Život bez hranic (24) Proč nám štěstí nepřeje? - 1. část

16. července 2013 v 15:31 | Pett |  Život bez hranic

Luccy seděla na lavici a pravou nohu měla pod sebou. " Tak co budeme dělat?" Zeptala se zoufale. " Pokud Chris zabil naši třídní tak by mohl něco udělat i Julii." Snažila se mluvil potichu, aby žádný z jejich spolužáku rozhovor neslyšel.
Alex, který seděl vedle ní ji objal. " Určitě se jí nic nestalo." Chloe souhlasně přikývnula. " Víte, že by mě zajímalo proč včera večer zhasnulo to světlo?" Nervózně prolistovala knihou, kterou křečovitě svírala. Katie nic neříkala. Oči měla sklopené k zemi a poslouchala. " Jak můžeš myslet na světlo! Co Julie?" Zakřičela Luccy. Vzápětí se zahlédla po třídě. Nikdo jí nevěnoval žádnou pozornost. Většina žáku byla pomáhat v nové chemii.
Michael se obkročmo posadil na židli. " Pokud přijde do školy budeme ho sledovat." Katie zvedla hlavu. " A co když nepřijde? Co když ji taky zabil?" Luccy zavrtěla hlavou, na tohle nechtěla ani pomyslet. " O tom pochybuju." Prohlásil Alex a ukázal na dveře.
Ve dveřích stál Chris. Rozhlédnul se po třídě a kývnul do chodby. Do třídy vstoupila Julie. Na sobě měla bederní jeany a krátké oranžové tričko na jednom ramínku. Chris ji chytnul za ruku a spolu si sedli do předposlední lavice. Naklonili se k sobě a o něčem si šeptali. Julie měla ten sexy výraz. Chris k ní něco mluvil, ale pohledem přejížděl po třídě.
Michael se naklonil k Luccy a ostatním. " Buďte pořád ve střehu! Nevíme co od něho můžeme čekat!" Rozkázal všem a rozpustil jejich ranní schůzku. Luccy zůstala s Alexem sedět na lavici. Tiskla se k němu, ale stále si připadala opuštěná. Chloe si sedla k Katie do lavice a utěšovali ji. Rozchod z Michaelem ji velmi ranil.
Všichni co byli ve třídě upřeli svůj pohled na novou dívku. I Chris na ni koukal. Někteří si navzájem začali šuškat. Deny otevřel pusu, aby něco řekl, ale Luccy mu skočila do řeči. " Ahoj, já jsem Luccy a ty?" Za ruku držela Alexe. Na tohle téma jsme trošku zapomněli… "Já jsem Ami. Těší mě." Usmála se. " Tohle je Alex, Michael, Chloe a Katie." Ukázala na hlouček lidí, co se nashromáždili kolem ní. " Nová číča!" Ozvalo se za Alex. Deny se na Deyna zamračil. " Běž proudit jinam." Pobídnul ho. K jejich štěstí do třídy vešla učitelka a máchala pravítky. " Okamžitě si sedněte! Je už po zvonění! Ty černovlásko k tabuli." Obvyklé…nikdy si nepamatovala jejich jména.
"Vem mi ji prosím." Strčila mu svoje věci a šla ,na smrt´. Deny se pomalu posunul k druhé lavici. " Vypočítej mi tenhle příklad." Strčila ji učebnici a posadila se za katedru. Alex si příklad prohlédla a začala počítat. Někdo zaťukal na dveře a do třídy vešel Justin.
" Mrzí mě to, ale můj budík dneska zaspal. Budu mu muset domluvit!" Prohlásil s úsměvem. Posadil se do první lavice a koukal na Alex. Učitelka si vztekle bručela pod vousy. Všichni čekali jestli Alex příklad vypočítá, nebo ne. V největším tichu se ozvalo hlasité prdnutí. " Bombové útoky! Kryjte se!" Zakřičel Justin. On a tři jeho kumpáni si na zem opravdu lehli. Ostatní se dali do smíchu.
" Justine na chodbu!" Učitelka se prudce postavila. Tři další kluci se posadili na místa. Justin s úšklebky vyšel ven a zavřel za sebou dveře. Alex byla s počítáním téměř hotová. Jenomže se zasekla u posledního kroku… Učitelka otevřela pusu. " Hej!" Ozvalo se ze třídy. Julie vyskočila na nohy. Držela si svoje oranžové tričko na jednom ramínku, nebo teď bez ramínka. " Ty debile!" Obořila se na Deyna. Deny se podíval na Alex. " 7596." Poradil ji.
" Co se to tam děje?" Učitelka zašla k zadním lavicím. Deyn si hrál s nůžkami. " Na chodbu!" Zakřičela na Deyna. Ten se neochotně zvedl. Když šel kolem tabule, střelil po Alex gumičku. Trefil ji mezi lopatky. Nevině se na ni usmál a vyšel ven.
Julie se posadila a Chris ji začal spravovat tričko. Učitelka se vrátila za katedru. " Výborně!" Pochválila ji. " Jak se jmenuješ?" Vytáhla sešit na známky. "Jmenuju se Ami. Jsem tu nová." Vrhla pohled na Denyho. " Výborný začátek!" Prohlásila. " A vy…" Ozvalo se zvonění.
Se zvoněním ze třídy většina studentů vyletěla. Deny se vítězně usmát. " Zvládla jsi to! Teď doufej, že to tak bude i v hudebce…" Usmál se na ni. Alex ho objala okolo pasu. " Ale to jen díky tobě. Jsi opravdový kamarád." Řekla s úsměvem. " To nic. Pojď nebo nechytneme dobrá místa." Podal jí její baťoh. Vydali se na cestu. Deny se zastavil před skleněnými dveřmi. Byli otevřené. Uvnitř stálo piano a klavír. Před nimi nějaké židličky. Ty zadní, už byli zabrané.
Katie se zastavila na chodbě. Někdo ji tahal za tričko. " Můžu udělat něco, aby si mi uvěřila?" Zeptal se ji provinile. Katie si ho prohlédla. " Jo. Dít mi, už pokoj!" Pokračovala v cestě.
S Alex se posadil do třetí řady. " Tohle je nejlepší učitelka!" Usmál se na mladou učitelku co vešla do třídy. Ihned poslala nějaké papíry. " Ráda tu vidím nové tváře." Usmála se na Ami a Alexe. " Jak se jmenujete?" Zeptala se. " Já jsem Alex." Prohlásil blonďák. " Já jsem Ami." Řekla s úsměvem. Učitelka se na ni taky usmála.
" Máme tu nějaké resty z minula." Podívala se na Katie a Tinu. Obě propukly v smích. Nakonec došli před tabuli a začali zpívat.
" V mládí jsem se učil hrobařem…" U zpěvu se chystali a šťuchali do sebe. " To by stačilo a běžte si sednout." Pobídla je. " Je tu nějaký dobrovolník na zpěv?" Rozhlédla se po třídě. " Ami. Pojď nám ukázat, co umíš!" usmála se.
Alex se neochotně zvedla a šla před třídu. Podívala se na učitelku. " Do toho." Povzbudila ji. . "Může být anglicky?" Zeptala se. Učitelka přikývla. Alex zavřela oči a zpívala. Měla andělský hlas. Zpívá hezky. Usmála se učitelka. Hlavou kývala do rytmu.
Deny Alex zamilovaně pozoroval. Krásná… krásně zpívá… chytrá…je naprosto dokonalá! Nic jí nechybí…

Chris si dívku prohlédnul. Připadá mi, že jsem ji už někde viděl…je mi nějak povědomá…má hezkej hlas…podíval se na Julii, která seděla vedle něho a držela ho za ruku. " Jsi lepší…" Zašeptal jí do ucha. Julie se na něho varovně podívala. Nelži mi. Nasnáším to!
Když dozpívala, otevřela pomalu oči. Třída začala hlasitě tleskat. Učitelka si něco poznačila do notýsku a poslala Ami na místo.
" Na dnešek jsem vám vymyslela speciální program. Každý zazpívá kousek písničky a vy ostatní budete hádat, jak se jmenuje a od koho je." Sdělila třídě. Alex pohlédla na Denyho, ten koukal před sebe. A zábava začala a skončila společně se zvoněním.
" Další hodina je ruština." Prohlásil Deny s úsměvem. Šli do jazykové učebny. Byla kvalitně vybavená. Na tabuli byli nějaké věty. Deny pobídnul Alex, ať se posadí kam chce. Deny se posadil vedle ní.
Před ně si sednul Deyn. Otočil se na Ami a prohlédl si je. Naklonil se k ní, jako by jí chtěl něco říct. Když byl u ní políbil jí na ústa. Hlasitě se začal smát. " Jako žába!" Deny se prudce postavil. Popadla ho a začala stahovat zpátky do lavice. "Nech to být…" Šeptla směrem k němu. " To se necháš ztrapňovat takovým debilem?" Zeptal se jí Deny a posadil se. "Nech to být. Nestojí to za problémy." Usmála se a podívala mu do očí. " Dobře…" Ucuknul pohledem.
Ozvalo se zvonění a společně s ním do třídy vkročila mladá učitelka. Julie si ji vyděšeně prohlédla. Mary!!! Co ta tady dělá? Nenávidím ji, už teď… Učitelka se postavila před třídu a začala se rusky představovat. Většina žáků na ni koukala, jako na nějakou hvězdu. Měla dokonalou postavu… Celo hodinu rusky konverzovali, jen Julie nic neřekla.
O přestávce
Deyn došel k Ami. " Promiň za to co jsem ti udělal předtím…" Řekl. "Neřeš to…" Prohlásila Ami. Deyn ji poplácal po zádech. " Tak zatím." Došel k jeho kumpánům, kteří se smáli na celé kolo.
Ami se na Denyho podívala, ten jenom pokrčil ramena a vydal se po chodbě. Při cestě Ami někdo zatahal za rameno. Za ní stála Julie.
" Královna záchodku?" Ze zad jí odlepila cedulku. Alex zrudla. " To mu nedaruju!" Prohlásil Deny a změnil směr. Ami ho chytila za ruku.
" Deny ne." Zaškemrala. Deny zůstal stát na místě. " Nebuď příště tak naivní." Pobídla ji Julie a vydala se do jazykové třídy.
Posbírala svoje i Chrisovi věci a vydala se do přírodopisné učebny. Kousek před učebnou se potkala s Deynem. Nevnímala ho a nadál. On se, ale rozpřáhnul a plácnul ji po zadku. Julie se prudce otočila a dala mu ránu pěstí. K akci patří i reakce…Usmála se sama pro sebe. Většina spolužáků ji hlasitým pískáním podporovala. Julie jako královna vešla do třídy.
Deny Ami zavedl do přírodopisu. Posadili se v prostorné učebně. Do třídy vešlo pár žáků, v čele šla Julie a nakonci se táhnul Deyn a držel se za oko. Posadila se před Denyho a Ami. Čekala na Chrise. Deny se k ní naklonil. " Co se mu stalo?" Julie se k němu otočila.
" Dostal to co mu patřilo…" Ledabyle pokrčila rameny. " Tos nemusela…" Řekl Deny. Julie zavrtěla hlavou. " A s ní to nemá nic společného. Deyn šahá tam kam nemá…" Otočila se k Chrisovi. " Ahoj." Posadil se na volnou židli.
" Ami tohle je Chris a Julie." Prohlásil Deny. Usmála se na ně. Chris si ji prohlédl. Odněkud ji znám… Julie se naklonila k Chrisovi a něco mu pošeptala. Chris se ohlédnul na Deyna. Svůj pohled obrátil na Ami. " Jak se ti tu líbí." Lehce se usmála. "Je to tu hezký." Řekla mu. Ten úsměv… " Prý nám odpadá poslední hodina." Řekla Julie a čekala na Denyho odpověď. Souhlasně přikývnul. " Těším se na trénink!" Usmála se na obecenstvo.
Chris z Ami nemohl spustit oči. " Neznáme se odněkud?" Zeptal se po chvíli. " Je to možné… Třeba jsme se někdy potkali." Prohlásila Ami. Chris se na ni mírně usmál. " To je možný…" Přikývnul. To je úplná blbost. Ta holka má pravdu, možná jsem ji někde potkal, ale nic víc…

Chloe se naklonila k Luccy. " Zajímalo by mě kdo je ta holka, když s námi de na trénink." Přiznala. Nemohla zapomenou na chvíli, kdy jim to tělocvikář oznámil. " Jdu to zjistit!" Usmála se Luccy. Katie na to nic. V hlavě Měla jen a jen Michaela.
" Ahoj, Deny mohla bych s tebou mluvit?" Zeptala se Luccy. Deny přikývnul. " Ami počkej tady." Vyšel na chodbu za Luccy.
" Zajímalo by mě, co po něm chce." Prohlásila Julie zaujatě. Svůj pohled otočila k Ami. " Odkud jsi?" Zeptala se Julie. V rukách si hrála s křížkem. "Nejsem odtud. Bydlím celkem daleko." Řekla Ami.
" Stačilo říct, že nechceš odpovídat." Prohlásila Julie s úsměvem.
" Chrisi! Nezírej na ni tak! Určitě jí to není příjemné!" Okřikla ho.
Chris si prohlížel svoje ošoupané boty. Nad trojici se postavila Luccy. Na tváři měla vítězný úsměv. " Vím o tobě všechno! Nemusíš si na nic hrát! Už jsem tě prokoukla!" Odkráčela pryč, bez dalších slov. Ami se zvedla a vyšla ven.
Julie se vyšla za ní a sledovala ji, až na záchodky. Po chvíli ticha zaťukala na jednu z kabinek. " Chytej kapesníky." Hodila jí je. Ami byla potichu. " Nebreč a pojď, už zvonilo." Pobídla ji. " Běž…" Ozvalo se z kabinky. Julie přikývla a vyšla ven. Cestou se stavila v kabinetu fyziky a potom pokračovala do třídy. Nevyhnula se narážkám učitelky, která už byla ve třídě.
Deny se naklonil k Julii. " Kde je Ami?" Zatahal ji za krátké vlasy. Dívka se k němu prudce otočila, div nespadla ze židle. Výhružně se na něho podívala. " Nevím, co jsi řekl Luccy, ale dost ji to vzalo." Natočila se zpátky k tabuli. Něco jí však došlo a otočila se zpátky. " O ni se teď bát nemusíš. Anderson už ví, kde je." Hodila po něm vražedný pohled. " Julie k tabuli!" Zakřičela učitelka.
Julie se postavila před tabuli. Přírodopis jí nedělal problém. Sotva otevřela pusu, aby něco řekla, ozval se ze zadních lavic křik.
" AAAAA! Had!" Většina dívek vylezla na lavici. Kluci se jen usmívali. Hlavně ten kluk v poslední lavici. Deyn…
Užovka se plazila po podlaze. Chloe se podívala pod svoje nohy. Had! Já nenávidím hady! Snažila se nekřičet. Skoro nikdo neměl odvahu hada chytit. Učitelka seděla na jednom ze stolu a vydávala rozkazy. Justin si klenul na zem, pod Chloe a vzal užovku do rukou.
" Hele mám ji!" Ukázal Chloe. Ta sebou prudce škubla.
Anderson zaklepal na dveře a vešel na dívčí záchodky. Alex seděla na zemi. Bez řečí se posadil vedle ní. " Pověz mi, co se ti stalo?" Řekl klidně a pohladil ji po ramenu. Nesouhlasně zavrtěla hlavou. " Proč je to s dívkami těžší než s chlapci?" Zeptal se sám sebe. " Protože jsou blbší a naivnější." Prohlásila Alex. Učitel nesouhlasně zavrtěl hlavou. " Naivní možná, ale kluci jsou většinou blbší…" Mírně se usmál. "V tom případě jsem kluk i holka dohromady!" Prohlásila Alex přesvědčeně. Učitel se tomu zasmál.
" To by v té třídě nebyla žádná holka." Zamyslel se nad odpovědí Alex. " Ale jak vidíš, ve třídě je víc holek než kluků." Ozvalo se zvonění. Učitel se postavil a vydal se ke dveřím. U nich se setkal s nějakýma rozhyhňanýma holkama. Velmi rád vyšel ven.
Justin strčil užovku zpátky do terária. Celá třída i s učitelkou si oddechla. " Víte vůbec, že užovka není jedovatá?" Zeptal se Justin s úsměvem. Ozvala se hlasitá diskuze. Nikdo si nebyl ochotný uznat, že se bál. CRRR!!
Deny jako první vyšel ze třídy, ale Alex nikde. Začal ji hledat. Našel ji před záchodky. Zakryl jí oči a čekal na její reakci. Alex
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama