Na dně a ještě níž (14) - Fotbal

10. října 2013 v 19:34 | Luci |  Na dně a ještě níž

"Miláčku? Pojď mi namazat záda!" ozve se z pláže Mellisin křik. Kluci se pobaveně uculují. Jack se se sklopenou hlavou zvedne a vydá se za ní. "Víš, že něco děláme?" houkne ode dveří. "To neznamená, že mi nenamaže záda!" zavolá Melissa a výhružně se na něj podívá. Jack ji jen povzdechne, kapituluje a vydá se za ní. Namaže ji záda a má se k odchodu. "A pusu mi nedáš?" zeptá se ho naštvaně Mellisa. "Ne." Utrousí a jde dál. "A proč ne?" sykne za ním. "Protože pusa patří jen těm, které mám rád." Prohlásí Jack a zabouchne za sebou vchodové dveře.

Jack sebou polekaně škubne. "Co-cože?" vykoktá. Policajt se místo důkazů o Jackově vině rozesměje. "Dělám si srandu. Přece bys nevraždil. Vždyť ji je tak… kolik ti tak může být." Prohlásí policista a zadumaně si Jacka měří. Jeho pohled ulpí na Jackově krvavé nohavici. "Copak se ti stalo? Měl bys do nemocnice." Konstatuje a nečeká na odpověď. Nejbližšího policistu pověří eskortováním Jacka do nemocnice. Jack se ani moc nebrání. Je unavenej, vyděšenej a ještě k tomu má bolesti. Za necelou hodinu už sedí před nemocnicí na lavičce. Policista dávno odjel a on přemýšlí, jak se dostat zpět. Moc se mu tam nechce. Navíc se mu hlavou honí zvrácená myšlenka…

"Jacku víc energie! Jimme jdeš špatnou nohou! Kde jsi byl poslední půl hodinu, když jsem ti to vysvětloval?! Richie takhle ne! Zlomíš si ruku! Matte nezbláznil ses náhodou? Nic takového tam ani nemá být!" rozléhá se tělocvičnou. Kluci se unaveně svezou na zem neschopni plnit další Alešovi příkazy. Ten je zamračeně pozoruje. "To si říkáte chlapi? Jak chcete ten klip natočit, když nezvládáte ani jednoduchou choreografii!" sykne a prochází mezi nimi. Jak otrokář, pomyslí si Jack a zavře oči. Pot z něj leje a nejraději by teď byl ve vaně plné teploučké vody. "Koukejte se aspoň, jak to má vypadat." sykne Aleš. Kluci pracně zvednou hlavu a pozorují svého přítele, který sám bezchybně zatančí celou sestavu? "To je to tak těžké? Ne není, jen vy jste líní." utrousí sotva skončí.


"Kluci! Čau né?" zavolá, sotva dojde na hřiště. Jeho kamarádi tam hrají fotbal. Sotva si ho ale všimnou, rozeběhnou se k němu a jeden přes druhého ho vítá a objímá. Pak se vyptávají, kde bydlí, co dělá, jaké má nové kamarády. Jack jim ale neodpovídá. Místo řečí popadne míč a rozeběhne se s ním k prázdné bráně. Za úplného ticha střelí gól. "Co se děje? Myslel jsem, že hrajem!" zavolá vesele. Kluci se nenechají pobízet a přidají se. V největší vřavě Jacka někdo chytne za tričko. "Co to…?" vyhrkne naštvaně a škube sebou. "Co tu děláš? Měl jsi už dávno být na cestě zpět." Sykne mu neznámý hlas u ucha a Jack ztratí vědomí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama