Život bez hranic (25) Skrytá identita

17. července 2013 v 6:45 | Pett |  Život bez hranic

" Alex mohu s tebou mluvit?" Zeptal se učitel dívky, která zrovna přišla. " Jo." Řekla prostě. Zašli do obýváku. Pokynul jí, aby se posadila na gauč a sám se posadil do křesla. " Kdo jsi?" Zeptal se klidně. "To přece není podstatné." Řekla. " Ale je!"
"Můžu si prosím zavolat?" Zeptala se. " Můžeš, ale až mi řekneš, kdo jsi!" Řekl tvrdě. " Až si zavolám, řeknu vám všechno, co budete chtít." Řekla. Anderson nesouhlasně zavrtěl hlavou. " To v žádném případě! Řekneš mi to hned!" Postavil se nad ni. " A co kdybych si zavolala tady, v této místnosti?" Napadlo ji. " Nehraj si semnou holčičko!" Řekl výhružně. " Neznám normálního člověka, který by nosil plný batoh zbraní." Sykl.
Dívka se přikrčila. " Jsem Alex, pamatujete?" Řekla. Anderson by pohledem zabíjel. " A dál!" Křikl. "Proč to potřebujete vědět!" Křikla na něho odvážně. To učitele víc rozzuřilo. " Pro koho pracuješ!" Zařval na ni. "Jmenuju se Alex Marleová." Řekla. "A teď si teda můžu jít zavolat. Řekl jste to." Prohlásila a postavila se. " Chci mluvit s tvojím nadřízeným!"
"Jako s mojí mámou? Já totiž o nikom jiném nevím, máma je můj nejbližší rodinný nadřízený." Řekne a obejde ho. Zamíří ke dveřím, za kterýma stála Lexi. " Nemluvím o rodinném nadřízeném, já chci mluvit s tím, pro koho pracuješ!" Zakřičel. Lexi si pohrávala s házecím nožem. " Nekřičte po mě! Nedržíte slovo!" Křičela Alex. " Řekni mi pro koho pracuješ a můžeš si zavolat." Prohlásil. Lexi ji chtěla mučit, ale podle učitele to je až příliš. " Jen mi řekni pro koho pracuješ a nic se ti nestane."
"Vy patříte k nim?" Zeptala se ho a otočila se k němu. " Poslední šance a potom je to na tobě…" Podíval se na Lexi. Neodpovídala, jen svůj pohled stočila k zemi. " Máme tvoji kamarádku." Řekla Lexi potichu a zamávala fotkou z internetu.
"Co jste jí udělali!!!" Křiknula a vytrhnula jí fotku z ruky. Lexi se usmála. " Nic moc…jen no, to je jedno…řekni nám to, co chceme a nemusíš se o ni ani o sebe bát." Řekla klidně. " Nic nevím. A ona taky ne!" Křikla. Podlomili se jí nohy a začala brečet. Lexi k ní natočila nůž. " Ten kontakt." Prohlásila klidně. " Žádný není."
Lexi došla až k ní. Chytila ji za ruku, ze stolu vzala svíčku. Na ruku ji lila horký vosk. " Není mi to dvakrát příjemné, tak řekni pravdu…" Zašeptala. Zavrtěla hlavou. " Deny zbav se té druhé!" Křikla Lexi na kluka, co stál ve dveřích. " Alex prosím…" Zaškemral. "…řekni jim to…" S bolestí v očích se na něho podívala. Nic. Neodpovídala.
Deny odešel pryč. " Jak chceš." Lexi jí stáhla paruku. Chytila ji za vlasy a dotáhla ji do koupelny. Vana byla plná vody. Lexi ji bez váhání ponořila hlavu pod vodu a počítala do šedesáti. Pak ji vynořila.
" No?" ticho. " Tak nadechnout a pod hladinu." Řekla sladce a potopila jí hlavu. Vynořila ji a svázala ruce. " To číslo."
Lexi šáhla pod umyvadlo. " Víš, na co jsou tyhle kleště?" Ukázala jí. Alex na ně s hrůzou pohlédla. " Ty jsou na trhání nehtů. Chceš si je vyzkoušet?" Klekla si k ní. Zavřela oči. Lexi chytila její ruku. Nakonec ji pustila a šáhla jí do kapsy pro mobil. Začala v něm hledat. " Co kdyby se do toho zapojila i tvoje rodina? Tvůj křik pro ně…" Nic neodpovídala. " Jak chceš…" vytočila číslo. " Haló tady Lexi. Mám vaši dceru." Řekla ledovým hlasem. Usmála se a telefon hodila do vany.
" Jdeme dál. Jak vidím, chceš poznat naši mučírnu zblízka."
" Zlato?" Zavolala na chodbu. Steve přitáhnul do koupelny dvě bedny. " Moji kamarádi." Z jedné krabice vytáhla sklípkana a dala jí ho na hlavu. " Lexi počkej!" Ve dveřích stál zoufalý Deny. " Našel jsem mobil…" Podíval se na Alex. "…ale je vybitej…." Lexi se postavila. Deny nejistě vešel do koupelny a podal jí ho. " Sedni si!" Poručila mu. Deny se posadil vedle Alex. Lexi vyšla ven, ale u dveří stál Steve.
" Alex… řekni jim to…nechci, aby tě mučili…" Zašeptal Deny. Otočila se na něho, v očích měla slzy. "Zabil jsi moji nejlepší kamarádku! Ty už mě o nic nepros…" Obrátila pohled k zemi. Deny jí na krk zapnul řetízek. " První věc. Na Chrise není spolehnutí a druhá. Nikdy jsem nikoho nezabil! To je jedna z metod mučení! Lexi ji má ráda. "
" To ti mám věřit po tom co mi tu dělají?" Zeptala se s bolestí v hlase. Do koupelny vešla Lexi. Natáhla s k ní ruku z mobilem. " Slíbili jsme ti to volání. Je tam tvoje karta." Deny ji povolil ruce. Váhavě si vzala mobil. Lexi se opřela o vanu.
Alex vytočila číslo. "Haló?" ozvalo se z druhé strany. "Raci jsou v divoké řece!" Vykřiknula a zavěsí. Alex hodila mobil do vany. Lexi si z toho nic nedělala. Vytáhla mobil z vany a z mobilu vytáhla simku. Z kapsy vytáhla svůj mobil a nastartovala ho. Zavolala na operátora, tam požádala o poslední volané číslo z této sim karty. Po chvíli hovoru si něco napsala na ruku. Mile se na Alex usmála. " Vidíš, že to šlo." Dala číslo Andersenovi. Ten vyšel ven.
Ze svého mobilu vytočil neznámé číslo. " Haló?" Ozvalo se.
" Dobrý den. Tady Anderson. Už předem bych ze chtěl omluvit za způsobené problémy." "Vy!!!" vykřikla žena a zavěsila. Znovu vytočil číslo. Nebrala to. Napsal sms. Zavolejte mi. Alex je v bezpecí. A.
Pochvíli mobil zazvonil. " To jste vy?" Zeptal se. "Nechte moji kamarádku být!" křikne a zavěsí. V klidu si promluvme. Nechceme jí nic udelat. Vy nás k tomu nutíte. A
Mobil znovu zazvonil. " Haló?" Zeptal se Učitel. " Řekněte mi co chcete." Ozvalo se z druhé strany. " Jen pár otázek." " Ptejte se." " Hádán že Alex pracuje pro nějakou agenturu. Nezajímá mě pro koho, ale zajímá mě jaký výcvik. Jdou po ní špičkoví zabijáci. Chceme jí jen pomoct." Prohlásil. " Pomoct? To asi těžko. Jinak by nebyla v ohroženi života." Ozvalo se z druhé strany. " Lexi to trosku přehnala, ale mysli to s ni dobře. Nasadila pro ni i život." Řekl. " Víte, co já se s vámi nebudu dál vybavovat. Napřed moji kamarádku ohrožujete na životě a ted tohle. Mějte se hezky." Zavěsila.
Ale co my tady s ni? A. napsal Anderson. Pusťte ji, ale ona se o sebe postará, je to přece moje kamarádka. Tohle nemá cenu. Zamyslel se.
Anderson došel do koupelny. " Lexi deny nechte ji." Řekl klidně.
" Pustě ji. Ať si jde kam chce. Moc se ti omlouvám za to co se stalo. Alex se na něho překvapeně podívala. " Podle tvojí nadřízené, si poradíš sama. Ale žádám tě, aby si do toho netahala naše agenty." Povzdechl se. " Sezenu ti nějaké pomázne vybaveni."
" Nic mi nescházejte." Řekla a vyšla ven z koupelny. Z pokoje si vzala věci a vyšla ven. U dveří ji zastavil Anderson. " Vím že s námi nechceš být, ale tady máš nějaké věci." Podal jí kabelku. " Bez to jako naší omluvu." Alex si tašku vzala. " Je mi hrozně líto, že to takhle skončilo." Řekla nešťastně. " Mě taky."
" Tak se tu mějte hezky. Už vám nebudu překážet ve výcviku." Prohlásila. " Nechceš tu zůstat, ani do rána. " Zeptal se. " A nebudu vám tu překážet." Zeptala se. " Kdepak." Usmál se. " Děkuju, jste opravdu hodnej. Je mi opravdu lito ze vám, nemůžu nic říct" Řekla.
" Štěstí že takový blbosti nejsou u nás" Usmál se. " Možná bychom si od vás měli vzít příklad." Usmála se.
Andersenovi zazvonil mobil. " Haló?" zeptal se Anderson.
" Chtěla jsem se vám omluvit, jak jsem se k vám chovala. Děkuju moc že jste Alex pomohly a vyřiďte ji ze vám může říct cokoli." Ozval se dívčí hlas. " Za nic se neomlouvejte. Vím jak se cítíte. Kdyby se toto stalo mojim agentům, nevím co bych dělal." Prohlásil. " Kdyby jen Alex ale i Lea." Povzdechla si. " Nepotřebujete nějak pomoct?" Zeptal se.
" Domluvte se s Alex jen vás prosím, nechte ji u sebe minimálně do zítra, teď je zla doba." Z kapsy si vytáhnul druhy mobil " Mě o tom mluvte! Musím končit" " Kdybyste cokoli potřeboval najdete mě na tomhle čísle." Zavěsila. "Chris je v nebezpečí!" vykřiknul učitel. Rozběhl se ven. " Mám jit s vámi?" Zeptala se. " Radši ne. Michael má zbraň a jde zastřelit Chrise!" Zmizel ve tmě. Na cestě bylo slyšet pískání pneumatik.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama