Život bez hranic (23) Mezi láskou a bolestí není rozdíl! - 1.část

7. července 2013 v 12:59 | Pett |  Život bez hranic


Ve tři hodiny u Julie
Julie seděla na gauči a četla si časopis. Byly tři hodiny. Každou chvílí měl přijít Will z práce. Telefon oznámil sms-ku. Natáhla se po něm ke skleněnému stolu. Neznámé číslo. Chtěl bych s tebou mluvit. Nechceš se sejít? Chris. Odkud má moje číslo? Zamyslela se. Váhala jestli mu má odpovědět. Dobře za dvacet minut v parku u jezírka. J. Napsala mu nakonec a šla se převléct.
Chris už na ni čekal v parku. Seděl na opěradlu jedné lavičky a kouřil cigaretu. Když zahlédl Julii, zahodil nedopalek a vydal se jí naproti. Na sobě měla krátké šaty. Byla dost bledá, ale v očích měla ty jiskřičky. Měla ladnou chůzi.Ty krátké vlasy jí sluší. Je jinačí a není to tím jak se od rána chová. Vyspělejší. " Ahoj" Nejistě se na ni usmál. " Ahoj." Řekla chladně. Chris byl nejistý. " Neprojdeme se?" Julie souhlasila. Čerství vzduch mi udělá dobře.
" Tak o čem jsi semnou chtěl mluvit." Zeptala se ho. Chris ukázal pod stromy. " Já nevím co mám dělal. Já ji nechápu." Posadil se do čerstvé trávy. " Myslíš Alex? Že?" Chris přikývl. " Ona se snaží pomoct svým přátelům…" " A já snad nepatřím mezi její přátele!?" Vyštěkl Chris. Julie sklopila oči, aby nevidě, že z něho má strach. Teď by jiná. Nebo se alespoň snažila být jiná. " Pokuď tě opustila jistě k tomu měla vážný důvod." Řekla zlehka, ale při další větě přidala důraz. ". Musíš žít realitou, né minulostí!"
" Tak jako to děláš ty?" Zeptal se jí. Přikývla. " To co bylo, bylo a neuděláš s tím nic." Dodala odhodlaně. Připadala si jako by to ani nebyla ona. A navíc to divné mravenčení v pravé noze. Těžce oddychla. " V každém případě…" Pohlédla na svou nohu. "…do prkna mravenci!" Vyskočila na nohy a snažila se jich zbavit. Při svém poskakování a oklepávání, ztratila rovnováhu a spadla do jezírka co bylo za ní.
Tohle bylo pro Chrise příliš velké sousto. Se smíchem se díval na dívku, která seděla ve vodě. " Nechceš mi náhodou pomoct?" Zeptala se ho Julie uraženě. Chris jí s úšklebkem podal ruku. " Polez ven." Tvář měl zkřivenou úšklebkem. To Julii štvala, jeho ruku však přijala. Prudce zatáhla a Chrise strhla za sebou.
Tentokrát se smála ona. Oběma rukama si zakrývala pusu a smála se. " Dost vtipný." Okřikl ji Chris. Postavil se a začal si kroutit oblečení. " S tebou je, ale sranda." Zabručela Julie a pomalu se začala zvedat.
" Nechceš pomoc?" Ozvalo se nad Julie a Chrisem.
" Ahoj Michael." Julie se na něho usmívala jako mále děvčátko co si ušpinilo šatičky, nebo spíš zamokřila. Julie se s Michaelovou pomocí dostala nahoru. " To doma nemáte sprchu?" Poškleboval se jí Michael. Julie jeho poznámce nevěnovala pozornost. " Chceš skončit jako Chris?" Laškovně se na něho podívala.
" Co tady vůbec děláš?" Zeptala se ho Julie, když si kroutila krátké tričko s velkým výstřihem. " No jdu do fitka." Pomohl i Chrisovi. " Jé a nemohla bych jít s tebou?" Michael se k ní otočil. " To by bylo super." Podal jí tašku co ležela u stromu. " Skočíme k nám, aby se převlíkla a vzala věci." Přehodila se tašku přes rameno. Michael souhlasil. " Tak ahoj." Mávla směrem k Chrisovi.
Chris ji pozoroval jak odchází vedle Michael. Celou dobu se na něho usmívala a o něčem si povídali. Někdy do sebe žduchli a věnovali se velký usměv. Chris se znovu posadil pod strom. Mokré oblečení ho studilo, ale on se snažil na to nemyslet. Na něho se, už neusmála dlouho, pokaždé když byla s ním chovala se chladně. Už nebyla jako, když si slíbili přátelství. Na chvilku ho oslepil drobný lesk. V trávě ležel stříbrný křížek. Ten je Juliin. Zvedl ho. Chtěl se za ní vydat, ale neudělal to. Křížek si strčil do kapsy a vydal se domů.
U Julie doma
Michael se posadit na gauč. " Počkám na tebe tady." Usmál se na ni. Julie vyběhla nahoru. Asi po pěti minutách byla hotová. Na sobě měla jeany a krátké tričko bez ramínek. Už zase byla roztomilá i sexy zároveň. " Tak jdeme." Oči měla obtažené černou tužko a na řasách měla silnou vrstvu řasenky. Michael okouzleně přikývnul.
Po hodině
Michael se na Julii usmál. Po hodině ve fitku vypadala unaveně. Nejspíš toho na ni bylo moc. Trénink a teď ještě tohle…" Zvu tě do cukrárny." Usmál se na ni. Julie hned změnila svůj výraz. Michael chvíli hledal správný výraz. Zamilovaný to není spíš takový sexy-tajemný. Rozhodnul se. " Tak dobře." Společně se vydali do cukrárny.
Michael ji zavedl do svojí nejoblíbenější. " Co si dáte?" Zeptal se jich mladý číšník. Své oči nemohl spustit z Julie. Byla opravdu dost odvážně oblečená. Michael se zamyslel. " Máme asi půl hodiny." Oznámil jí s klidem. Julie se na něho usmála, tím svým tajemným úsměvem. Oči měla smutné. " Horké maliny." Julie mu věnovala usměv a číšník vypadal, že se rozplyne blahem.Michale přikývnul. " Já taky."
" Celý den se usmíváš, ale v očích máš slzy. Nechápu tě." Podíval se jí do očí. Julie je sklopila a začala zkoumat svůj prstýnek. " Už jsem ti to říkala…nejde se odmilovat ze dne na den…" Mluvila potichu a hlas se jí třásl. Michael se natáhnul po její ruce. Neucukla. " Máš tu mě! A pro mě jsi jako moje mladší sestra. Kdyby se něco dělo přijď za mnou!" Julie se usmála. Přes stůl ho obejmula. Měl pravdu. Je jako můj anděl strážný, ale bez křídel.
Chloe šla kolem cukrárny. Spěchala nakoupit, protože musela ještě do školy. Za sklem zahlédla Michaela jak drží Julie za ruku. Vřele se na ni usmíval. Julie se naklonila a obejmula ho. Michael je Katie nevěrnej! Jak jí to může provádět! Vždyť je to kamarádka! Z tašky vytáhla mobil a vyfotila je. Když se podívala na hodinka dostala strach. Nestihnuto. Naposledy se podávala na dvojici a vydala se na cestu.
Michael jako správný gentleman za Julii zaplatil. Společně se vydali ke škole. " To si se tak změnila kvůli Chrisovi?" Zeptal se ji kousek před školou. Julie sklopila oči k zemi. " Nechci stále trpět!" Zněla odvážně. " Teď si mě navíc všímá spousta kluku." Zase ten její záhadný usměv. Michael se podíval na dveře. Stála u nich Luccy. Vesele Luccy mávala. Luccy jí skočila kolem krku. " Dneska je ten nejlepší den na světe!" Prohlásila.
Julie s tím nesouhlasila, ale nechtěla svojí nejlepší kamarádce kazit štěstí a tak přikývla. " Já jsem tak šťastná!" Skákala na místě.
" Nechcete jít dovnitř?" pobídnul je. Luccy dovnitř doskákala. Julie šla pomalou, ladnou chůzí. Zastavila se, až ve třídě. Katie seděli u jedné lavice plné papíru a informací na nástěnku. Byli hlavami u sebe a o něčem si šuškali. Když Katie zahlédla Julii u dveří zatvářila se na ni povýšeně.
" Ahoj lásko!" Prohlásil Michael. Chtěl dát Katie pusu, ale ona ho odstrčila. " Je ti něco?" Prohlédl si ji. " To bys ty měl vědět nejlépe z náš všech!" Vyskočila na nohy a křičela.
" Nevím o čem to mluvíš." Řekl potichu, ale vážně. " Takže pán o ničem neví!" Křičela. " Já nejsem hloupá!" Michael si ji prohlédnul.
" Přestaň se ztrapňovat." Chris se postavil mezi dveře. Čekal nudné dělání nástěnek, ne hádku na ostro. Chloe vzala nějaké papíry a vyšla z třídy. Nechtěla je poslouchat. Sama mě v hlavě svého žárlivého přítele.
Julie vyšla na chodbu. Chris se vydal za ní. " Jak dlouho mě budeš ignorovat?" Zeptal se dívky, která k němu byla otočená zády.
" Já tě neignoruju, jenom ti nemám co říct." Chris ji přitisknul ke zdi. Její oči byli odhodlané. " Přestaň si hrát na něco, co ve skutečnosti nejsi!" Jeho hlas ji děsil. Prudce se mu vyškubla. Utíkala směrem ven Chris se vydal za ni. Před kabinetem ho zastavila Luccy. " Máš jít okamžitě do kabinetu." Chris se ohlédl za Julie. Z kabinetu vykoukla učitelka. " Chrisi." Zavolala ne něj. Neochotně šel za ní.
Po chvíli
Luccy vešla do kabinetu. Paní Klentonová ležela na zemi a kolem krku měla omotané lano. Luccy si k ní klekla a začala s ni třást. " Paní učitelko! Paní učitelko!" Křičela. Nic byla mrtvá.
Katie asi pět minut pochodovala sem a tam. " Mezi námi je konec! Ten mobil ti zaplatím, nechci žádné nesplacené dluhy!" Prohlásila. Z očí ji tekly slzy. Utekla ze třídy dřív než Michael stačil něco říct. " Počkej!" Cestu mu zastoupila zoufalá Luccy.
Katie někam utíkala. Když uslyšela co Luccy prohlásila zastavila se. " Klentonová je mrtvá!" Oba na ni vyvalili oči. " Z kabinetu vycházel Chris a já potřebovala po ní něco, když jsem přišla dovnitř byla uškrcená." Chloe stála u dveří. " Ale ne!" Zakryla si ústa rukama.
Chris zahlédl Julii na školní zahradě. Seděla opřená zady o vrbu a sledovala oblohu. Chris se opatrně posadil vedle ní. " Tak kdo jsem?" Zeptala se ho líně. " Podle toho co jsem slyšela si nejsem jistá sama sebou." Chris stále váhal.
" Rozdělíme se." Rozhodl Michael. " Luccy přízemí, Katie 1. patro, Chloe ty tohle poschodí a já jdu nahoru." Pokračoval. " Kdyby něco, braňte se." Každý se vydal svým směrem.
Chris si nebyl jistý. " Ty…ty jsi bohyně…bohyně krásy pro jejíž usměv se i skály lámou, kdežto já…" Julie na něho koukala s otevřenou pusou. Nikdy nečekala, že tyhle slova budou pro ni. Teď to byla zase ona. Příjemně ji hřálo u srdíčka a v břiše jí poletovali motýlci. Za dlouhou dobu se poprvé usmála.
Katie se vrátila k učebně. Před ní stála Luccy a Chloe. " Nikde ji nemůžu najít!" Zoufala Katie. Luccy přikývla. " Kam mohla jít?" Po schodech klusal Michael. " Našli jste ji?" Ptal se udýchaně. " Ne." Špitla Luccy.
"…jsem jen nejhodnější, nejspolehlivější a nejkrásnější kluk, pro jehož oči se i bohyně snesla na zem?" Dokončila za něho větu. Odhodlaně se mu dívala do tváře. Chris zvedl svoje oči od země a vážně se na ni podíval. Byl stejně překvapen jako ona.
Na tvář mu dopadla kapka vody. Začalo pršet. Ani jednomu z nich to nevadilo. Julie se na něho usmívala. Voda jí mazala make-up, ale jí to nevadila. Chris se zvednul ze země a podíval na dívku, která se klepala zimou. " Pojď odsud." Nabídl jí ruku a ona ji ochotně přijala. Schovali se u zastřešeného stojanu na kola.
" Musíme ji najít dřív než ten on!" Naléhala Luccy. Svůj strach se snažila skrýt. " Je to zvláštní." Prohlásila Katie. " A co?" Nechápala Chloe. Katie se zamračila. " Prošli jsme celou školu a nikoho jsme tu nenašli." Sotva to dořekla zhasly všechny světla.
Julie si začala kroutit vlasy a potom i šaty. " Není ti zima?" Zeptal se jí starostlivě Chris. Zavrtěla hlavou. Bylo jí vedle něho příjemně.
Byla dost vyděšená. Od jejich lyžáku se Chris dost změnil. Už nebyl takoví morous a začal se i usmívat. Jeho vztah s Michaelem se taky dost změnil. Nebyli nejlepší kamarádi, ale rozuměli si o dost víc než kdy jindy. Chris zamyšlené Julii přes holá ramena přehodil mikinu.
Katie potmě nahmatala Michaelovu ruku. " Musíme odsud!" Řekl tvrdě. " Ale co Julie?" Naléhala Luccy. " Není hloupá jistě je, už pryč." Napadlo Chloe. Luccy si povzdechla. " Uděláme řetěz." Řekla Katie a chytila se Chloe, která už držela Luccy
" Měli bychom se vrátit." Prohlásila Julii. Chris neochotně souhlasil. Rozběhly se přes dvůr ke škole. Chris otevřel dveře a pustil Julii dovnitř. Na chodbách byla zhasnutá světla, takže nic neviděli.
Julie chytila Chrise za ruku a táhla ho tmavou chodbou, druhou rukou šmátrala před sebou.Prudce vykřikla, když se dotkla něčeho teplého. Chris ji zatáhl za ruku a ona narazila do jeho hrudi. Chris ji odsunul stranou a podle zvuků Julie odhadovala, že se s neznámým rve.
Najednou se rožnulo světlo. Chris chtěl neznámému dát další ránu pěstí. " Michaele!" Pustil pěst dolů a postavil se před Julie.
" Julie! Nevěř mu, lže ti!" Naléhala na ni Luccy. " Co to říkáš?" Nechápala Julie. " To všechno udělal on! V tom kabinetu byl přede mnou a teď je pan Klentonová mrtví!"
Julie udělala dva kroky k Luccy. Zastavila se mezi Michaelem a Chrisem. Oba si pořádně prohlédla a pak i své kamarádky. Oči sklopila k zemi a zavrtěla hlavou. " Já ti nevěřím." Řekla tiše. Chris využil příležitosti. Julie chytl za ruku a táhl ji pryč. Michael na nimi vyběhl před školu a začal mířit pistolí. " Né! Mohl bys trefit Julie!" Křičela Katie. Pohlédla mu do očí, ale vzápětí prudce ucukla. Už nejsme my…
Chris se zastavil, až u svého domu. Z kapsy vylovil klíčky a odemknul. " Pojď." Pobídl dívku. Ta bez řečí vešla. Naproti ní byl obývák a v levo kuchyně. " Chrisi to jsi ty?" Z kuchyně se ozval ženský hlas. " Jo mami." Křikl. " Večeře bude za chvíli." Nakoukla do chodby. " Tohle je Julie. Julie toho je moje máma. Nebude vadit, když tu Julie zůstane na večeři?" Zeptal se Chris. Jeho máma se na Julii usmála. " To víš, že to nebude vadit."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama