Na dně a ještě níž (13) - Vrah

9. října 2013 v 18:59 | Luci |  Na dně a ještě níž

Jeho další kroky směřovali k domovu. Kluci z party mu slíbili, že dorazí a udělají si takovou domácí pohodu. No, spíš ani ne pohodu jako pracovní schůzi. Chtějí nazpívat svou první písničku. Jack skoro celý týden smolil text a noty. Právě dnes je připravený a odhodlaný ukázat to ostatním. Před domem už čekají kluci. Čekání si krátili zlobením a škádlením Mellisy, která se na pláži opalovala nahoře bez. Jack na ně zapískal. "Hej! Kluci už dost! Jdeme!" zavelí a namíří si to do domu. "A ty ses zlato před nimi taky nemusela vystavovat." Houkne přes rameno na Mellisu. Ví, že je marné jí cokoliv říkat. Kdyby jen věděl jak se jí zbavit…

"Co se tu tak krčíš za tou popelnicí? A proč máš v ruce zbraň?" zeptá se se zájmem a Jackovi zbraň prudkým škubnutím vezme. Jack vyskočí na nohy a s hrůzou v očích ho pozoruje. Muž si ho ale nevšímá. V tuto chvíli je střed jeho vesmíru zbraň. "Kdes k ní přišel?" zeptá se po chvíli a kouká Jackovi do očí. Čeká na jakoukoliv jeho reakci. Jako první se jeho oči naplní strachem. "Já… Já jsem ji našel." Vykoktá Jack zoufale. "Kde?" pokračuje muž ve zpovědi. Ještě přidat lampu a je to jako u výslechu, napadne Jacka, zatímco vymýšlí důvěryhodnou odpověď. Nakonec zvolí trošku poupravenou pravdu. "Tam na jedné zahradě." Pípne a přidržuje si krvavý kapesník na noze. Rána je asi ještě hlubší, než si původně myslel.

O deset minut později kluci poznali, že Jack v písničce nelhal. Byla skvělá! Rychlá, svěží a plná energie. "Fajn, super práce Jacku. A teď musíme vymyslet klip." prohlásí Aleš, který se ujal role vůdce. Jack ho v tom nechá. Ať si vůdcovskou roli užije taky chvíli někdo jinej. Alešovo prohlášení vzbudilo mezi kluky vášnivou diskuzi. Pět kluků, pět povah, pět názorů. Jimm chtěl klip z pořádné pařby se spoustou spoře oděných dívek. Richie si představoval okamžiky s přítelkyní, ale žádné slaďáky. Nazval to s přítelkyní za sportem. Matt chtěl zase klip s přáteli, bylo mu jedno co by dělali. Prostě chtěl ukázat, že holky mohou být s kluky přátelé. A Jack? Ten si představoval normální denní režim. Podle něj je jeho denní rozpis to nejakčnější, co ve svém životě viděl. Nakonec to bylo na Alešovi, aby dal poslední slovo a rozhodl, jak klip bude vypadat.


Muž si ho pozorně prohlédne. "Jsem detektiv Peterson a tato zbraň byla využita k vraždě před pár minutami. Půjdeš se mnou." Rozhodne a táhne ho za rukáv mikiny zpět k místu činu. Jack se za ním sotva táhne. Teprve teď si všimne drobných krvavých kapiček na chodníku. Tudy jsem šel, uvědomí si během okamžiku a sklopí oči. Teď to zjistí a zavřou mě, pomyslí si sklesle. Nechce strávit život ve vězení a už vůbec nechce pomyslit na to, co se v takovém případě stane Natali. "Hej Francisi, mám tu svědka! A taky vražednou zbraň!" zavolá detektiv Peterson na jednoho pěkně udělaného policistu. Tak k nim přiskočí a vezme si zbraň. Pak si pohledem přeměří Jacka. "Tak co, přiznej se. Víme, že jsi vraždil." Řekne policista a namíří na něj zbraň.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama