Na dně a ještě níž (11) - Jiná orientace

4. října 2013 v 17:31 | Luci |  Na dně a ještě níž

Muž se na něj zářivě usměje. Jack si ho jen přejede pohledem. Nevypadá nebezpečně ani ozbrojeně. "Toto je soukromý pozemek, přejete si?" zavrčí na něj nepříjemně. Chlap se na něj usměje. "Mám pro vás zajímavou nabídku, myslím, že stojí za vyslechnutí. Pozvete mě dál?" Snaží se muž dostat dovnitř do domu. Jack se zamyslí. "Ne. Řekněte mi, proč jste vstoupil na můj pozemek, neb zavolám policii." sykne nakonec. "Jsem hledač modelů. A ty se mi moc líbíš." prohlásí muž s úsměvem. Jack se zarazí a couvne před ním. "Co tím jako chcete říct? Jsem asi orientován jiným směrem." utrousí Jack a zašklebí se. "Ty mi asi úplně nerozumíš. Jsem hledač modelů, nehledám si partnera." řekne muž a jen těžko zadržuje smích.

Potichu se plíží domem. Něco chlupatého se mu otře o nohu. "Elinko… Kde máš pána?" zeptá se Jack potichu malé kokršpanělí slečinky. Ta jen zakňučí a skáče mu po kalhotách. "Elí, koho tam máš?" ozve se z obýváku pan Estelwood. Vzápětí Jack uslyší kroky. Na rozhodnutí má jen několik sekund. "Elinko už zase skáčeš po klice?" pokárá psí slečnu pán. Jacka schovaného v otevřené koupelně si ani nevšimne. S Elí v náruči odchází do obýváku. Jack jde v jeho stopách. Ví, že to udělat musí, nebo jejich šéf ublíží Natali. Doplíží se do obýváku. Pan Estelwood seděl na gauči zády k němu promlouval k Elince. Jack ztěžka polkl a potichu přistoupil až těsně za něj.

Jack ho nechápavě pozoruje. "A proč bych vám jako měl věřit? Jste jen pěkně divnej chlápek, co mi leze na pozemek." řekne a dá ruce v bok. Dneska na něj nemá náladu. Muž si povzdechne. "Kde máš rodiče? Vidím, že s tebou se nedomluvím… Jsou uvnitř?" zeptá se a vydá se k domu. Jackovi během chviličky proletí hlavou vidina toho, co se stane, pokud tam jeho kamarády najde ožralé. Doběhne ho a chytne ho za rameno. "Změnil jsem názor. Poslouchám, povídejte." Pokusí se o vlídný tón. Muž se vítězně usměje. "Tady máte mou vizitku. Zítra okolo osmé dorazte do Lambortovi ulice, číslo domu se studiem je 15. Buď tam včas, nafotíme tvé první fotky. Víš, jak budeš slavnej? Víš kolik holek ti poleze dobrovolně do postele? Tak nepřijdi pozdě." Řekne muž s úsměvem a než se Jack vzpamatuje, je pryč. Zmateně kouká na vizitku. Já a model? Pomyslí si a vejde zpět do domu, kde na něj doslova spadne jeho věrný přítel Richie.


Elinka zavětří Jackův pach a začne spokojeně vrtět ocáskem. Dál kouká přes rameno svého pána na Jacka. Ten už vytáhl zbraň a vyklepaně ji pozvedl k hlavě pana Estelwooda. Znovu polkl a zavřel oči. Odjistil. "Co to…?" ozve se vyděšený výkřik. Prudce otevře oči. Kouká do vytřeštěných křišťálově modrých očí. Nadechne se a zmáčkne spoušť. Kulka vyletí a přesně zasáhne svůj cíl. Jack sebou vyděšeně škubl a couvl o několik kroků dozadu. Tělo sklouzlo z gauče na zem. Elinka začala zoufale kňučet a zkoumat svého milovaného pána. Z hlavy mu tekla krev. Byl mrtvý… Jack zoufale lapal po dechu a zbraň mu vyklouzla z bezvládných prstů. S řinčením dopadla na zem. Vyděšeně pozoroval výsledek svého činu. "Jsem doma miláčku!" ozvalo se znenadání od vchodových dveří. Jack popadl zbraň a zoufale přemýšlel, kam utéct.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katee Katee | Web | 5. října 2013 v 14:50 | Reagovat

Tak jsem to konečně dočetla všechno :D Pěkná povídka :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama