Život bez hranic (29) Stačí jen jediný den...

18. července 2013 v 11:59 | Pett |  Život bez hranic

Julie pomalu otevřela oči. Kde to jsem? Rozespale se rozhlédla kolem. Letadlo…Luccy….musím ji chránit….. Přemýšlela pomalu. Bolelo ji celé tělo. " Už si vzhůru?" Usmála se na ni Luccy z vedlejší sedačky. Julie tupě přikývla. " Vypadáš o dost líp." Prohlásila vesele. Julie se protáhla. " Jak dlouho jsem spala?" Zeptala se rozespale. Luccy si z druhého ucha vyndala sluchátko a schovala je do kabelky.
" Prakticky celou cestu." Culila se na ni.
Julie si prohlédla svoji kamarádku. " Ty už si otevřela tu obálku že?" Zeptala se jí mírně. Luccy s úsměvem přikývnula. " Proč si na mě nepočkala?" Zeptala se trošku vyčítavě. " Vždyť mě znáš! Jsem zvědavá od přírody. Musela jsem vidět, co tak je! Promiň." Prohlásila Luccy a stále se usmívala. Julie na to přikývla. " Dobře, ale přestaň se tak blbě culit!" Zamračila se na ni Julie a šťouchla do ní prstem.
Natáhla se k svojí tašce. Zajímalo ji, co tam je. Chvíli si obálku jen tak prohlížela. Luccy se opřela a dělala, že se jí to vůbec netýká. Julie obálku otevřela. Z velké obálky velikosti A4 vypadl malý lísteček. Hodně štěstí. Clark vám všechno vysvětlí. Anderson.
Co to je? Podívala se na Luccy. Ta se stále usmívala. Z palubního telefonu se ozvaly pokyny k přistávání. Netrvalo to ani pět minut a letadlo přistálo. " Už jsem ráda, že jsme z toho letadla venku." Přiznala Julie. Luccy na to jen u úsměvem přikývla. Proč nic neříká? Udělala jsem jí snad něco? Znovu si Luccy prohlédla. " Hele tvůj kufr." Ukázala na mladého muže, co stál u jezdícího pásu. Kufr měl na kraji cedulku s jménem Julie Mittchel. " Hej! To je můj kufr!" Vyštěkla na něho Julie.
Muž se po ní nechápavě ohlédl. " Nechci aby došlo k nedorozumění, vy jste slečna Julie?" Zeptal se muž klidně. " Jo jsem a tohle je můj kufr!" Křikla na něho Julie. Muž se mile usmál.
" Velice mě těší slečno. Já jsem Clark, váš průvodce. Poslala mě agentura." Prohlásil muž a podal Julii ruku.
Julie celá rudá mu s ní potřásla. " Vy budete slečna Luccy." Prohlédnul si štíhlou blondýnku. Ta u úsměvem přikývla. " Moc mě mrzí jak jsem na vás křičela." Špitla Julie. Clark zavrtěl hlavou. " Vůbec nic se neděje. Chápu vás." Podíval se na hodiny. " Už musíme jít jinak všechno nestihneme!" Natáhnul se po růžovém kufr. Posbíral jejich kufry a vydal se zastavit taxík. Dívky ho následovaly.
Taxi zastavil přes krásným, proskleným hotelem. Slunce příjemně hřálo do tváře a vanul slabý vítr. U recepce to bylo ještě hezčí. Fontána, živé stromky, rybičky… Jako v ráji… Napadlo Julii. Clark cosi vyřizoval u recepce a dívky se zatím kochali pohledem.
" Omlouvám se. Nastal drobný problém s vašimi pokoji." Řekl Clark.
" Nemají dva pokoje, jak požadovala agentura, ale malí volné apartmá." Řekl zklamaně. " To vůbec nevadí!" Usmála se na něho Luccy a vytrhla mu klíčky. " My to zvládneme." Prohlásila Julie. Dívek se hned ujal jeden poslíček a zavedl je ho jejich pokoje.
Apartmán být ohromný! Velký prosklený apartmán byl až v nejvrchnějším patře. Naproti dveřím byla na zdi připevněná LCD televize a u ní velký gauč. V pravo byl první pokoj s koupelnou a malá kuchyňka. V levo druhý pokoj a v něm také koupelna. Oba pokoje měli balkon.
Luccy se pobaveně svalila na pohovku. " To je tak nádherný!" natáhla se. Julie pozorovala poslíčka s kufry, za ním se objevil Clark.
" Slečny máme dost práce!" Prohlásil vážně. " Dole na nás čeká auto." Luccy se uraženě zvedla. " Pokud jsou všechny mise takové…" Zašeptala Julii. Ta se na ni usmála. " Za ten gauč ti to snad stojí." Popichovala ji Julie celou cestu. Auto zastavilo před základní školou.
" Na základce jsem nebyla, už od…no od základky." Prohlásila Luccy vesele. " Ty děcka na vás čekají. První patro otevřené dveře." Prohlásil Clark a zamířil si to pryč. " Děcka? Kam to jdete!" Zeptala se Julie a zastoupila mu cestu. " Ti noví agenti, které máte na starost." Řekl jí klidně. Agenti které máme na starost… prudce se otočila na muže, který ji obešel. " Kam to jdete!" Zavolala na něho.
" Tady moje práce konči. Uvidíme se zítra u snídaně." Zmizel a rohem.
" Julie co je to s tebou!" Okřikla ji Luccy. " Ty jsi snad nečetla ten vzkaz?" Mluvila k ní jako matka k zlobivému dítěti. " Já tam měla jen hodně štěstí a clark vám všecko řekne!" Prohlásila Julie a ruce založila v bok. Luccy otevřela pusu. Ozvalo se řinčení skla. Luccy vyběhla do prvního patra a Julie za ní.
Ve třídě bylo šest dětí a rozbité akvárko. Tři dívky a tří chlapci. " Hej! Přestaňte se zvát!" Křikla Luccy na dvě dívky. Hnědovláska sebou prudce cukla, vypadala uraženě. " Co se do toho pleteš!" Zle na ni sykla černovláska. " Co tu vůbec chcete! Tohle je soukromá škola!" Řekla drze. " Já jsem Luccy a tohle je Julie." Řekla Luccy mile.
" Čekali jsme někoho staršího." Prohlásil kluk s hnědými rozježenými vlasy. " Felície! Nell!" Okřikl dívky. Černovláska na něho hodila vražedný pohled. "Nemusím tě poslouchat!" Kluk se na ni usmál. " Mě ne, ale je ano!"
Julie se naklonila k Luccy. " To je máme zkrotit, nebo zabít?" Zašeptala jí do ucha. Černovláska se začalo dohadovat s tím hnědovlasým klukem. " To by stačilo!" Okřikla je Luccy. Pořádně se rozhlédla po třídě. Kousek od ní stála pěkně opálená blondýnka a mile se usmívala. Úplně vzadu seděl černovlasí kluk a zasněně se koukal z okna. V lavici seděl malý hnědovlasý kluk a hrál si na mobilu.
" Jak se jmenuješ?" Zeptala se černovlásky. " Felície." Zašklebila se na ni. " Takže ty budeš Nell." Prohlédla si hnědovlásku. Ta přikývnula. " Já jsem Hector." Prohlásil ten kluk s rozježenými vlasy. " Já jsem Yasmin." Prohlásila milým hlasem blondýnka. " Ten černovlasí je Kevin a Sebastian." Dodala.
Luccy si upravila tričko. Yasmin něco Julii povídala. Ta pravidelně přikyvovala. Tohle je známka, že ji vůbec nevnímá. Usmála se Luccy.
Asi po dvou hodinách v hotelu
Luccy se unaveně svalila na pohovku. " Mělas pravdu!" Prohlásila. Julie ji nevnímala. Začalo prohledávat velké kufry. Po chvíli se posadila na pohovku vedle Luccy. " Odkud máš ten notebook?" Zeptala se jí Luccy. Julie jí věnovala usměv. " Byl u tom kufru." Na tapetě se objevila fotka Luccy a Julie. Na ploše byl kromě koše uvítací dopis ve Wordu. Julie ho proletěla očima. Nic nového…
Znaveně se opřela. " Co si myslíš o těch děckách?" Zeptala se jí Luccy. Julie se zamyslela. " Felície je velmi energická, drzá a tvrdohlavá. Sebastian v ničem není extra, ale je to fajn kluk. Nell je dost citlivá a chytrá. Hector je frajírek. Kevin takovej ten tichej a tajemnej typ. No a Yasmin vypadá jako chytrá a milá holka, ale je to pěkná mrch!" Sdělila Julie svůj názor. Luccy s tím souhlasila.
Z kapsy vytáhla nějakej papír. " Co s něma budeme dělat zítra?" Napadlo Luccy. Pohledla na svoji kamarádku, ta jen pokrčila rameny. Na notebooku spustila mapu. Chvíli na ni tupě zírala. " Už to mám!" Prohlásila. " Proženeme je." Otevřela odkaz lanového centra. " Tohle jim ukáže!" Zasmála se. Luccy si ji nechápavě prohlédla. " Co tím myslíš?"
Julie se usmála. " Pokud dráhu neobejdou do půl hodiny, budou běhat kolem toho velkého obchoďáku." Řekla na vysvětlenou. Luccy jen přikývnula. " A my zatím můžeme nakupovat" Doplnila svoji nejlepší kamarádku. Julie přikývnula. " Podle těhle informací trvá jedna dráha nejmíň hodinu." Řekla Julie a ztichla.
" Je ti něco?" Zeptala se Luccy. Julie jen zavrtěla hlavou. " Jen jsem se zamyslela nad tím našim testem. Nepochopila jsem jeho smysl." Přiznala. Luccy jí věnovala usměv. " Můžu ti to vysvětlit. V době kdy ji ležela na ošetřovně mi to Anderson objasnil." Prohlédla si Julie. Ta přikývnula.
" Ten test měl odhalit naše chování, když bychom si mysleli, že ve škole je ještě někdo jinej. A ten někdo zabil naši učitelku. Jenomže se to trošku zvrtlo. Hned jsme to svedli na Chrise a pak i Michael vytáhnul zbraň… To už ale bylo moc pozdě. Nechali nás pokračovat. Anderson přiznal, že ho dost zajímalo, co se dál bude dít. Druhý ve škole jsme se moc nebavili, ale potom Michael napsal Andersenovi, že Chris zabil dalšího člověka a proto se ho zbaví. Will tu noc, co si nebyla doma volal Andersenovi a dozvěděl se o tom testu a taky souhlasil, že pomůže. Anderson hádal, že po té hádce na tréninku tě Michael navštíví. Michael se o tebe staral i na horách……no a dál si do asi dáš dohromady sama." Prohlásila Luccy.
" Já to stále nechápu." Špitla. Luccy ji povalila vedle sebe. " To protože seš dutá, jako poleno!" Culila se na ni. " Byla to nepovedená simulace nějaké akce." Lehla si hlavou vedle ní. " Já to taky pořádně nechápu." Julie se prudce postavila. Postavila se před velké okno.
" Půjdu se projít po městě." Prohlásila s úsměvek. Luccy se na pohovce líně protáhla. " Mě se nikam nechce." Laškovně na ni pohlédla. " Tak půjdu sama." Vydala se ke dveřím. " Nezapomeň mobil!" Křikla na ni Luccy.
Julie šla stále za nosem. Zastavila se ve velkém obchoďáku. Unaveně se posadila na lavičku. Prohlížela si zrovna jednu výlohu, když v jejím zrcadle zahlédla Lexi. Ta se bavila s… Vick a Diana! Vyděsila se. Vick chytil Lexi za ruku, ale ona mu ji prudce vyškubnula. Diana vytáhla zbraň a Lexi nezbývalo nic jiného než jít s nimi.
Julie se zvědavě vydala na nimi. Vešli do prostoru vyhrazeného zaměstnancům a potom stále dolů po schodech. Schody končily u velkých dveří s nápisem NEVSTUPOVAT! Vick a Diana s Lexi se vydali dovnitř. Julie šla potichu za nimi. Za dveřmi byla široká chodba. Její konec byl naskládaný nějakými bednami a mezi nimi byla díra velká jako dveře.
Když nimi Vick, chlap jako hora procházel, musel se sklonit. Za bednami byla tmavá místnost. Sotva Diana rozsvítila naskytnul se Lexi pohled na mučírnu. " Když to nejde po dobré, tak to půjde po zlém, že jo Vicku?"Pohlédla na něho. Zbraň odložila na stůl. Toho Lexi využila. Povalit Vicka nebyl žádný problém, i přes jeho velkou váhu. Diana už na ni byla připravená. Sotva se k ní Lexi otočila zpacifikovala ji paralizerem. Lexi se v obrovské bolesti svalila na zem.
" Vicku svaž ji!" Přikázala hromotlukovi, co se začal sbírat ze země. Ten zvednul Lexi z podlahy a připoutal ji k křeslu. Diana se nad ni vítězně postavila. " Půjde to po dobrém?" Řekla milým, ale záludným hlasem. Sklonila se blíž k Lexi. Ta jí však flusnula do obličeje.
" Nikdy!" To Dianu naštvali. Otočila se ke stolku a začala si něco připravovat. Otočila se zpátky k Lexi a v rukou držela dva drátky. Jeden z nich připevnila je ke kovovým poutům, které Lexi držely.
" Tak co? Ne?" Usmála se. Lexi jí odvážně koukala do obličeje. Diana se nemusela ničeho bát. Ručka byla chráněná plastem. Druhý drát dala k druhému poutu. Lexi začala křičet bolestí. " Křič se jak chceš, tady tě nikdo neuslyší!" Prohlásila Diana a záludně se smála.
Julie si ve svém úkrytu zacpala uši. Do očí se jí hrnuly slzy. Lexi skoro vůbec neznala, ale přesto jí bylo líto, že tolik trpí. Křik ustál, ale né na dlouho. Po malé přestávce, kdy se jí Diana vyptávala, se ozval znova. A tak se křik opakovalo ještě několikrát. Julie všechno pozorovala ze svého ukrytu mezi bednami.
" To ti nestačilo?" Zeptala se jí Diana pobaveně. Lexi na to neodpovídala, jen lapala po dechu a čekala co bude dál. Diana zapálila svíčku. Za stolu vzala kleště a mezi ně jehlu, co ležela na stole. Tu nahřála na plamenu svíčky. Když červeně zářila, probodnula s ní Lexi kůži. Ta bolestivě zaskučela. Julie se zakryla uši. " Nikdy ti nic neřeknu!" Vykřikla Lexi. Diana kleště s jehlou hodila na zem. " Vicku připevni ji na kříž!" Poručila mu Diana.
Vick Lexi odpoutal z židle a její ruce a nohy připevnil na velké, dřevěné X, co bylo přibité ke zdi. Pak ji natrhnul tričko do poloviny zad. Lexi bezbranně otočila hlavou k Dianě, ta v krbu rozdělala oheň a nahřívala v něm železný znak. Když žhnul červeně Diana se postavila za Lexi. " Tvoje poslední šance."
Julie se prudce postavila. Musím jí nějak pomoct! Ale jak? Vždyť nemám žádný výcvik a moc toho neumím! Sotva se před ně postavím, zabijí mě! Bezmocně se rozhlédla kolem. Co mám udě…
Její myšlenky přerušil Lexiin křik. Byl stokrát horší než před tím. Julie se stočila do klubíčka, zacpala uši a nechala slzy stékat po tváři. Nastalo ticho. Jediné co bylo Julie slyšela bylo její srdce a Lexiin rychlý dech.
Diana ji odpoutala. Lexi se svalila na zem. " Dáme ti pár minut na rozmyšlenou a potom uvidíme, co s tebou dál." Prohlásila Diana a s Vickem vyšla ven. " Ze mě nic nedostanete!" Zašeptala. Julie počkala, až jejich kroky ustály. Rychle se vrhla k dívce ležící na zemi. " Lexi! Musíme odsud." Prohlásila Julie se strachem. Lexi na ni nechápavě pohlédla. " Julie? Co tady děláš…" Vydechla. Julie ji začala zvedat na nohy. " Musíme odsud!" Táhnula ji ven. Na chodbě nikdo nebyl a dveře byly otevřené. Se shora se ozvaly kroky. Dívky se skryly pod schody.
Diana a Vick byli zaujati nějakou konverzací a dívek schovaných pod schody si nevšimnuli. Ty se potom vydali nahoru. Lexi byla slabá a proto ji Julie táhla. Byly už skoro navrchu, když uslyšely Dianin křik. " Utekla! Musíme ji najít!" Julie přidala do kroku. " Tam ne…tudma…" Zašeptala Lexi a ukázala na dveře. Julie se bez řečí vydala dveřmi. Obě dívky se ocitli venku v nějaké úzké uličce. Julie táhla Lexi pryč.
Ozvalo se skřípání. Julii někdo prudce zatáhnul za vlasy a tím ji mrštil o zeď. Julie se chytila za bolavé rameno. Nad ní stál Vick.
" Chtěly jste nám utéct?" Nezněl nebezpečně. " To se ti nepovede osmičko." Dodal směrem k Lexi. " Teď ty." Prohlásil a Julii za vlasy vytáhnul na nohy. " To bolí pusť mě!" Křičela Julie. Vick se tomu jen zasmál. Nebyl tak dutý, jak vypadal. " Jak si přejete princezno." Silně s Julii praštil o zeď. Ta se od ní odrazila a skončila na zemi, kousek do Lexi. " Vicku nech ji! Jí se to netýká." Prohlásila Lexi a posadila se. " Ví toho moc!" Prohlásil Vick a vytáhnul zbraň.
Julie se vyškrábala na kolena. Pomalu otočila hlavu k Vickovi. Stál nad ní a mířil na její hlavu zbraní. Julie se třásla. Tolik jsem toho nestihla udělat! Říct Willovi o tom dopisu. Políbit Chrise. Obejmout Luccy a říct jí, co pro mě znamená. Poděkovat Michaelovi, za všechno, co pro mě kdy udělal…… Pevně tiskla víčka k sobě. Klouby zaryla do země, až jí zbělaly. Teď si uvědomila jak je život krátký a kolik věcí ještě nestihla. " Vicku ne!" Zakřičela Lexi. Ozval se výstřel. Julie vykřiknula bolestí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama