až příliš... " To jo." Kývnul a koukal na cestu dopředu.
" Pověz mi něco o tobě." Zaškemrá. Deny se na ni podíval. " Od doby co mi zabili mámu bydlím se strejdou…Jsou to 4 roky. Je to fajn. Pánská jízda. Svého otce neznám. Jsem jedináček, ale strejda vládne tvrdou ruko žádná milost." Zazubil se. " Líbí se ti tu." Zeptala se. Deny se usmál. " Je to lepší než na horách. Tady je aspoň teplo." Alex se pobaveně usmála. " A co ty?"
" Já nevím, co by tě zajímalo?" Zeptala se. " Úplně všechno." Prohlásil Deny s úsměvem. " No… bydlím s mámou a tátou a taky s bráchou. A ještě s Charlotte, na ni nemůžu zapomenout." Řekla Alex.
" Ta Charlotte je nějaké zvíře?" Zeptal se Deny zvědavě. " Ne." Pobaveně se usměje. " Je něco jako moje babička." Prohlásila. " Aha." Usmála se na něj. " Mám křečka."
" Já jsem měl hada." Usmál se na ni Deny. " Teď už nic nechováš?" Zeptá se. " No možná tak pavouky na půdě." Zazubil se. " Tady je výborná kavárna." Ukázal rukou. " Co bys mi jinak řekl o sobě." Zeptala se Alex neodbytně. " Mám rád zmrzlinu a komedie."
Ozval se Alexin mobil. "Prosím." Ozve se do telefonu. "Ahoj. Jsem v bezpečí, není se mnou a to je na dlouhý povídání." Řekne. "Jo." Řekne prostě. "Klid. Vím, kde je." Prohlásím sebejistě. "To je na dlouho. Řeknu ti to ve zkratce. Třikrát i možná vícekrát jsme málem zemřela." Řeknu klidně. Už mě to ani nevzrušuje o tom povídat.
" Uklidni se. Teď mi nic nehrozí. Někdy se ti zase ozvu. Nic nedělej a nech to na mě. Ahoj. Jo a důvěřuj mi prosím." Řekne a zavěsí.
" Kdo to byl?" Ptá se zvědavě Deny. " Kamarádka." Řekla prostě. Deny se usmál. " Hele tamhle je Michael a Julie." Ukázal na dvě osoby před nimi. Vypadli jako zamilovaný pár. Poštuchovali se. " Já myslela, že Michael chodí s Katie." Řekla Alex. Deny pokrčil ramena. " To já taky." Alex chytla Denyho za ruku a zatáhla Denyho do vedlejší ulice.
" Nechceš jít do kina?" Zeptal se Deny. " Půjdu hrozně ráda." Řekla a podívala se na něj. Deny si prohlédl plakát. " Na co bys chtěla jít?" Stále se drží Alex. " Mě je to jedno. Můžeme jít na nějakou komedii." Deny si prohlédl nabídku. " Fotři jsou lotři. Že by se konečně sblížili? Aspoň kvůli dětem?" " Můžeme." Usmála se. Deny se na ni taky usmál. Pustil Alex. Deny ukázal směr a pomalu vyšel.
Po skončení kina asi o tři hodiny později
" Tak takovýho otce bych vážně nechtěla." Prohlásila Alex se smíchem. Deny přikývnul. Stále mu něco vrtalo hlavou. " A co budeme dělat teď?" Zeptala se. " No, měli bychom jít domu. Potřebuješ se na zítřek připravit." Oznámil jí. " Připravit?" Nechápavě se zeptala. " Připravit si věci a učení…" " Aha." Řekla smutně. Deny vykročil směrem domů. Celou cestu diskutovali o filmu.
Před domem
Deny odemknul dveře a pustil Alex první. Z obýváku hulákání. Alex na Denyho překvapeně pohlédla. " Nikomu nic není? Zůstaňte tam, hned jsem u vás!" do chodby vběhnul Steve. " Děje se něco strejdo?" Zeptal se Deny. " Jde o Chrise. Zabil jednu učitelku. Utekl a vzal sebou i Julii." Alex hlasitě zakřičela. Alex vyběhla do svého pokoje. " Musím tam!" Prohlásil Steve. " Postarej se o Alex."
Deny vešel do pokoje k Alex. Dívka ležela na posteli a objímala polštář. Slzy jí tekly proudem. Deny se posadil na postel a hladil ji po vlasech. Alex přestala objímat polštář a pevně objala Denyho. Deny ji obejmul a začal utěšovat. " Proč se pořád musí zabíjet. Proč?" Zeptala se nešťastně. Deny pokrčil rameny. " Nevím, ale mám strach…" Nedokončil větu.
Alex nereagovala, jen Denyho víc objala. " Mám o tebe strach. Tolik lidí v mém okolí, už zemřelo…" Dodala šeptem. " O mě se neboj…" Myšlenkami byl jinde. Neboj se semnou… Alex Denymu usnula v náručí. Deny ji pozoroval a pak ji položil na polštář a zakryl dekou. Šel si sám lehnout, teď myslel na Julii. Co jí Chris udělá? Je mi jí líto…
Ráno
Deny se probudil. Vedle něho ležela Alex. Krásný sen… Políbil ji do vlasů. Kéž by nikdy neskončil. Pomalu začal vstával. Dal si pozor, aby ji nevzbudil. Sednul si na židli a pozoroval její klidný spánek. Alex se protáhla a potom otevřela oči. " Dobré ráno zlato." Usmál se na ni Deny. " Ahoj." Rozespale se usmála. Deny se na ni zamilovaně díval. Po chvíli vstal ze židle a kleknul si k posteli. Políbil Alex na čelo a čekal co na to ona.
Alex se k němu naklonila a lehce ho políbila. Deny ji polibky oplácel. Je tak krásná a teď je jenom moje… nejkrásnější pocit na světě, ale každej sen skončí v nejlepším… Alex ho objala kolem krku. Deny ji začal hladil po zádech.
Dveře se prudce otevřely. Dovnitř vtrhnul Anderson. " Alex je pryč!" Zakřičel. Před sebou spatřil Alex a Denyho jak se líbají. " ???" Otevřel pusu. Deny pustil Alex. Posadil se na zem a rozhlédl se po místnosti. " Tohle je můj sen! Co tady děláš?" Prohlásil Deny uraženě. Pro přesvědčení se štípnul…jenže au! Prudce vyskočil na nohy. Anderson zavrtěl hlavou a zavřel za sebou dveře. " To není sen!" Vzpamatoval se. Koukal na Alex, co udělá. "Ne?" Zeptala se.
Deny udiveně zavrtěl hlavou. Dal jsem jí pusu na čelo a ona mi ji oplatila na ústa… " Co tady vůbec děláš?" Zeptal se jí. "Vzbudila jsem se…" Začala vzpomínat. " Nemohla jsem usnout…" Deny se podíval na budík. " Musíme si pohnout, nebo přijdeme pozdě." Upozornil ji. Alex vstala z postele. Ohlédla se po Denym a vyšla ven. Deny šel za ní.
V kuchyni na ně čekali teplé lívance a džus. Deny se posadil naproti ní. Vzal si jeden lívanec a přemýšlel. Je možné aby holka jako ona políbila kluka jako já? Je to kráska…chytrá…hodná…zajímat se o kluka jako já? Ne to je pod její úroveň…jsem hlupák, že jsem si myslel, že bych ji mohl někdy zajímat… Podíval se na ni.
Do kuchyně vešel Anderson, v jedné ruce držel Alexinu podprsenku. " Alex to bude asi tvoje." Natáhnul k ní ruku. Alex zrudla a podprsenku si vzala, rychlým krokem odešla do svého pokoje. Anderson se podíval na Denyho. " Pánská jízda končí a musíš nakoupit." Vyšel ven a Denyho nechal sedět v kuchyni. Deny dojedl a šel se převléct. Posadil se na gauč a čekal na Alex.
Lexi vešla do koupelny. Na sobě měla kalhotky a krátké tílko. Šáhla pod umyvadlo pro kartáček a usmála se na Alex. " Jak si se vyspala kočko?" Zeptala se jí. "Šlo to." Prohlásila Alex. Pak pokračovala v tvorbě make-upu. Lexi si vyčistila zuby a kartáček dala do kelímku. Usmála se na Steva, co stál ve dveřích. " Jaké máš plány frajere?" Společně vyšli z koupelny.
Do obýváku někdo vstoupil. Deny naklonil hlavu. Alex! Ty blonďaté vlasy jí sluší víc. Stejně jako make-up a oblečení, ale teď je v bezpečí… " Vyrazíme?" postavil se a usmál na ni. Alex se na něho taky usmála a zamířila ke dveřím. Deny došel pod schody a zavolal nahoru. " Strejdo jedem!" Dolů sešel Anderson a taškou přes rameno. Podal jí Alex a šel pro auto. Deny s Alex vyšli před dům. Lexi za nimi cupitala a vesele jim zamávala. Pokud ji někdo teď viděl, jen v kalhotkách a tílku…
Před Alex a Denym zastavila černá Audi. Deny ji pobídnul k nastoupení dovnitř a auto obešel na druhou stranu. Oba nastoupili dovnitř. Cestou si povídali o novém filmu, co šel zrovna do kin.
U školy
Dveře do školy byly otevřené. Deny vzal Alex kolem ramen táhnuli ji dovnitř. Matika… Deny se zastavil před třídou. Nakouknul dovnitř a s Alex, kterou držel kolem ramen vešel dovnitř.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabča Gabča | Web | 6. července 2013 v 13:12 | Reagovat

Jsem mladá a chci se seznámit, klikni na můj webík abys zjistil víc!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama