Na dně a ještě níž (12) - Šampaňské

8. října 2013 v 17:51 | Luci |  Na dně a ještě níž

"Jsi talent od přírody! Jak to, že jsme na tebe nenarazili už dřív?" zahlaholí ten divný muž, Enrique Terence, pře půlku místnosti. Jack se jen usměje a sestoupí z bílého plátna. Na sebe si natáhne košili a podívá se na muže zářícího nadšením. "Hned ti seženu nějakou kampaň a začneme fotit. Můžeš vydělat milióny!" hlaholí nadšeně a z miniledničky vytáhne šampaňské. Jack jen potichu pozoruje jejich nadšení. Sám tak moc nadšený není. Konečně se přihlásil zase do školy, má práci a s kluky založil skupinu. Do toho ještě modeling… Už je ale pozdě říct ne. A tak jen pozoruje šampaňské, které teče proudem.

Nakonec jako nejlepší východisko zvolil pootevřené francouzské okno a vyklouzl na zahradu. Rozběhl se k plotu. V okamžik, kdy k němu dorazil, se po okolí rozezněl vyděšený výkřik. Neváhal ani sekundu a začal se vytahovat nahoru na plot. Na jeho konci byly ostré bodce, ale ty byly poslední jeho starostí. Vyhoupl se nahoru a seskočil. Tělem mu projela prudká bolest a místo elegantního doskoku zaskučel a svalil se na zem. Z lýtka mu tekla krev. Noha se mu zasekla na vrcholku plotu a když seskakoval, na jeden z bodců se nabodl. To mi tak scházelo, pomyslí si zoufale a plazí se po zemi pryč. Nechce být viděn. Doplazí se na ulici, když v tom…

"Můžu už odejít?" zeptá se Jack váhavě. "Jistě. Jen mi dej kontakt na rodiče." Prohlásí muž vesele a podá Jackovi nějaké papíry. Tak a co teď? Pomyslí si Jack a zamyšleně papíry pozoruje. "Co je?" zeptá se muž. "A nešlo by z toho rodiče vynechat?" zeptá se Jack váhavě. Muž si ho přeměří pohledem a rozzáří se. "Fajn, ale beru si o deset procent větší provizi." Zahlaholí a papíry hodí za hlavu. Jack přikývne a vyklouzne ze dveří. Z toho randálu u třetí hlava. Vzpomene si na slib, co dal Mellise a namíří si to do zlatnictví. Když o deset minut později vychází ven, kapsa mu znatelně ztěžkla, ale jeho konto zchudlo o pár desítek tisíc.


Před domem pana Estelwooda postupně zastaví několik aut. Vyskáče z nich několik policistů a ti zmizí uvnitř domu. Pryč, rychle pryč! Zavelí si Jack a vydrápe se na nohy. I přes neuvěřitelnou bolest se rozeběhne pryč. Ani si nevšimne krvavých kapiček, které za sebou nechává. Když se schová o pár ulic dál za skupinkou popelnic je jeho největším přáním vypařit se a být zpátky u Natali. Kdybych aspoň slyšel, co si povídají, pomyslí si v duchu a pozoruje dění ulice. Nic moc zajímavého nevidí, kromě dvojice bezdomovců tlačící vozíky s prázdnými flaškami od piva. Na ránu na noze si přitlačil kapesník, nic jiného po kapsách kromě zbraně neměl. Měl bych se jí zbavit, ale to by mi šéf dal, přemýšlí dál, když ho dění ulice přestane bavit a jeho pozornost zaujme zbraň. Proto si ani nevšimne muže, který se před ním zastavil a se zájmem ho pozoruje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katee Katee | Web | 9. října 2013 v 14:02 | Reagovat

Pěkný díl :) Že s tou Mellisou už nevyrazil dveře...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama